Художник-постановник прем’єри опери “Турандот” – Луіджі Скольйо (Італія)

Продовжуємо знайомити Вас із командою постановників опери “Турандот” Дж. Пуччіні на сцені Львівської національної опери.
Вражаючу сценографію до вистави створив італійський сценограф Луіджі Скольйо.
Він народився у Швейцарії. Навчався у Державному інституті мистецтв на Сицилії. Згодом переїхав до м. Урбіно (Італія), де продовжив навчання в Академії образотворчих мистецтв на факультеті сценографії, яке закінчив із відзнакою.
Працює сценографом у театрі (оперному та драматичному), кіно та рекламі в Італії та за кордоном. З 1999 року плідно співпрацює з театральними трупами та режисерами, європейськими артистами оперних, музичних, драматичних, експериментальних театрів.
З 1999 року Скольйо розпочав мистецьку співпрацю із режисером Міхалом Знанецьким, приєднавшись до команди постановників найважливіших оперно-драматичних вистав у Європі та інших континентах.
Він також займається візуальним дизайном композицій на художніх виставках, шоу-програмах та заходах, пов’язаних із сценографією.
У 2010 році був номінований на звання найкращого художника-постановника в Польщі за мюзикл “Продюсери” М. Брукса (сезон 2008/09 Розважального театру/Teatr rozrywki, м. Хожув).
У 2011 році зі своєю творчою командою здобув Гран-прі в номінації «Найкраща постановка року» за оперу “Євгеній Онєгін” П. Чайковського.
Серед знакових проєктів: мюзикл “Продюсери” М. Брукса, опери “Євгеній Онєгін” П. Чайковського, “Паяци” Р. Леонкавалло (м. Комо, Італія), “Король Роґер” та “Гаґіт” (м. Буенос-Айрес, Аргентина) К. Шимановського (Польща); “Травіата” (масштабна постановка під відкритим небом у пустелі Масада), “Бал-маскарад” (м. Тель-Авів), “Трубадур” (м. Неаполь, Італія) та “Ернані” Дж. Верді; “Мефістофель” А. Бойто (м. Спліт, Хорватія); “Фауст” Ш. Гуно (м. Будапешт, Угорщина); оперета “Кандід” Л. Бернстайна; кантата “Карміна Бурана” К. Орфа (Пустеля Масада).
На изображении может находиться: 1 человек