Херсонцям аплодували стоячи зі сльозами на очах

Сьогодні у Львівській національній опері відбулася пресконференція з нагоди відкриття XXIV Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».
Фестиваль 23 роки поспіль проходив у Херсоні, куди з’їжджалися театри України та світу із найновішими постановками вистав. Цьогоріч, на жаль, окупований росією Херсон не стане столицею театрального мистецтва.
Проте, про фестиваль та окупацію міста говоритимуть зі сцен понад 60 театрів, 34 міст та 11 країн світу.
Через воєнні події Театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” змінив свій формат проведення: вистави відбуватимуться на сценах театрів, які вирішили приєднатися і підтримати український фестиваль.

Президент фестивалю, народний артист України Олександр Книга, який певний час перебував у полоні окупантів, відкриваючи пресконференцію зазначив: «Ніхто і ніщо не може перервати наш крок вперед. Формат фестивалю змінився: він буде проведений не у Херсоні, а на різних сценах, у різних містах, країнах, які нас підтримали. І усюди будуть говорити про Україну, говорити про Херсон – це наша культурна дипломатія в дії».

Вітанням учасникам, організаторам та гостям фестивалю висловив Президент України Володимир Зеленський, лист від якого зачитав голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький: «Наш фестиваль, який у мирні роки проходив у Херсоні, не підкорився російському окупанту, а об’єднав у цей надзвичайно складний час українські театри з театрами багатьох країн світу, що гратимуть вистави у рідних містах, але з їхніх сцен лунатиме підтримка українському Херсону і героїчним херсонцям».

Незламність українського духу та протистояння окупантам втілили херсонські митці, записавши під окупацією відео-вітання, у якому виконали пісню «Ой у лузі червона калина». Усі присутні не могли стримати сліз під час перегляду відео, а по закінченні аплодували стоячи.
https://www.facebook.com/100081199633778/videos/322976570039823

Із відеозверненнями до учасників фестивалю та журналістів звернулися також голова Херсонської обласної військової адміністрації Генадій Лагута та голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

На пресконференцію завітала Голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко, яка відзначила, що «фестиваль “Мельпомена Таврії” є для нас певним символом, що ми, українці, переживаючи лихоліття війни, не припиняємо ні творити, ні ходити у театри. Адже театральне мистецтво існуватиме завжди».

«Театри із закордону подають заявки на участь на наступний рік, – розповів Президент фестивалю Олександр Книга, – а отже всі ми віримо, що наступний 25-ий Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» буде проведений в українському вільному Херсоні».