Геніальний Пінзель на фоні виставок і спектаклю

   Сьогодні, 4-ого червня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся мистецький захід, присвячений видатному скульпторові, який тривалий час працював у Львові та в інших містах Галичини, – Іоану Георгові Пінзелю. Його роботи можна побачити у Львівському музеї Пінзеля на початку вулиці Личаківської – в музеї, який ініціював і створив відомий в Україні мистецтвознавець, Герой України, колишній директор Галереї мистецтв Борис Возницький.

   Урочисто відкрили конкурс скульптур “Натхненні Пінзелем” заступник генерального директора-художнього керівника театру, заслужений артист України Тарас Курчик та ініціатор і організатор проекту «Під Зорею Пінзеля» та Конкурсу скульптур керівник “АРТ-студії Івони Лобан” – Івона Лобан. З вітальним словом виступив 1-й заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.
   Цього вечора в фойє театру розгорнулася виставка живописних робіт із серії “Під зорею Пінзеля”, у якій взяли участь кілька десятків львівських художників, серед яких – П.Сипняк, О.Скоп, О.Крохмалюк, Л.Котюк та ін.
   Головною ж подією була презентація скульптур, представлених на конкурс “Натхненні Пінзелем”. На нього подали свої роботи львівські скульптори як молодшого, так і старшого покоління.
   Конкурс триватиме кілька місяців і буде обговорюватися в соціальних мережах. Скульптура-переможець буде виготовлена в повний ріст і подарована місту Львову.
   Родзинкою вечора стала балетна вистава “«ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля»” на музику Юрія Ланюка – візії на тему Пінзеля.