Фотохроніка п’ятого дня фестивалю

Спеціально до XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької солісти та музиканти Львівської Національної Опери підготували нову постановку “Служниці-пані” Дж.Б.Перголезі. Ця надзвичайно жвава, жартівлива опера – справжній майстер-клас кмітливості та винахідливості служниці, яка застосовує усі жіночі хитрощі, щоб стати панянкою. Неповторні радісні емоції глядачам подарували солісти – Ігор Міхневич (Уберто), Наталія Курильців (Серпіна), Іван Борхес-Самко (Веспоне) та музиканти Камерного оркестру Львівської національної опери під батутою Ірини Стасишин. 
Режисер проекту – Галина Воловецька, художник – Богдан Лужецький, художник костюмів – Христина Козак. 
Отримавши першовиконання на Міжнародному оперному фестивалі, тепер “Служниці-пані” Дж.Б.Перголезі ввійде до постійного репертуару Львівської національної опери та буде виконуватися на камерній сцені.

Фото – Руслан Литвин

ірина стасишин Igor Mikhnevich Василь Вовкун (Vasyl Vovkun)Михайло Швед Stepan Stasyuk Андрій Митроган

Сьогодні в Музично-меморіальному музеї Соломії КрушельницькоїМузей Соломії Крушельницької у Львові в рамках XVII Міжнародного оперного фестивалю імені Соломії Крушельницької відбулася презентація книги “Оперний світ Соломії Крушельницької”.
Пропоноване науково-популярне видання знайомить із оперним репертуаром славетної української співачки Соломії Крушельницької (1872-1952), що налічував майже 60 опер різних національних шкіл і напрямів. У лаконічній формі подано інформацію про композиторів, їхні твори, сюжет опери, а також – вміщено уривки з рецензій на виступи С. Крушельницької в оперних партіях. Видання адресоване музикознавцям, театрознавцям, широкому колу шанувальників оперного мистецтва.

https://opera.lviv.ua/?post_type=shows&p=15606

Ян Стефані «Краків’яни і ґуралі»
опера на 2 дії

Музика Яна Стефані / Лібрето Войцех Богуславський

П’ятий день ХУІІ міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької завершився виступом Вроцлавської Опери. “Краків’ян і ґуралів ” всі очікували з нетерпінням . Ще б пак! Перша польська опера! Її називають і народною, і сільською; називають співогрою , водевілем, не зменшуючи її значення. Адже це перший твір для музичного театру домонюшківського періоду. Поляки гордяться цим твором,хоч написав її чеський композитор Ян Стефані, залучають у репертуар своїх театрів. Подають як особливий визначний твір на міжнародні фестивалі. Це гідно похвали.
Після закінчення вистави “Кракі’яни і ґуралі” генеральний директор-художній керівник Львівської Національної Опери, народний артист України Василь Вовкун сказав, що цей спектакль прикрасив наш фестиваль і що від миру в наших країнах залежить мир у цілій Європі. Генеральний директор Вроцлавської Опери пан Марцін Наленч-Нісьоловскі висловив подяку за запрошення на Фестиваль до Львова і запросив Львівську Оперу на виступ до Вроцлава.

Фото – Євген Кравс