Фестивалі

XVIІ-ий Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької запрошує

 Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької започатковано у 1988 році за ініціативи тодішнього головного диригента Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, народного артиста України Ігоря Лацанича.

Протягом своєї тридцятилітньої історії фестиваль, який є одним з найдавніших оперних фестивалів в Україні,  незмінно проходив на сцені Театру, презентуючи глядачеві світову та українську оперну класику за участю відомих зарубіжних та українських запрошених диригентів і виконавців.

Традиційно фестиваль відкриється оперою Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй» у постановці Львівської Національної Опери, адже свого часу після невдалої прем’єри  у театрі «Ла Скала» у Мілані саме нова постановка опери з виконанням Соломією Крушельницькою головної партії розпочалося тріумфальне сходження «Мадам Баттерфляй» на світовий музичний Олімп. І сьогодні цей твір входить до переліку найчастіше поставлених оперних вистав у світі. Партію Чіо Чіо Сан виконає солістка Віденської Фольксопери Мельба Рамос (Австрія). Диригуватиме виставою народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Василенко (Київ).

Цього року  на XVIІ-му Міжнародному фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької вперше презентуватимуть вистави Національна опера України,  Одеська Національна Опера, Вроцлавська Опера (Польща), прем’єри яких відбулися нещодавно.

Географія Фестивалю охоплюватиме учасників із Австрії, Молдови, Польщі, Румунії, також будуть виконані твори сучасних композиторів із Болгарії та Японії.

Одеська Національна Опера двічі покаже оперу  «Набукко»Джузеппе Верді у постановці головного диригента цього театру, народного артиста Республіки Молдова Олександру Самоїле та народного артиста України Василя Вовкуна.  

Національна Опера України (м. Київ) відвідає фестиваль із оперною постановкою  «Дон Карлос» Джузеппе Верді. Диригуватиме виставою головний диригент Національної Опери України, народний артист України Микола Дядюра.

Вроцлавська Опера (Польща) запропонує оперну постановку, прем’єра якої з успіхом відбулася минулого року: «Краків’яни і гуралі» Яна Стефані на лібрето Войцеха Богуславського, сценографія – молодого українського сценографа Василя Савченка.

Родзинкою фестивалю стануть мистецькі проекти, що відбудуться у Дзеркальній залі театру – від камерної опери до інтелектуальних платформ та майстер-класів.

Окреме місце у програмі Фестивалю відведено популяризації камерної опери. З одного боку, на фестивалі відбудеться прем’єра першої італійської опери-буффа «Служниця-пані» Д. Перголезі у постановці Львівської Національної Опери. З іншого – презентація камерних опер сучасних українських (Ю. Гомельська, К. Цепколенко) та іноземних (Р. Нарімото (Японія), Ц.Дімітрова (Болгарія) авторів у виконанні австрійського бас-баритона Руперта Бергмана та ансамблю сучасної музики SENZA SFORZANDO. Національний ансамбль солістів “Київська камерата” під орудою народного артиста України Валерія Матюхіна презентуватиме “Opera rustica” для сопрано, баритону і камерного оркестру Євгена Станковича.

Містичну драму “САЛОМЕА” за поезією Наталії Давидовської присвячено патронесі Театру та Фестивалю, незабутній Соломії Крушельницькій (режисер – Галина Воловецька, заслужений діяч мистецтв України).

Серед інтерактивних заходів та майстер-класів: лекції київського культуролога та музикознавця Галини Дуб “Опера тут і зараз: тенденції розвитку жанру в Україні” та “Опера тут і зараз: режисер в опері”, майстер-клас харківського диригента та режисера Вікторії Рацюк «Класика чи сучасність? Опера під різним кутом зору».

Протягом проведення Фестивалю у фойє театру діятиме ексклюзивна виставка «OPERA ART», що презентуватиме  театральні костюми, макети та елементи декорацій з історії постановок Львівської опери відомих художників-сценографів Євгена Лисика, Тадея та Михайла Риндзаків, художника костюмів Оксани Зінченко.

 “Опера Гала” презентуватиме зірок світової та української оперної сцени Мельбу Рамос (Австрія), Зоряну Кушплер (Австрія), Стефана Попа (Румунія-Італія), Віталія Білого (Україна-США), Тетяну Бусуйок (Молдова), Сергія Магеру та ін. під орудою народного артиста України Михайла Дутчака та запрошеного диригента Віденської державної опери, Римської опери, Баварської державної опери, опери Сан Франциско, Цюріхської опери Андрія Юркевича.

XVIІ-ий Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької є своєрідною прелюдією до майбутнього європейського міжнародного оперного фестивалю.

Фестиваль відбуватиметься за підтримки Міністерства культури України, Українського культурного фонду та Львівської облдержадміністрації.

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.