До дня народження Мирослава Скорика хор Львівської Національної Опери записав онлайн відому пісню композитора

46 співаків і співачок хору Львівської Національної Опери записали онлайн відому пісню Мирослава Скорика «Намалюй мені ніч». Таке онлайн-виконання «хіта» славетного українського композитора артисти театру присвятили дню народження Мирослава Скорика: 13 липня йому б мало виповнитися 82 роки.

Свого часу молодий Мирослав Скорик був відомим автором естрадних творів: на початку 1960-их рр. він заснував у Львові ансамбль «Веселі скрипки», що виконував джаз, твіст, популярні пісні, що «ламали» офіціозні штампи радянських масових пісень. Пісня «Намалюй мені ніч» на слова Миколи Петренка з того часу стала надзвичайно популярною – її виконували від Софії Ротару до Тіни Кароль. 

«Хор Львівської опери записав саме цю пісню, щоб у такий складний для родини та країни час показати якою різноплановою є творчість Мирослава Скорика: він був не тільки геніальним класичним композитором, але й фантастичним джазовим виконавцем і автором естрадних творів, які є відомими до сьогодні», – розповів хормейстер Львівської опери Вадим Яценко. «Для нас це можливість показати наскільки мультизадачним хоче і може бути хор Львівського оперного театру», – додав він.

Виконавці здійснювали запис пісні, перебуваючи на той час в різних куточках України та світу. «Одна наша артистка хору на момент запису перебувала в Австралії, інший хорист – в Хорватії, я здійснював аранжування пісні та проводив репетиційний процес знаходячись в Маріуполі, тож творчість Скорика знову об’єднує усіх нас», – наголосив хормейстер Вадим Яценко.

Реалізація цього запису тривала близько тижня: спочатку Вадим Яценко здійснив аранжування пісні «Намалюй мені ніч»; після кількох днів вивчення пісні і онлайн репетицій, було записано 46 окремих відео. У монтажі відео цілісного виконання допомогав київський звукорежисер та хормейстер Ярослав Карпів.               

З Львівською оперою Мирослава Скорика пов’язували довгі роки співпраці: перший балет «Каменярі» 28-річного композитора був презентований на сцені театру ще у 1967 році. Згодом у Львівській опері відбулися прем’єри знакових творів Мирослава Скорика – опери «Мойсей» (2001) і балету «Повернення Баттерфляй» (2006). За словами генерального директора – художнього керівника Львівської Національної Опери Василя Вовкуна, в останні два роки із композитором велася робота по створенню балету «Тіні забутих предків» на основі музики до відомого фільму Сергія Параджанова. Реалізація цього задуму планується Львівською Національною Оперою на основі музичних творів Мирослава Скорика.