«Для нас 2020-й став роком змін, і не лише через пандемію»/ газета “День”

Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО, музичний керівник та диригент Львівської національної опери

Дарина ЛИТОВЧЕНКО, сопрано, солістка Львівської національної опери

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО, музичний керівник та диригент Львівської національної опери

Дарина ЛИТОВЧЕНКО, сопрано, солістка Львівської національної опери

1.Іван Чередніченко: 2020 рік увійде в історію, як рік переосмислення та зміщення акцентів життя. Для нас 2020-й став роком змін, і не лише через пандемію. Я виграв конкурс і став музичним керівником Львівської опери, а це відповідальність не тільки за себе, а і за увесь творчий колектив, за все, що стосується музичної частини театру.

Дарина Литовченко: Я звільнилась з Київської опери, і стала солісткою Львівської національної опери, змушена була залишити своїх студентів із Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, де була викладачем, попрощалась зі своїм київським глядачем і розпочала нове творче життя у Львові.

2.Іван Чередніченко: Не хочеться обговорювати ні політику, ні складні обставини в країні, кожен повинен починати з себе. Героєм цього року для мене став кожен, хто намагався не втрачати віру, надію і робив добро.

3. Дарина Литовченко: Дуже часто саме зі статей газети «День» ми дізнавались про події культури. Мені запам’яталися чудові статті про 120-річчя Львівської національної опери та прем’єру «Турандот», про театральний фестиваль-премію «Гра», про прем’єри «Київ-модерн балету», зокрема, Артема Шошина, про перший і другий тур Національної премії України ім. Тараса Шевченка та, звичайно, багато статей про наш колишній театр і місце роботи – Київську оперу, завжди радіємо її успіхам!

4. Іван Чередніченко: Не дивлячись на пандемію в країні та обмеження для, насамперед, сфери культури, Львівська опера з початку театрального сезону була досить активною, шукаючи нові форми. Так з’явились цікаві концертні програми, такі як Світові оперні хіти, Верді- Гала, Моцарт-Гала, Пуччіні-Гала, Гранд-концерт до 120-річчя Львівської опери, концертне виконання опер «Дон Жуан» і «Трубадур»,  «Служниця-пані» на великій сцені та концерти у Дзеркальній залі. Та найбільше вражень викликала прем’єри опер «Лис Микита» І. Небесного й, звісно, «Турандот» Дж. Пуччіні.

Дарина Литовченко: Я надихалась, також слідкуючи за творчим життям в інших театрах України та концертною діяльністю колег. Це наводить на думку, що культурному житті в Україні бути, незважаючи ні на що! З’явився час переглянути цікаві оперні постановки світових театрів, особисто поспілкуватися з деякими колегами, які давно підкорили світові сцени та перебували в основному за кордоном, але через пандемію повернулись в Україну і радували наших слухачів своїм співом!

5. Дарина Литовченко: 2020 рік навчив мене заповільнюватись, більше цінувати час з близькими. А довга творча перерва навчила мене ще більше цінувати кожен вихід на сцену та ще більше закохатися у свою професію. В цьому році у нас з коханим нарешті з’явився час організувати та зіграти весілля після 8-ми років разом.

6. Іван Чередніченко: Знаємо, що незабаром у газети «День» 25-та річниця, хочемо подякувати за висвітлення подій культурного світу України. Ви уважні, професійні, оперативні, сучасні, дійсно знаєте і любите свою справу.

Дарина Литовченко: Бажаємо вам і надалі радувати читачів цікавими матеріалами, щоб робота приносила одне задоволення, і, звичайно, вдячних читачів.