25 жовтня святкуємо Всесвітній день опери (World Opera Day)!

25 жовтня святкуємо Всесвітній день опери (World Opera Day)! Особливий день для відзначення опери як культурного спадку людства був впроваджений не так давно, а саме у 2018 році з ініціативи асоціацій оперних театрів Європи, Америки та Латинської Америки.

До слова, Львівська національна опера однією із перших з-поміж інших театрів України приєдналася до міжнародної асоціації “Opera Europa”.

Всесвітній день опери має на меті привернути увагу до оперного жанру, його позитивного впливу та цінності для суспільства. Опера як вид мистецтва, пропагує толерантність і взаєморозуміння, розвиває світогляд, а також дає можливість людям переживати спільні універсальні емоції.
Всесвітній день опери припадає саме на 25 жовтня, адже у цей день народилися славетні композитори, автори опер та оперет – Жорж Бізе та Йоганн Штраус ІІ.
Чуттєва музика, спільні цінності та неповторні емоції – це те, що об’єднує опероманів у всьому світі!
Вклад українського оперного мистецтва у розвиток цього жанру залишається вагомим та невід’ємним. Окрасою оперних сцен у всьому світі були та залишаються виступи українських оперних співаків та співачок. Соломія Крушельницька, Модест Менцинський, Олександр Мишуга, Ірина Маланюк, Михайло Голинський, Євген Гушалевич, Теодор Юськів (Терен), Євгенія Зарицька, Клим Чічка-Андрієнко – їх мистецтво нерозривно пов’язане з історією Львівської опери, однак своєю майстерністю, зокрема – виконанням українських пісень та солоспівів національних композиторів, вони вражали слухачів багатьох країн на кількох континентах – від Буенос-Айреса до Парижа, від Нью-Йорка до Каїра.
Неповторними зірками та молодими дебютантами на найпрестижніших оперних сценах світу є українські виконавці сучасності – Павло Гунька, Анатолій Кочерга, Людмила Монастирська, Оксана Дика, Софія Соловій, Олександр Цимбалюк, Зоряна Кушплер, Вікторія Лук’янець, Ольга Микитенко, Дмитро Попов, Ольга Кульчинська, Юрій Самойлов, Андрій Кімач, Михайло Малафій та ін.
Кожен їх виступ – це наша маленька #перемога і гідне представлення України на світовій сцені.
Святкуванню Всесвітнього дня опери, Львівська національна опера присвячує прем’єру концертної програми «Пуччіні-Гала», на якій прозвучать найвідоміші арії та ансамблі з опер Джакомо Пуччіні у виконанні артистів театру та запрошених співаків.
Гала-концерт відбудеться у суботу, 24 жовтня.
Початок о 18:00.