Артисти балету зі Львова, Києва, Харкова та Дніпра випустили відео із закликом до НАТО закрити небо над Україною

24 березня, до позачергового саміту НАТО, артисти балету зі всієї України випустили відео хореографічної композиції із закликом «НАТО, закрийте небо над Україною!».

У хореографічній постановці, яка була відзнята на сцені Львівської національної опери, взяли участь танцівники і танцівниці із академічних театрів опери та балету Львова, Харкова, Дніпра, а також студенти Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря. Для всіх артистів спільною мрією є повернутися на сцени рідних міст та виступати для публіки, і на їх думку закриття неба силами країн-членів НАТО обов’язково пришвидшить перемогу України та дасть змогу повернутися до мирного життя, зокрема, відновити роботу театрів.

Постановка була здійснена провідним солістом Львівської національної опери Сергієм Качурою на музику зі Симфонії №3 українського композитора ХХ ст. Бориса Лятошинського. Сольні партії виконують провідні артисти Львівської національної опери, заслужені артисти України Ярина Котис і Сергій Качура, та Арсен Марусенко.

«27 березня відзначається Міжнародний день театру. Та вже місяць, з початку війни росії проти України, «музи мовчать», а артисти театрів змінили сцену на військову службу, оборону держави та волонтерство. Сцена Львівської опери стала для артистів балету зі Львова до Харкова майданчиком, щоб втілити свої емоції, усе наболіле через танець, через мистецтво», – розповів генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

Зазначимо також, що зі спільним листом до НАТО із закликом до негайного захисту українського неба виступили директори Харківської, Київської, Львівської, Одеської національних опер, Дніпровського академічного театру опери та балету, Національної оперети, Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва: «Ми, очільники оперних театрів України, від імені наших колективів, що налічують понад 4000 осіб, закликаємо адміністрацію Президента Байдена разом із союзниками по НАТО запровадити обмежену безпольотну зону над Україною».

Повний текст листа на сайті Львівської національної опери