Відкриття виставки робіт, натхненних театром, молодих художників у рамках святкування 120-річчя театру

Львівська опера відкрила виставку художніх робіт, натхненних театром, студентів Львівської національної академії мистецтв.
З ініціативи Львівської національної опери та Львівської національної академії мистецтв, у рамках святкування 120-річчя з дня відкриття театру, 23 грудня відбулося відкриття виставки художніх робіт студентів спеціальності «Монументальний живопис».
У театрі представлено близько двох десятків робіт 11 молодих авторів, здійснених у техніці живопису, графіки, фотографії тощо. Для студентів – це перша у творчому житті виставка, здійснена поза межами навчального закладу. Вона триватиме у театрі кілька місяців.
«Сьогодні ми, по суті, робимо останній акорд в 120-річчі оперного театру, який залишиться в історії і буде зафіксований разом з вами. Ви залишитися в біографії театру, тому мені видається – це велика, радісна, історична подія!», – наголосив генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.
На відкритті виставки Володимир Одрехівський, ректор Львівської національної академії мистецтв відзначив: «Ви маєте виняткову честь представляти свої роботи у театрі – у центрі Європи, де співала Соломія Крушельницька, де співали співаки найвищого світового рівня. Всі разом ми творимо і прагнемо створювати щось високодуховне, і це найцінніше, що є у цьому житті. Бо все народжується з любові, кожен з нас народився з любові, і ми пробуємо свою душу вилити у свої твори».
Підготовка проєкту тривала кілька місяців: студенти другого та четвертого курсів Львівської національної академії мистецтв отримали унікальну нагоду ознайомитися із архітектурою будівлі театру зблизька, потрапили за лаштунки та переглянули прем’єру балету «Створення світу» А. Петрова.
Знаково, що у цей час у Львівській національній опері представлена виставка оригінальних ескізів та макетів українського сценографа Євгена Лисика (1930-1991), присвячена 90-річчю митця, декорації якого належать до Золотого фонду театру. Більше про масштаби особистості Лисика та його живописні традиції студенти дізналися із екскурсу професора Любомира Медвідя, народного художника України.
Свої найяскравіші враження від краси оформлення інтер’єру, а також рефлексії від перегляду поновленого балету «Створення світу» студенти Діана Драбик, Діана Пастушак, Іван Степків, Леся Ковальчишин, Марія Гринюх, Аліса Дема, Софія Конопелькіна, Катерина Покора, Олександра Островерхова, Вікторія Мащенко зафіксували на полотнах, які представили у театрі.
Вже незабаром поділимось першою рецензією від мистецтвознавця Івана Дудича, а також враженнями молодих митців.
 
Фото – Руслан Литвин