Опера

Кармен

Ж. Бізе
Кармен
Опера на 4 дії
18:00 - 21:30.

Лібрето Анрі Мельяка і Людовіка Галеві за однойменною новелою Проспера Меріме

Виконується французькою мовою з українськими субтитрами

Постановники
Диригент-постановник

Михайло Дутчак народний артист України

Режисер-постановник

Галина Воловецька заслужений діяч мистецтв України

Балетмейстер-постановник

Сергій Наєнко заслужений артист України

Герман Ісупов народний артист України

Художник-постановник

Тадей Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужений художник України

Хормейстери

Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу

Ірина Коваль

Лібрето вистави
Дія 1

   На міському майдані в Севільї, біля тютюнової фабрики, розташувався караульний пост. У жвавому натовпі снують драгуни, вуличні хлопчаки, робітниці тютюнової фабрики зі своїми кавалерами. З’являється Кармен. Темпераментна і смілива, вона звикла верховодити над усіма. Зустріч із драгуном Хозе пробуджує у ній пристрасть. Її хабанера — пісня вільної любові — звучить як виклик Хозе, а квітка, кинута до його ніг, обіцяє кохання. Прихід нареченої Хозе Мікаели примушує його на мить забути про зухвалу циганку. Він згадує рідне село, оселю, матір, поринає у світлі мрії. І знову Кармен порушує спокій. Цього разу вона розпочала сварку на фабриці, і Хозе повинен супроводити її в тюрму. Але чари циганки всесильні. Підкорений ними, Хозе порушує наказ і допомагає Кармен утекти.

Дія 2

У таверні Лілас-Пастья веселощі в розпалі. Це місце таємних зустрічей контрабандистів, яким допомагає Кармен. Разом із Фраскітою і Мерседес вона проводить дозвілля у піснях і танцях. Бажаний гість таверни — тореадор Ескамільйо. Він завжди веселий, впевнений у собі і сміливий. Життя його наповнене тривогами. Небезпечна боротьба на арені, але солодка нагорода герою — слава і любов красунь.

Темніє. Відвідувачі покидають таверну. В нічній темряві контрабандисти збираються на небезпечний промисел.
На цей раз Кармен відмовляється йти з ними. Вона чекає друга. В таверну приходить Хозе, але радість їх зустрічі короткочасна. Військовий горн закликає драгуна в казарми. В його душі пристрасть бореться з обов’язком. Кармен гнівається. Між закоханими назріває сварка. Раптом з’являється Цуніга — начальник Хозе, він сподівається на прихильність Кармен. Воєнна присяга зламана, шлях повернення в казарми відрізаний. Хозе залишається з Кармен, щоб розпочати нове життя, наповнене тривогами і небезпекою.

Дія 3

Глухої ночі в горах контрабандисти влаштували привал. З ними Кармен і Хозе. Суперечка в таверні не забута. Надто велика різниця між коханцями. Мріючи про спокійне життя селянина, Хозе страждає від зради обов’язку, від туги за рідним домом. Лише палка любов до Кармен утримує його в таборі контрабандистів. Але Кармен більше не любить Хозе, розрив між ними неминучий. А що скажуть їй карти? Подругам вони пророкують щастя, тільки Кармен доля не віщує радості: вона прочитала в картах свій смертельний вирок. З глибоким сумом роздумує вона про майбутнє. Несподівано приходить Ескамільйо — він поспішає на побачення з Кармен. Хозе заступає йому дорогу. Ревнощі і гнів вибухають у душі драгуна. Кармен зупиняє поєдинок суперників. В цей момент Хозе зауважив Мікаелу, яка, переборовши страх, з’явилася в таборі контрабандистів, щоб забрати Хозе. Хозе не реагує на її слова. Лише принесена Мікаелою звістка про смертельну хворобу матері змушує Хозе покинути Кармен. Але зустріч їх ще попереду.

Дія 4

Ясний сонячний день. Майдан у Севільї наповнений народом, який із нетерпінням чекає початку бою биків. Гамірно і радісно вітають вони проходження героїв кориди на чолі з улюбленцем Ескамільйо. Вітає його і Кармен. Її вабить життєрадісний, відважний Ескамільйо. Фраскіта і Мерседес попереджають Кармен про загрозу небезпеки: за нею невідступно слідкує Хозе. Кармен не слухає їх; вона зібралася в цирк. Хозе зупиняє її. Ніжно, з любов’ю звертається він до Кармен. Хозе не вірить, що вона розлюбила. Але відповідь Кармен невблаганна: між ними все закінчено. “Вільною народилася — вільною і помру”, — гордо кидає вона в обличчя Хозе. У нападі гніву він встромляє в неї ножа. Смертю вона стверджує свою волю.

Про виставу

   Опера Ж. Бізе «Кармен» зіткана з безлічі найпопулярніших мелодій, серед яких Хабанера і куплети Тореадора настільки відомі, що глядачі, які прийшли на спектакль, з задоволенням наспівують їх аж до фіналу опери. Проте, сам Бізе не міг і уявити, який нечуваний успіх матиме «Кармен».
   Сержант Хозе, захопившись красивою циганкою Кармен, з часом уникає зустрічей зі своєю нареченою, Мікаелою. Кармен грає з Хозе, а потім з тореадором Ескамільо, чим викликає у Хозе ревнощі, ненависть до суперника і спрагу помсти. Він намагається завоювати любов Кармен і утримати волелюбну і примхливу красуню. Зрештою Хозе вирішує, що Кармен буде належати тільки йому, і нікому більше.
   Яскраві мелодії, шалені ритми іспанських танців, стрімкий розвиток дії, емоційна гра акторів – нова постановка Львівської національної опери в режисурі заслуженого діяча мистецтв України Галини Воловецької дивиться на одному диханні.

Carmen029
Carmen137
Carmen095
Carmen106
DSC01126
Carmen210 - копия
Carmen202
Carmen198
Carmen173
Carmen077
Carmen068
Carmen019
Carmen 648
DSC04436
DSC01281
DSC01253
DSC01178
DSC01126
Carmen 458
Carmen 252
Carmen 187
Carmen 170
Carmen 071
Carmen 067
14712889_538604426336777_6356529710725994_o
2013-02-3 - Кармен 503
2013-02-3 - Кармен 283
2013-02-3 - Кармен 321
DSC09649
DSC04507
DSC04485
Найближчі події
Кармен

Тетяна Вахновська заслужена артистка України

Яна Войтюк заслужена артистка України

Марфа Шумкова дипломант міжнародного конкурсу

Хозе

Роман Коренцвіт лауреат міжнародного конкурсу

Андрій Савка

Роман Трохимук заслужений артист України

Ескамільйо

Олександр Зозуля

Орест Сидір народний артист України

Юрій Шевчук лауреат міжнародного конкурсу

Мікаела

Любов Качала заслужена артистка України

Світлана Мамчур народна артистка України

Людмила Осташ лауреат міжнародних конкурсів

Данкайро

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Микола Корнутяк лауреат міжнародних конкурсів

Дмитро Кальмучин лауреат міжнародних конкурсів

Ремендадо

Юрій Гецко

Олег Лановий лауреат міжнародних конкурсів

Цуніга

Дмитро Кокотко

Ігор Міхневич

Юрій Трицецький заслужений артист України

Моралес

Андрій Бенюк лауреат міжнародних конкурсів

Микола Корнутяк лауреат міжнародних конкурсів

Петро Радейко лауреат міжнародних конкурсів

Фраскіта

Наталія Курильців

Анна Носова лауреат міжнародних конкурсів

Наталія Романюк заслужена артистка України

Мерседес

Вероніка Коломіщева лауреат міжнародного конкурсу

Мар’яна Мазур лауреат міжнародних конкурсів

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців