Пресбрифінг з нагоди прем’єри опери «Турандот» Дж. Пуччіні

Запрошуємо представників ЗМІ та театральних критиків на пресбрифінг з нагоди прем’єри опери «Турандот» Дж. Пуччіні

ПРЕСБРИФІНГ

Коли: 18 листопада 2020 року (середа) о 16:15

Де: Дзеркальна зала Львівської національної опери

Учасники:

Василь ВОВКУН – генеральний директор-художній керівник театру, керівник проєкту

Міхал ЗНАНЕЦЬКИЙ (Польща) – режисер-постановник

Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО – диригент-постановник, музичний керівник театру

Вадим ЯЦЕНКО – хормейстер-постановник, в.о. головного хормейстера театру

Даріуш АЛЬБРИХТ (Польща) – художник світла

О 17:00 – Глядацька зала Львівської національної опери – генеральна репетиція опери Дж. Пуччіні «Турандот».

*Контакти для акредитації:

0934872497 (Марія)

press@opera.lviv.ua

АНОНС

«Дякуємо, лікарю!»: Львівська опера присвячує грандіозну прем’єру опери «Турандот» лікарям, яких спеціально запросять на вистави

Вражаючі декорації і костюми, неповторні світлові та 3D ефекти, які перенесуть глядачів в часи Стародавнього Китаю, а також екзотичне і масштабне звучання музики, від якої перехоплює подих! Вперше в історії театру, до 120-річчя Львівської національної опери відбудеться постановка опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Прем’єру опери глядачі зможуть відвідати 20-го (здача прем’єри), 26 та 27 листопада (прем’єра).

Міжнародна команда постановників з 5 країн світу та артисти театру присвячують цю постановку лікарям, яких спеціально запрошують на прем’єру. «Лікарям, медсестрам, усім, хто кожен день сьогодні бореться за людське життя, часто ризикуючи власним. На прем’єрних показах нашим першим глядачем будуть медичні працівники», – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун.

Режисером-постановником вистави став один із найвідоміших сучасних оперних режисерів – Міхал Знанецький (Польща), автор понад 200 постановок на сценах Польщі, Італії, Франції, Іспанії, Аргентини, Ізраїлю, Куби. Вистави у його режисурі – опери В.А. Моцарта, Ж. Бізе, Г. Доніцетті, Дж. Верді, П. Чайковського, Р. Вагнера, С. Монюшка, К. Шимановського – кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, премією Хорватського національного театру та спеціальною нагородою в Італії – «Преміо Аббіаті». За заслуги перед культурою Знанецький нагороджений срібною медаллю Міністра культури та національної спадщини Польщі.

Усі репетиції з режисером проводилися онлайн, однак перед здачею прем’єри опери режисер знайшов можливість приїхати до Львова на кілька днів. Варто зазначити, що це перша постановка Міхала Знанецького в Україні, тож – це грандіозна подія для оперного мистецтва Львова та всієї країни.

Над світловими ефектами працює польський художник світла Даріуш Альбрихт, який також зміг приїхати до Львова і працювати безпосередньо в театрі. «В опері, дія якої відбувається в Стародавньому Китаї, світло відіграє одну із ключових ролей. Воно дає змогу підкреслити її казковість, передати особливу атмосферу того часу. У виставі використовуються понад 120 світлових прожекторів. Цілісну картину доповнюють вражаючі ЗD-проєкції, які висвітлюються на елементах сценографії, перед та позаду артистів», розповів він.

До числа постановників залучені запрошені митці художник Луіджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща), балетмейстерка Діана Теохарідіс (Аргентина) та її асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс (Греція). Робота з ними відбувалася дистанційно у форматі онлайн репетицій, що було неабияким викликом для артистів театру.

Диригент-постановник опери «Турандот» Дж. Пуччіні – Іван Чередніченко. Для нього – це дебютна постановка на сцені Львівської опери відколи 33-річний диригент очолив музичну частину театру. Хормейстер-постановник – Вадим Яценко. Асистентують міжнародній команді постановників митці театру – режисерка Галина Воловецька, хормейстерка Ірина Коваль, художник Тадей Риндзак, художник світла Олександр Мезенцев, керівниця кравецького цеху Жанна Малецька, асистент балетмейстера Ігор Храмов.

Дійові особи та виконавці:

Принцеса Турандот – Катерина Миколайко (запрошена виконавиця, солістка «ДніпроОпера»), Людмила Савчук, Тетяна Оленич

Імператор Альтоум, її батько – Олег Садецький, Андрій Савка, Олег Лихач

Тимур, татарський цар у вигнанні – Володимир Дутчак, Юрій Трицецький

Невідомий Принц (Калаф), його син – Ігор Шевчук, Василь Садовський, Роман Коренцвіт

Лю, молода рабиня Тимура – Любов Качала, Дарина Литовченко, Мар’яна Мазур, Людмила Осташ, Олеся Бубела

Пінг, головний радник – Віталій Загорбенський, Дмитро Кальмучин, Петро Радейко

Панг, головний управитель – Олег Садецький, Віталій Войтко

Понг, головний кухар – Олег Лановий, Віталій Роздайгора, Юрій Гецко

Мандарин – Микола Корнутяк, Юрій Шевчук, Андрій Бенюк

Серед виконавців – балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал).

Вистави зможуть відвідати лише 362 глядачів, згідно з чинними карантинними нормами.

Квитки можна придбати у касах та онлайн за посиланням:

https://lviv.kontramarka.ua/uk/premera-operi-turandot-65035.html