Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Прощання з Маестро Михайлом Дутчаком. Закінчилася ще одна симфонія життя нашого театру…

Пізно ввечері 18 травня відійшов у вічність багаторічний головний диригент Львівської національної опери, народний артист України Михайло Дутчак (1953-2021).

За традицією в останню путь із рідного театру Маестро, що жив сценою та віддав їй 45 років життя, проводжали оплесками…

Та перед тим нескінченна вервечка колег, шанувальників, друзів, музикантів, що співпрацювали, музикували, творили разом у різні роки, тягнулася до Львівської національної опери, щоб востаннє попрощатися з Михайлом Дутчаком.

Для когось – друг, для когось – порадник, наставник на творчому шляху, завжди чуйний, ввічливий, що не образив лихим словом… Відчуття гіркої втрати сьогодні переповнювало серця присутніх, голоси яких злилися воєдино у наспіві «Вічная пам’ять!».

Якою залишиться постать диригента Михайла Дутчака в історії театру?

«Закінчилася ще одна симфонія життя. Симфонія, коли звучить, залишає ті найкращі рефлексії. Дутчак увійде в історію театру українською класикою, світовою класикою, першопрочитанням музики Мирослава Скорика», – в прощальному слові сказав генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун. І продовжив: «Ми часто говорили з ним про те, що живемо два життя – побутове і творче. Забуваючи за побут, вивищували творчість … Нехай Бог обійме тебе і прийме у свій ангельський оркестр, де ти будеш молитися за всіх нас».

Диригентка Ірина Стасишин у словах скорботи відзначила: «На жаль, наша мистецька спільнота знову осиротіла і ми зібралися тут, щоб провести в останню путь оплесками нашого наставника. Він жертовно поклав своє життя на благо нашого театру і любив театр всім серцем.

Він завжди виходив на поклон скромно і ніяковів від лавини оплесків. Дякую Вам за поради і настанови, за те, що не зрадили творчих переконань.

Сьогодні ми виконуватимемо для Вас одну із Ваших найулюбленіших вистав, і я знаю, що Ви сьогодні будете з нами».

Солістка театру Світлана Мамчур не могла стримати сліз: «Як розказати про сотні годин, про дихання в унісон під час вистав? Дякуємо за все! Як мало ми говоримо слів підтримки під час життя… Простіть нас. Спочивайте з Богом!».

Поховали Михайла Дутчака сьогодні, 20 травня, на Личаківському кладовищі. Диригент помер внаслідок важкої хвороби на 68-му році життя.

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.