Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Відкриття персональної виставки до 80-річного ювілею головного художника Львівської національної опери, народного художника України Тадея Риндзака

Як відкривається театральна завіса і являє перед очами глядачів сценографію вистави, так і сьогодні, персональною виставкою відкрилася низка заходів до 80-річного ювілею головного художника Львівської національної опери Тадея Риндзака.

Впродовж 24-26 вересня на оперній сцені йтимуть вистави із його декораціями. Однак сценографія до вистави – це вже кульмінація діяльності театрального художника, а початок лежить в ескізі, у створенні макету.

Тож сьогодні у коридорі партеру Львівської національної опери відкрилася виставка саме з першочергових імпульсів – сценографічних ескізів та макетів Тадея Риндзака до його знакових вистав, що ставилися на сценах Львова, Києва, Одеси та Донецька.
Серед них – опери «Мойсей» М. Скорика, «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, «Набукко» і «Аїда» Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні, балет «Лебедине озеро» П. Чайковського, кантата «Карміна Бурана» К. Орфа та ін.

Сердечно привітати ювіляра вже завітали перші гості – родина із рідного містечка Болехів, колеги та соратники за понад пів столітню творчу діяльність.

У вітальному слові художник та мистецтвознавець Юрій Ямаш зазначив: «У творчості Риндзака – глибоко в серці є Україна. Як козаки рубали двома шаблями, так і у битві за інтелект, на ниві культурної спадщини він виграє її пензлями в обидвох руках». «Фах сценографа або філософа сцени вимагає координувати різні зв’язки того чи іншого твору; бути інтелектуалом, який вибирає акценти», – зауважив художник і теоретик мистецтва Роман Яців, розповідаючи про творчість Риндзака, – «сила класичного мистецтва, елітарність – вони є вкрай важливі нашій епосі, щоб ми залишалися людьми й надалі ставили світоглядні питання».

Тадей Риндзак, відкриваючи власну виставку і пригадуючи свій доробок висловив думку: «Я дивлюся із ностальгійно тривогою. Комп’ютерні технології наступають, і чи буде існувати надалі мальована сценографія, макети, чи вже стануть музейним мистецтвом?».

Насолодитися не лише виставкою, але й мальованими вручну декораціями до вистав Тадея Риндзака можуть відвідувачі театру впродовж 24-26 вересня.
Квитки у касі та на сайті театру: https://opera.lviv.ua/afisha/

 

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.