Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Відійшов у засвіти Роман Вітошинський

Відійшов у засвіти прекрасний співак, володар ніжного ліричного тенора зі сріблястим тембром,  провідний соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у 1968-2012 рр., народний артист України Роман Вітошинський. Артист, шляхетний на сцені, і благородний у житті.  Патріот, рідкісна людина, обдарована великим талантом і скромна.

Роман Вітошинський народився на Тернопільщині. Входив у спів, як більшість молодих сільських людей того часу:  вдома з родиною,  далі  – в художній  самодіяльності  у школі, потім  – на фабриці. Добре, що знайшлися люди, які зауважили талант юнака, і сказали: «Ти хочеш співати не лише в нас, то їдь і вчися».

Успішно завершив Тернопільське музичне училище і Львівську державну консерваторію. Дипломну роботу – партію Лєнського в опері «Євгені Онєгін П. Чайковського – заспівав так майстерно, що відразу був прийнятий у трупу Львівської Опери на посаду соліста. Чарував голосом тисячі слухачів. Його запрошували в столичні театри. А він залишався вірним львівському. В його доробку – весь класичний репертуар ліричного тенора. Зразковий, неповторний. Ми його ніколи не забудемо.

___________________

Вітошинський Роман Зенонович почав працювати в Театрі , ще будучи студентом Львівської державної консерваторії імені М.Лисенка. Його дипломна робота – партія Ленського  з опери «Євгеній Онєгін» П.Чайковського – засвідчила великий  талант молодого співака. За кілька років у його творчому доробку появився чималий класичний репертуар ліричного тенора, який із кожним роком збільшувався і чарував публіку. Артиста з красивим, ніжним, сріблистого тембру голосом,з гарною сценічною зовнішністю запрошували до себе столичні театри, Р.Вітошинський залишався вірним рідному львівському театрові. Він виступав і в глибинці – перед працівниками заводів,  у сільських клубах, де виконував арії з опер і українські народні пісні.

До уваги скорботної громади…
Прощання завтра, 13 червня з 12.00 у фойє театру
Парастас та похорон почнеться о 13.00
Поховання на Личаківському цвинтарі

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.