Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

У Львівській національній опері відбулася презентація альбому сценографічних робіт Євгена Лисика

У Львівській національній опері відбулася презентація альбому сценографічних робіт Євгена Лисика – легендарного митця, сценографа, багаторічного головного художника Львівської національної опери. Видання є першим зібранням сценографічних полотен майстра в ексклюзивному ілюстрованому альбомі, що відображає весь митецький шлях майстра.

Це безумовно визначна подія для мистецького життя Львова і всієї країни, адже Євген Лисик відіграв вагому роль у розвитку українського сценографічного мистецтва та українського модернізму. Впродовж презентації родина митця та колеги розповіли детальніше про те, ким був Євген Лисик для культурного середовища України, про його непересічний талант й індивідуальність мислення.

Охочі мали змогу придбати двомовну книжкову новинку, доповнену ґрунтовними вступними статтями Василя Вовкуна та Любомира Медведя в упорядкуванні Стефанії Олійник, сучасному дизайнерському оформленні Галини Шевчук, що стане окрасою книжкових полиць найвибагливіших пошановувачів мистецтва.

У своїй промові до презентації Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун охарактеризував творчість художника наступним чином: “Митець, якого критики називали симфонічним філософом, неординарною, чітко окресленою індивідуальністю, який вражав несподіваними, сміливими художніми образами, який весь час був у пошуку, і центром творчості якого була людина і світ.


Сам художник визначав свою творчість так: “я створюю оформлення за принципом контрасту: або все – або мовчу”. Лисик не мовчав, незважаючи на виклики свого часу. Він пересотворював у симфонізм музику, живопис, світло, пластику театральної дії, створюючи надзвичайно емоційний рівень художнього образу в кожній постановці”.

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.