Together with Ukraine

Online charity concerts featuring the most famous Ukrainian music works

 

Львівська національна опера у співпраці із партнером «KONTRAMARKA» презентують благодійний проєкт  «TOGETHER WITH UKRAINE»

– серію онлайн концертів відомих творів українських композиторів та світової класики. Приєднатися до онлайн концертів можуть глядачі у будь-якому куточку світу, придбавши квиток на трансляцію наживо із залу Львівської національної опери. Виручені кошти спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни.

Зокрема, кошти будуть спрямовані на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання. Щомісяця таке новітнє обладнання зможе врятувати сотні життів наших захисників та цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії.

Головною місією проєкту є збереження національного музичного надбання та його промоції в  світовому культурному просторі. Ми не можемо дозволити війні забрати чи знищити наші цінності та творчі здобутки, які створювалися століттями й передавалися через покоління. Музика має звучати і наповнювати енергією світла людей, які живуть у парадигмі освіченості й здорового глузду.

Після першого онлайн концерту-виконання Симфонії №3 Б. Лятошинського 6 травня було зібрано коштів 148 170 грн., завдяки придбаним квиткам глядачами з України, Латвії, Великої Британії, Польщі, Італії, Литві та ін. Львівська національна опера власним коштом оплатила гонорар акторам Маріупольського драматичного театру, підтримуючи артистів, які тікали від жахіть війни. Ми продовжуємо серію онлайн концертів із сподіванням зібрати необхідну суму для медичного обладнання.

Фолькопера-балет «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича втілює неповторний український обряд на день літнього сонцестояння (язичницьке свято Івана Купала), а також розгортає перед глядачем ключові історичні події боротьби українського народу. Цей вражаючий спектакль поєднує сольне та хорове виконавство, сучасну хореографію, яскраве дійство з відео проекцією.

«Коли цвіте папороть»

– ще один твір в українській культурі, який пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір. Ще в середині 70-их рр. ХХ століття Євген Станкович отримав пропозицію на написання української вистави, яка би мала прозвучати, зокрема, на гастрольних виступах в «Гранд-Опера» у Парижі. Однак прем’єра феєрії так і не відбулася за вказівкою влади.

Довгоочікувана грандіозна прем’єра феєрії вперше відбулася лише у 2017 році на сцені Львівської національної опери у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. З того часу твір – не тільки одна із візитівок Львівської опери, але й також презентує українську культуру на різних європейських сайтах із найновішими оперними і театральними постановками як Opera Vision, Dramox, MEGOGO.

Вражаюча вистава, що передає волелюбний дух українців та їх багатовікові традиції!

 Переглянути трейлер до вистави

Прибдбати квиток на онлайн трансляцію

 

Надалі в програмі онлайн концертів «TOGETHER WITH UKRAINE» будуть виконуватися найвідоміші симфонічні, оперні, хорові, камерні твори українських композиторів та світових класиків.

Заплануйте для перегляду наступні дати онлайн трансляцій: хорові концерти Дмитра Бортнянського (28 травня) – унікальна українська музична спадщина класичної доби, а також виконання камерно-інструментальної музики Бориса Лятошинського (2 червня).

Проєкт покликаний об’єднати мистецьке середовище світу довкола багаторічних культурних надбань України. Музичні твори та перформанси українських композиторів сприятимуть утвердженню української культурної айдентики у світі, а як наслідок сприятимуть побудові міцних культурних партнерств. Також частина виручених коштів забезпечить підтримку діяльності артистів зі всієї України, що зараз продовжують свою творчу роботу на базі Львівської національної опери.

Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національна спілка театральних діячів України, мистецьке середовище України та провідні українські компанії сьогодні обʼєднані в один культурний фронт покликаний презентувати та утверджувати українську культуру.