Оперета

Циганський барон

Й.Штраус
Циганський барон
.
Oперета на 3 дії
Виконується українською мовою

Лібрето В.Шкваркіна

Постановники
Диригент-постановник

Михайло Дутчак народний артист України

Диригент

Ірина Стасишин

Режисер-постановник

Роман Валько

Балетмейстер-постановник

Сергій Наєнко заслужений артист України

Художник-постановник

Михайло Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужений художник України

Хормейстери

Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу

Ірина Коваль

Лібрето вистави
Дія 1

Місце дії – Угорщина, XVIII століття

Шандор Барінкай – молодий барон і спадкоємець чималих маєтків, що, за чутками, загинув на дуелі у Відні – пливе зі своїм слугою Стефаном водами Дунаю на батьківщину.  Повертається з мандрів на дорогі їхньому серцю землі й циганський табір разом зі своєю старійшиною Чіпрою та її  вихованкою – красунею  Саффі.

Скориставшись імовірною загибеллю власників земель, шахраюватий свинар Зупан заволодів бароновими статками і, щоб зміцнити своє становище, прагне силоміць одружити свою єдину дочку Арсену з продажним королівським суддею Карнеро. Але дівчина бунтує, оскільки закохана в молодого батькового працівника Оттокара.

Клопоту незадоволеному свинареві  додали ще й  прибулі в ці землі цигани. Під час суперечки Зупана з ними  несподівано з’являється справжній володар земель – барон Шандор Барінкай. Стверджуючи сфальшовані відомості як істинні( буцімто справжні землевласники загинули), Зупан оголошує прибульця самозванцем.

Обурений і вільнолюбний Барінкай обіцяє Оттокарові та Арсені свій захист і допомогу, мимоволі  закохуючись у чарівну циганку Саффі. Щоб захистити ще й її одноплемінників від сваволі узурпатора Зупана, Шандор погоджується стати їх воєводою – «циганським бароном».

Дія 2

Маючи союзниками всіх циган, молодих закоханих та навіть зупанську челядь, зокрема, домоправительку Мірабеллу, яка полюбила  баронового слугу Стефана, Барінкай  разом із ними замислює веселий розіграш самозакоханого і сластолюбного Зупана: замість «спокусниці» Саффі, за якою увивається свинар, його застають в обіймах зі старою Чіпрою, яка, за  домовленностю з усіма, підмінила дівчину на місці призначеного Зупаном побачення;  а пришелепкуватого  Карнеро  спіймали на гарячому як злодія-  з  найкращим зупанівським поросям, якого йому підсунули  замість жаданого Арсениного приданого. Запалений красою і винахідливістю Саффі, охоплений загальним  любовним шалом, Барінкай освідчується чарівній циганці в почуттях, і вся спільнота нових баронових друзів, за циганським звичаєм, святкує союз молодих закоханих.

Дія 3

Обдурені Зупан та Карнеро, змовившись, організовують суд: над Барінкаєм – за «самозванство та порушення законів», та слугою Стефаном – за крадіжку  поросят. Зловживаючи владою, вони засуджують обох «звинувачених» до позбавлення волі, а циган зобов’язують покинути ці землі й піти назавжди у вигнання.

Намагаючись іще більше утвердити своє торжество, Зупан улесливо зустрічає нового губернатора  – графа Омоная, вихваляючись своєю перемогою над «злочинцями-самозванцями». Та раптом виявляється, що Барінкай – небіж графа, а Саффі – колись давно, ще в дитинстві, втрачена Омонаєва дочка. Розчулений батько радо віддає її заміж за свого племінника. Арсена, за згодою переможеного Зупана, виходить заміж за Оттокара.  Мірабелла знаходить своє щастя зі Стефаном, а цигани отримують довічний прихисток під орудою справжнього і циганського барона.

Про виставу

   Оперета «Циганський барон» – зразок прекрасної, життєрадісної музичної комедії «короля вальсу» Йоганна Штрауса, де особливий колорит вносять в дію циганські пісні і танці.
   Дія оперети відбувається в Австро-Угорщині в XVIII столітті. Основна тема вистави – історія кохання барона Барінкая до циганки Саффі, де інтриги і підступи недоброзичливців відступають перед чистим романтичним коханням молодих героїв, торжествує віра в справедливість і доброту.

450-600
Циг.барон - ген.репетиція-16.10.2013 563
1-DSC09455
Циг.барон - ген.репетиція-16.10.2013 423
Циг.барон - ген.репетиція-16.10.2013 221
Циг.барон - ген.репетиція-16.10.2013 200
Циг.барон - ген.репетиція-16.10.2013 126
IMG_7014а
IMG_7010а
DSC09710
DSC09638
DSC09608
DSC09450
DSC09518
DSC09582
DSC09490
DSC09488
DSC09460
DSC09456
DSC09455
Найближчі події
Шандор Барінкай

Олег Лихач народний артист України

Василь Садовський лауреат всеукраїнського конкурсу

Саффі

Любов Качала заслужена артистка України

Людмила Осташ лауреат міжнародних конкурсів

Кальман Зупан

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Дмитро Кокотко

Мірабелла

Тетяна Вахновська заслужена артистка України

Яна Войтюк заслужена артистка України

Стефан

Петро Радейко лауреат міжнародних конкурсів

Юрій Шевчук лауреат міжнародного конкурсу

Арсена

Анастасія Корнутяк лауреат міжнародних конкурсів

Наталія Курильців

Оттокар

Віталій Войтко

Олег Лановий лауреат міжнародних конкурсів

Андрій Савка

Олег Садецький заслужений артист України

Чіпра

Наталія Величко заслужена артистка України

Наталія Дацько заслужена артистка України

Граф Омонай

Орест Сидір заслужений артист України

Юрій Трицецький заслужений артист України

Карнеро

Роман Ковальчук заслужений артист України

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Старий циган

Роланд Марчук

Ігор Міхневич

Руслан Феранц

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців