Музичний салон

Прелюдії

концерт
Прелюдії
концерт
60 хв.

Молодий піаніст Володимир Чумаченко презентує львівській публіці напрочуд вишукану романтичну програму із творами Шопена та Борткевича. Цикли прелюдій для фортепіано центрального польського романтика Фридерика Шопена та українського композитора польського походження Сергія Борткевича пов’язані не лише канонами самого жанру. Обидва композитори були блискучими піаністами, які заслужили славу в Європі, і обидва в еміграції. Їх розділяє відстань у часі на майже ціле століття, та зближує вірність Борткевича романтичній стилістиці.

Завдяки Шопену прелюдії стали самостійним жанром для виконання, позначені особливою інтимністю. У творчості Борткевича прелюдії ввібрали бентежний дух нового часу, першої половини ХХ століття, та все ж зберегли ідеї романтизму.

Ім’я Сергія Борткевича все частіше повертається на афіші концертних залів рідної країни, адже в радянські часи його ім’я фактично було під забороною.

Володимир Чумаченко – фортепіано

Програма:

Ф. Шопен. 24 прелюдії. тв. 28

С. Борткевич. 10 прелюдій, тв. 33

 

Лібрето вистави
Про виставу

Чумаченко Володимир закінчив Херсонське музичне училище в класі Фролової Л.С. У 2016 р. Отримав ступінь магістра у Національній музичній академії України у 2022р. Зараз продовжує навчання в асистентурі-стажуванні НМАУ в класі Зайцевої О.Б.. Регулярно виступає із сольними концертами. Грав із Національним ансамблем солістів “Київська камерата” під орудою Валерія Матюхіна, Симфонічним оркестром українського радіо, диригент — Володимир Шейко. Брав участь у різних концертах, проектах, творчих колабораціях, зокрема у щорічному фестивалі “Відкрита музика міста” (м.Київ) – ініціативі з метою популяризації класичної музики, де грав у 6 рук разом із Kyiv Piano Duo. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів: Grand-Prix в номінації “фортепіано соло”, І премія в номінації “фортепіанний ансамбль” в рамках конкурсу « Творча майстерня інтерпретації сучасної музики» (НМАУ, 2019), Міжнародний конкурс «Pro Art» (м.Хмельницький) — диплом лауреата, Всеукраїнська музична олімпіада «Голос країни»- 2 премія в номінації “фортепіано соло” (2016) та І премія в номінації “фортепіанний ансамбль” (2019), Всеукраїнський конкурс ім.Прокоф’єва- Grand-Prix (2018), Міжнародний конкурс піаністів Ishia (Італія, 2021).

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців