Опера

Попелюшка

А. Спадавеккіа
Попелюшка
120 Хвилин.

Музична казка на 2 дії

Лібрето І. Петрової та М. Берлянда за казкою Шарля Перро, переклад з російської мови Р. Лубківського

Найвідоміша казка з дитинства – про Попелюшку, яка за допомогою чарів доброї Феї потрапила на бал і там зустріла чарівного Принца – оживає з музикою на оперній сцені. 

Вистава розрахована на наймолодших глядачів, які допомагатимуть підказками, співатимуть та щиро вболіватимуть, щоб Попелюшка таки потрапила на бал, а згодом – щоб Принц знайшов свою кохану за кришталевою туфелькою.  

Виконується українською мовою

Постановники
Диригентка-постановниця

Ірина Стасишин заслужена артистка України

Режисерка-постановниця

Галина Воловецька заслужена діячка мистецтв України

Балетмейстер-постановник

Сергій Наєнко заслужений артист України

Художники-постановники

Олег Герич

Юрій Манько

Художниця костюмів

Мар’яна Громиш

Лібрето вистави
Дія 1

Веселий казкар витягає з чарівної скриньки найулюбленішу історію – казку «Попелюшка». Отож вмощуйтеся зручніше і вирушаймо у сповнений чарів казковий світ…

Король у нашій казочці – в чудовій фізичній формі, адже займається спортом, та зараз він заклопотаний головним завданням – якнайкраще організувати королівський бал. Він відвідує Лісника, щоб дізнатися чи все готово до королівського столу і, разом з тим, запрошує усю родину Лісника (і нас разом з вами!) на королівський бал.

У родині Лісника йдуть приготування до балу – Мачуха та її доньки Злючка й Колючка приміряють чудові сукні. А хто ж так майстерно їх зшив, не спавши 7 ночей? Це – Попелюшка, донька Лісника від першого шлюбу. Однак бідну дівчину Мачуха не відпускає на бал, даючи їй багато хатніх справ. Улюбленими друзями Попелюшки є її кастрюлі, сковорідка, чайник і вогник, які оживають та співчувають дівчині. Вона ж так палко бажає потрапити на бал! 

Попелюшка готує своїх названих сестер до свята в палаці Короля. Коли вони поїхали, до сумної дівчини прилинула чарівна Фея. Вона подарувала Попелюшці красиву бальну сукню, кришталеві туфельки і навіть карету з кучером. Щаслива Попелюшка вирушає до королівського палацу!

Дія 2

У розпалі балу прибуває Попелюшка. Король, думаючи, що це невідома прекрасна принцеса, зустрічає її компліментами та знайомить із Принцом. Той, завжди сумний, вперше усміхнувся, побачивши Попелюшку, і подарував гарній, веселій, кмітливій дівчині найрозкішнішу в усьому королівстві троянду, а потім ще й склав для неї пісню.

Наближається північ. Попелюшка, за наказом Феї, мусить покинути палац: поспішаючи, вона губить кришталеву туфельку.

Принц на балу ні на кого не звертав уваги, окрім Попелюшки. Коли вона зникла, він дуже засумував. Король, щоб розрадити смуток сина, наказує розшукати загадкову дівчину. Допомогти повинна кришталева туфелька: кому підійде на делікатну ніжку, та і буде нареченою Принца. Скільки дівчат не приміряли цю туфельку, в тому числі Злючка й Колючка, – на всіх вона була замала. Тільки Попелюшці стала саме враз. Принц упізнав у бідній служниці ту дівчину, яку покохав із першого погляду. Він вигукнув: «Я хочу, щоб від сьогодні ми завжди були разом і ніколи не розлучалися!».

І тут знову з’являється Фея. Вона винагороджує Попелюшку за добре серце і вітає зі здійсненням мрії. І Король надзвичайно зрадів, що його син матиме таку чарівну дружину!

Тепер усі щасливі, навіть Мачуха, Злючка і Колючка, яким благородна Попелюшка вибачила їх погані вчинки, взявши з них слово ніколи не чинити зла.

Про виставу

В основі нашого музичного твору лежить  добре відома казка «Попелюшка» – про працьовиту дівчинку, злу мачуху та її ледачих дочок – Колючку і Злючку. Добра повчальна історія продовжує радувати і дивувати маленьких і дорослих.

Головну героїню казки Попелюшку прозвали так, тому що в будинку вона постійно поралася коло печі, вигортала з неї попіл, а також виконувала всю важку і брудну роботу. Щоб хоч якось прикрасити життя працьовитої дівчини, їй на допомогу приходить добра Фея. Силою своїх казкових чар вона нагороджує Попелюшку пишною каретою, чудовою сукнею і кришталевими черевичками. Але дія добрих чар недовга: рівно о 12-ій ночі Попелюшка перетвориться з вишуканої незнайомки в звичайну дівчину.

Але це буде пізніше. Зараз Попелюшку чекає бал в королівському палаці. Там вона зустрінеться з Принцом. Її розум і доброта запалять у його серці вогонь любові. Але скоро північ – Попелюшці пора йти. Вона поспішає і … губить кришталевий черевичок.

Принц настільки зачарований красою таємничої незнайомки, що вирішує знайти її. Він має  загублений нею кришталевий черевичок. Але черевичок такий маленький, що Принцові в усьому королівстві не знайти коханої. До того ж, зла мачуха зі своїми доньками раз у раз ставлять перепони на його шляху.

Зрештою, Принц знайде Попелюшку. І вони будуть жити довго і щасливо.

 

SAM_5904
SAM_5901
SAM_5880
foto 1266
foto 1226
foto 1218
foto 1060
foto 978
foto 961
foto 957
foto 953
foto 940
foto 924
foto 912
foto 896
foto 843
foto 828
foto 826
foto 791
foto 780
foto 768
foto 748
foto 740
foto 678
Найближчі події
2022
05
лют.
субота
12:00-14:00 | 50-300 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
2022
06
бер.
неділя
12:00-14:00 | 50-300 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
Казкар

Дмитро Кокотко

Роланд Марчук

Ігор Міхневич

Попелюшка

Наталія Курильців

Людмила Корсун (Осташ) заслужена артистка України

Марія Саморіз-Шрам лауреат всеукраїнських конкурсів

Маріанна Цвєтінська лауреатка міжнародних конкурсів

Принц

Олег Лановий лауреат міжнародних конкурсів

Віталій Роздайгора лауреат міжнародних конкурсів

Олег Садецький заслужений артист України

Король

Віталій Войтко

Юрій Гецко

Таємний радник

Микола Корнутяк лауреат міжнародних конкурсів

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Юрій Шевчук лауреат міжнародного конкурсу

Мачуха

Наталія Величко заслужена артистка України

Наталія Дацько народна артистка України

Злючка, дочка

Вероніка Коломіщева лауреатка міжнародного конкурсу

Анастасія Корнутяк лауреатка міжнародних конкурсів

Тетяна Оленич лауреатка міжнародного конкурсу

Колючка, дочка

Тетяна Вахновська заслужена артистка України

Яна Войтюк заслужена артистка України

Марфа Шумкова дипломант міжнародного конкурсу

Фея

Любов Качала народна артистка України

Світлана Мамчур народна артистка України

Наталія Романюк заслужена артистка України

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців