Музика крізь темряву до світла – саме такою є ідея фортепіанного концерту Nox aeterna. Віртуозна програма піаніста Максима Саська насичена глибокими філософсько-екзистенційними та релігійними темами. Та разом з тим, це музика як інструмент віднайдення спокою, занурення у власні думки та дотику до вічного.
В програмі звучатиме цикл “Відображення” центрального модерніста ХХ століття в Україні – Бориса Лятошинського. 30-річний композитор написав “Відображення” у 1925 році і цикл резонує із європейськими пошуками нового звучання, експериментами в музиці і та виконавстві.
Наприкінці 1990-х інший український композитор, харків’янин Валентин Бібік, пише Варіації на тему Dies Irae. Це католицька секвенція, яка наскрізно проходить крізь творчість видатних митців різних епох, слугуючи певною «лейттемою» фатуму та смерті. Тобто тем, що так чи інакше пов’язані із силою життя та світла. А в історії музики ХХ століття навряд чи знайдемо більше світла та віри у Бог, ніж у музиці француза Олів’є Мессіана. Адже перебування музикантау німецькому концтаборі, не змусили його втратив щиру віру та людяність. Музика Мессіана є сакральною та чистою, як творчість людини, яка і в темряві віднайшла світло.
Соліст концерту – Максим Сасько
Модераторка – Ольга Лозинська
Програма:
Борис Лятошинський. Цикл “Відображення”, тв. 16 (1925)
Валентин Бібік. 39 варіацій на тему “Dies Irae”, тв. 97 (1993)
Мессіан. Вибрані погляди з циклу “Двадцять поглядів на немовля Ісуса” (1944):
№1 Regard du Père («Погляд Отця»)
№19 Je dors, mais mon cœur veille («Я сплю, але моє серце все бачить»)
Максим Сасько – український піаніст.
Лауреат міжнародних конкурсів.
Закінчив Рівненське державне музичне училище (клас Лілії Духовної, 2012), Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка (клас Йожефа Ерміня).
Максим Сасько – лауреат VI Міжнародного конкурсу імені С. В. Рахманінова (3-я премія, премія за найоригінальніше виконання обов’язкового твору, 2008 р.).
Піаніст виступає як в Україні так і за кордоном, виконуючи кращі твори фортепіанного мистецтва.
З вересня 2020 року працює концертмейстером з класу балету.
Ольга Лозинська, модераторка
Культурна менеджерка, музикознавиця.
Випускниця Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької (клас фортепіано Людмили Закопець). У 2018 році закінчила магістратуру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (фах – історія музики, у проф. Любові Кияновської). Аспірантка ЛНУ ім. Франка (спеціалізація – музичне мистецтво, клас доцента Ольги Коломієць).
Керівниця музичного салону Дзеркальної зали у Львівській національній опері. Активна промоутерка української класичної музики та українських виконавців.
Співзасновниця Української фундації класичної музики.
Раніше – арт-директорка лейблу Golka Records та драматургиня Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt.
Співпрацює з виконавцями, диригентами, українськими фестивалями як кураторка, музикознавиця та організаторка