Опера
Головна сцена

Наталка Полтавка

М. Лисенко
Тривалість 2 години, 0 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 500 грн

Найближчі дати

Головна сцена

Наталка Полтавка

Опера
Головна сцена
Тривалість 2 години, 0 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 500 грн

За однойменною п’єсою Івана Котляревського

Легендарна історія про кохання і вірність за п’єсою Івана Котляревського, з якої починався український театр на початку ХІХ століття – опера “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка.

Романтичний сюжет про закоханих Наталку та Петра, які попри все виборюють своє щастя бути разом. Улюблена вистава поколінь українців у виконанні солістів, хору та оркестру Львівської опери подарує такі цінні миті естетичної насолоди.

Зануртеся в улюблену оперну історію, де закохані доводять, що любов справді перемагає все!

Виконується українською мовою

Постановники

Диригентка-постановниця

Режисер-постановник

Балетмейстер-постановник

Художник-постановник

Художниця костюмів

Хормейстерка

Дійові особи та виконавці

Наталка

Любов Качала

Людмила Корсун

Мар’яна Мазур

Дар’я Литовченко

Ганна Носова

Терпилиха

Наталія Дацько

Людмила Савчук

Тетяна Оленич

Петро

Віталій Роздайгора

Василь Садовський

Олег Садецький

Максим Сальніков

Микола

Микола Корнутяк

Віталій Загорбенський

Петро Радейко

Возний

Віталій Войтко

Юрій Гецко

Олег Лихач

Виборний

Дмитро Кокотко

Ігор Міхневич

Юрій Трицецький

Кобзарі

Віталій Войтко

Юрій Гецко

Володимир Дутчак

Максим Сальніков

Володимир Рибчук

Лібрето

Дія 1

Картина 1

Берег Ворскли. Сюди приходить зажурена Наталка. Вона тужить за своїм коханим Петром, який уже чотири роки десь на заробітках. З’являється возний Тетерваковський. Він освідчується Наталці в коханні. Однак бідна, але горда дівчина йому відмовляє — вони ж не рівня.

Співаючи жартівливу пісню, проходить виборний Макогоненко. Возний заводить із ним розмову про Наталку і просить у сільського старости допомоги посватати її.

Картина 2

Хата Терпилихи. Мати докоряє дочці, що та при їх великих нестатках, перебирає женихами. Наталка відповідає, що кохає лише Петра і чекатиме на нього.

У хату заходить виборний Макогоненко. Він радить видати Наталку за возного Тетерваковського і цим позбутися злиднів. Задля спокою матері дівчина погоджується одружитися з возним.

Дія 2

Сільська вулиця. Наталка в останній надії сподівається на повернення Петра. А тим часом дівчата і хлопці приходять до неї на заручини. Всі йдуть до хати. Бурлака Микола розповідає про свою нещасливу долю.

Співаючи журливу пісню, в село входить Петро. Із розмови з Миколою він довідується про сватання Наталки. Парубок у відчаї. Він просить Миколу дізнатися, чи по своїй волі Наталка виходить заміж.

Вибігає Наталка. Вона присягається Петрові, що кохає лише його, і тепер, коли він повернувся, відмовляється від возного. Тетерваковський і Терпилиха обурені. Петро зважується підкоритися своїй долі і податися геть, аби не засмучувати Наталчиної матері.

Терпилиха зворушена наміром Петра. Возний теж розчулився і вирішив хоча б раз у житті зробити добрий вчинок. Він відмовляється від Наталки. Терпилиха благословляє Наталку і Петра. Наречені запрошують усіх на весілля.

Історія вистави

Львівська національна опера представляє глядачам нову редакцію опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка за однойменною п’єсою І. Котляревського. Від часу її появи на світ у 1889 році вона не сходила зі сцени українських мандрівних, а потім і професійних театрів.

За словами режисера-постановника Романа Валька, це вистава, у якій поєднуються величне і земне: “Ми відштовхуємося від ясності нашого буття і хочемо відобразити це в декораціях і костюмах. На сцені бачимо шлях до сонця. У такій гамі і костюми, в яких є кодований шлях фольклорний, шлях українського життя, його етнографічне відображення”.