Опера

Наталка Полтавка

М. Лисенко
Наталка Полтавка
Опера на 3 дії
150 хв..

За однойменною п’єсою Івана Котляревського

Виконується українською мовою

Постановники
Диригент-постановник

Ірина Стасишин

Режисер-постановник

Роман Валько

Балетмейстер-постановник

Сергій Наєнко заслужений артист України

Художник-постановник

Михайло Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Христина Козак

Хормейстери

Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу

Ірина Коваль

Лібрето вистави
Дія 1

Берег Ворскли. Сюди приходить зажурена Наталка. Вона тужить за своїм коханим Петром, який уже чотири роки десь на заробітках. З’являється возний Тетерваковський. Він освідчується   Наталці   в коханні. Однак бідна, але горда   дівчина   йому відмовляє — вони ж не рівня.

Співаючи жартівливу пісню, проходить виборний Макогоненко. Возний заводить із ним розмову про Наталку і просить у сільського старости допомоги посватати її.

Дія 2

Хата Терпилихи. Мати докоряє дочці, що та при їх великих нестатках, перебирає женихами. Наталка відповідає, що кохає лише Петра і чекатиме на нього.

У хату заходить виборний Макогоненко. Він радить видати Наталку за возного Тетерваковського і цим позбутися злиднів. Задля спокою матері дівчина погоджується одружитися з возним.

Дія 3

Сільська вулиця. Наталка в останній надії сподівається на повернення Петра. А тим часом дівчата і хлопці приходять до неї на заручини. Всі йдуть до хати.Бурлака Микола розповідає про  свою  нещасливу долю.

Співаючи журливу пісню, в село входить Петро.Із розмови з Миколою він довідується про сватання Наталки.Парубок у відчаї.Він просить Миколу дізнатися,чи по своїй волі Наталка виходить заміж.

Вибігає Наталка. Вона присягається Петрові, що кохає лише його, і тепер, коли він повернувся, відмовляється від возного, Тетерваковський і Терпилиха обурені. Петро зважується підкоритися своїй долі і податися геть, аби не засмучувати Наталчиної матері. Терпилиха зворушена наміром Петра. Возний теж розчулився і вирішив хоча б раз у житті зробити добрий вчинок. Він відмовляється від Наталки. Терпилиха благословляє Наталку і Петра. Наречені запрошують усіх на весілля.

Про виставу
Короткий опис

   «Наталка-Полтавка» опера М. Лисенка за п’єсою І. Котляревського. Сюжет опери приваблює щирою любов’ю до простого народу, оптимізмом, реалістичним відображенням сільського життя.

   Класична історія про любов і вірність за пєсою, з якої починався український театр на початку ХІХ століття. Її знає тепер кожен школяр, але не кожен слухав народні мелодії в обробці Лисенка і чарівливі голоси талановитих співаків в ролях головних героїв: Наталки, Петра, Терпилихи, Возного, Виборного і Миколи.

Львівська Національна Опера представить глядачам нову редакцію опери «Наталка Полтавка» М.Лисенка. Від часу її появи на світ у 1889 році вона не сходила зі сцени українських мандрівних, а потім і професійних театрів, а тепер також є окрасою вітчизняного репертуару. У нашому театрі “Наталка Полтавка” М.Лисенка була в репертуарі завжди. Змінювалися постановники, артисти, а опера залишалася молодою. Остання реалізація опери “Наталка Полтавка” була здійснена в 1991 році. За 15 років активної задіяності цього спектаклю як для дорослих, так і для дитячої аудиторії, декорації та костюми вимагали оновлення. Тому було вирішено представити глядачам сучасну виставу в новій режисерській версії. За словами режисера – постановника Романа Валька, це буде вистава, у якій поєднуватимуться величне і земне: “Ми відштовхуємося від ясності нашого буття і хочемо відобразити це в декораціях і костюмах. На сцені побачимо шлях до сонця. Деякі деталі будуть змінюватися, але дорога до світла залишається. У такій гамі будуть і костюми, в яких є кодований шлях фольклорний, шлях українського життя, його етнографічне відображення”. Нова постановка відбудеться 26 березня – до Міжнародного дня театру. Сценограф(народний художник України Михайло Риндзак), художник костюмів (Христина Козак) у свіжій режисерській концепції (Роман Валько) та музичній інтерпретації (диригент – Ірина Стасишин). Наталка Полтавка — опера Миколи Лисенка за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Хоча п’єса Котляревського приваблювала багатьох музикантів і до Лисенка, саме його опера закріпилася в репертуарі оперних театрів і посіла місце серед найпопулярніших українських опер. Поштовхом для написання «Наталки Полтавки» для Котляревського стала п’єса «Козак-стихотворец» О. О. Шаховського, у якій було зображено тогочасне українське сільське життя. Але автор був погано знайомий з реальним побутом українців, тому допустився багатьох помилок, через що полтавчани були дуже розчаровані у театрі. Тому Котляревський вирішив виправити це становище, написавши правдиву п’єсу. Опера «Наталка Полтавка» здобула велику популярність ще за життя М. Лисенка. Це був найрепепртуарніший твір перших українських музично – драматичних труп. В «Наталці Полтавці» грали М. Заньковецька, І. Садовський, П. Саксаганський, І. Мар’яненко, Г. Затиркевич – Карпинська.

foto(Nat.Polt) 743
foto(Nat.Polt) 717
Natallka-Polt-- 366
Natallka-Polt-- 388
Natallka-Polt-- 400
Natallka-Polt-- 407
Natalka-zdaha 116
Natalka-zdaha- 040
foto(Nat.Polt) 710
foto(Nat.Polt) 709
foto(Nat.Polt) 639
Natallka-Polt-- 249
foto(Nat.Polt) 636
foto(Nat.Polt) 608
foto(Nat.Polt) 604
foto(Nat.Polt) 569
foto(Nat.Polt) 740
foto(Nat.Polt) 549
foto(Nat.Polt) 536
foto(Nat.Polt) 528
foto(Nat.Polt) 417
foto(Nat.Polt) 228
foto(Nat.Polt) 244
foto(Nat.Polt) 255
foto(Nat.Polt) 298
foto(Nat.Polt) 324
foto(Nat.Polt) 341
foto(Nat.Polt) 345
foto(Nat.Polt) 358
Найближчі події
2019
29
вер.
неділя
18:00-20:30 | 50-500 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
2019
09
лис.
субота
18:00-20:30 | 80-1200 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
Наталка

Любов Качала заслужена артистка України

Вероніка Коломіщева лауреат міжнародного конкурсу

Людмила Осташ лауреат міжнародних конкурсів

Терпилиха

Наталія Дацько заслужена артистка України

Галина Вільха дипломант міжнародного конкурсу

Віра Колтун

Петро

Василь Садовський лауреат всеукраїнського конкурсу

Олег Садецький заслужений артист України

Віталій Роздайгора

Микола

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Микола Корнутяк лауреат міжнародних конкурсів

Петро Радейко лауреат міжнародних конкурсів

Возний

Роман Ковальчук заслужений артист України

Олег Лановий лауреат міжнародних конкурсів

Юрій Гецко

Виборний

Дмитро Кокотко

Ігор Міхневич

Юрій Трицецький заслужений артист України

Кобзарі

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Віталій Войтко

Юрій Гецко

Роланд Марчук

Андрій Савка

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців