Музичний салон

Моцарт/ Брамс

концерт
Моцарт/ Брамс
концерт
60 хвилин.

Вечір музики композиторів, які своєю творчістю означили епохи.

Вольфганга Амадея Моцарта вважають символом класичної музики, та передусім – це митець довершеної доби Класицизму. Натомість музика Йоганнеса Брамса означила бурхливе та експресивне XIX століття, розпал музичних салонів, віртуозних концертів та революцій.

У програмі концерту прозвучать кларнетові квінтети композиторів у виконанні відомих львівських музикантів.

Солісти:
Тарас Демчишин – кларнет
Назарій Пилатюк – скрипка
Петро Тітяєв – скрипка
Денис Литвиненко – віолончель
Вероніка Педорич – альт

Лібрето вистави
Про виставу

 Тарас Демчишин (кларнет)
Симфонічний диригент, кларнетист-соліст (Японія-Україна). Лауреат Алматинского міжнародного конкурсу диригентів 2019 року, четверте місце (перший приз був не вручений нікому). Лауреат Першої премії і премії оркестру конкурсу диригентів ім. Діхлера-2018 у Відні. Тарас Демчишин, уродженець Львова (Україна). В даний час є головним диригентом Beethoven Sinfonietta в Японії та Молодіжного оркестру Японії. Він диригував і працював з професійними симфонічними і камерними оркестрами, такими як Симфонічний оркестр Savaria в Угорщині, Казахська державна філармонія імені Жамбіла, Hibiki Strings of Japan, Yokohama Sinfonietta (Японія), Молодіжний оркестр Японії, PreußIsches Kammerorchester в Пренцлау в Берліні, Камерний оркестр «Леополіс», Хмельницька обласна філармонія в Україні.
Тарас Демчишин виріс у відомій музичній сім’ї, його батько – диригент і композитор, а мати – класична та естрадна співачка. Після закінчення Спеціальної музичної школи- інтернату ім. Соломії Крушельницької та Львівської державної академії музики ім. М. Лисенка він продовжив свою музичну освіту в Німеччині, в Академії музики (Akademie für Tonkunst) в Дармштадті. За допомогою стипендії Villa Musica він переїхав до Берліна, де з відзнакою закінчив вищий музичний університет імені Ханнса Ейслера в Берліні. Головний соло-кларнетист The Kyushu Symphony Orchestra в Японії з 2007 по 2018 роки. Тарас нещодавно змінив напрямок і зосередився на своїй провідній кар’єрі диригента  сольних як кларнетист виступах в якості другорядних. У 2010 році він дебютував з симфонією № 5 Чайковського з Симфонічним оркестром Кітакюшю (Японія). Він вивчав диригування під керівництвом професорів Йоханнеса Вільднера (Відень), Казуйоші Акіяма і Тацуя Шімоно(Японія), Іван Юзюк(Україна).
У 2014 році разом з камерним оркестром Hibiki String of Japan і його старшим братом Назаром Ясницьким (Симфонічний Королівський оркестр Севілія, скрипка), Оскаром Мартіном, клавесин (Іспанія), випустили альбом для Kojima ALM RECORDS (Японія), Johann & Carl Stamitz «Оркестрова музика школи Мангайма» . На цьому компакт-диску Тарас диригував «Три Мангаймські Симфонії» Йоганна Штаміца і виконував концерти для кларнета. У 2014 році Тарас Демчишин заснував професійний симфонічний оркестр Бетховен Симфонієта в Фукуоці (Японія). З цим оркестром Тарас диригував: Бетховен-Симфонія № 9, Моцарт-Реквієм, Концерт № 1 Гайдна для Віолончелі, Моцарт – Симфонія № 29, Бетховен – Симфонії: № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, Бетховен – романс для скрипки No.2, Шпергер – Концерт для контрабаса, Бетховен – Концерт для фортепіано з оркестром № 1, одночасно виконував і диригував Концерти Моцарта, Вебера, Стамітца для кларнета, фортепіанні концерти: Шопена, Моцарта,Рахманінова, Бетховена, музику до Американських Саундтреків, Ґершвіна та багато інших композицій класичних та сучасних композиторів.
У грудні 2017 року в Банківському залі Фукуоки Тарас провів концертну програму з програмою Симфонічного оркестру Бетховен Симфонієта і Симфонічним Хором оркестру Кюшю, в котру увійшли В. А. Моцарт – Реквієм KV 626 і Л.В. Симфонія Бетховена № 9 соч. 125. Солістами були Юмі Моріно, Олександра Демчишин, Тецуя Оно і Денис Вишня. У травні 2019 року в залі Савара в Фукуоці Тарас диригував Першу і Другу симфонії Бетховена, а в листопаді 2019 року в тому ж залі Концерт для контрабаса Шпергера з відомим контрабасистом Рютаро Хей (SWR-оркестр Штутгарта), Концерт для фортепіано з оркестром Бетховена № 1 з Ринтаро Акамацу, Бетховен: Симфонія № 4. У 2016-2021 роках під його керівництвом в PTNA (Національна асоціація піаністів Японії) він диригував Концерти для фортепіано з оркестром Шопена, Моцарта і Шумана з відомим японським піаністом Ринтаро Акамацу, Черні: Концерт для фортепіано в чотири руки з відомим фортепіанним дуетом – Такаші Фуджі і Йоші Сірамідзу, а також концерти для фортепіано з оркестром Рахманінова,Ґріґа,після землетрусу в місті Кумамото провів благодійний концерт в листопаді 2016 року зі Бетховен Симфонієта, «з любов’ю до Кумамото» з програмою: симфонія № 29 і кларнетового концерт Моцарта.  У січні 2017 року диригував Симфонічним оркестром Кітакюсю (Японія), Симфонію № 5 Шостаковича і оркестрову роботу його батька, композитора Ростислава Демчшишина, симфонічну поему «Мир». У лютому 2018 року Kojima ALM Records випустила третій CD альбом Тараса: «Любов, любов, любов, це душа генія», з оркестровими творами Моцарта і Бетховена. Програма складалася з Моцарта – Концерту Бассеткларнет K.622, Моцарта – Симфонія No.29 K.201 і Бетховена – Романс No.2. Як кларнетист він виграв ряд міжнародних конкурсів, таких як Гран-прі Міжнародного конкурсу Осака в Японії, Міжнародний конкурс Bida в Україні та Schloss Waldhausen в Німеччині. Тарас виступав в симфонічних оркестрах з такими легендарними диригентами, як: Курт Сандерлінг, Валерій Гергієв, Радоміл Елішка, Радек Баборак, Даніель Барейнбойм, Кен Ічіро Кобаяші, Даніеле Рустіоні, Андреа Баттістоні, Голо Берг, Алан Бурібаєв, Тацуя Шімоно, Казйоші Акіяма та іншими.

В Японії співпрацював з відомими Японськими POP Зірками та виконавцями і Сучасними композиторами до Фільмів як: Група «ASKA”, Tamaki Koji, Chris Hart, Iwasaki Hiromi та композитором до відомих японських аніме Joe Hisaishi, також співпрацював з композитором до японської всесвітньовідомої відеогри “Dragon Quest” Koichi Sugiyama.

Тарас Демчишин випустив чотири офіційних компакт-диски виступає в країнах Японії, Австрії, Іспанії, України, Казахстану та Німеччини. В якості соліста він виконав твори для кларнета з оркестром: Моцарта, Вебера, Копленда, Дебюссі, Кресселя, Мендельсона, Дімлера, Штаміца а також Ростислава Демчишина. Він був солістом з професійними оркестрами Японії: Симфонічний оркестр Кюшю, Японський ансамбль Кобе, Hibiki Strings of Japan , а також Львівський філармонічний оркестр в Україні під керуванням диригентів: Алана Бурібаева, Тацуя Шімоно, Голо Берга і Леона Спірера(Концертмейстер Берлінської Філармонії) та інших.

З 2021 року Тарас Демчишин співпрацює з відомою Українською співачкою і актрисою «SLAVIA” – SLAVIA PREMIUM CONCERT – це поєднання естрадного співу співачки з Симфонічним Оркестром та балетом.

В Японії тісно співпрацює з Українським Посольством, доносить Українську Культуру в Японії.

В червні з Молодіжним Оркестром Японії диригував і організував Концерт в Японії присвячений пам’яті Герою України, солісту Парижської Опери Василеві Сліпакові, котрий загинув на війні в Донецьку.

В грудні з японським Оркестром Йокогама Сінфоніетта диригував концерт, котрий повинен був відбутися з легендарним українським скрипалем, учнем Давида Ойстраха – Олегом Крисою(США), у звязку з новим штамом коронавірусу, Олег Криса не зміг прибути до Японії, концерт все ж відбувся у Йокогамі у “Fillia Hall” під патронатом Українського Посольства в Японії та за підтримки Культурного Фонду Японії. Замість Олега Криси солістами виступили: Сачіко Мізуно(професор скрипки Вищого Музичного Університету Сензоку в Токіо, жюрі міжнародного конкурсу скрипалів ім. Олега Криси у Львові) та Каору Оно(альт), Чіе Савада(скрипка).

Тарас Демчишин виступає з різними оркестрами світу і виступає в якості соло-кларнетиста.

Назарій Пилатюк (скрипка)

Викладач кафедри скрипки Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, кандидат мистецтвознавства.

Навчався у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка (клас професора І. Пилатюка), удосконалював виконавську майстерність на майстер-класах у Б. Которовича, Захара Брона, Міхаеля Фрішеншляґера, Йосифа Томашека, Анни Чумаченко. Впродовж 2014-2015 рр. пройшов стажування в академії імені Ф. Ліста (Веймар, Німеччина) у класі проф. М. Сімми.

Лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів Богодара Которовича (Харків, 1999), імені К. Флєша (Угорщина, 2003), імені М. В. Лисенка (Київ, 2007), Конкурсу «У благословенні скрипалевих рук» (Тернопіль, 2010), імені Ю. Янкелевича (Омськ, Росія, 2011).

Виступав із національним Шведським симфонічним оркестром радіо і телебачення, Національним симфонічним оркестром України, Національним камерним ансамблем «Київські солісти», Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, Львівським камерним оркестром «Академія».

Учасник численних музичних фестивалів в Україні, Білорусії, Молдові, Польщі, США, постійний учасник фестивалів «Віртуози» (Львів). Лауреат фонду культури «Нові імена України» (Україна, 2001). У 2010 р. нагороджений Великою золотою медаллю Академії мистецтв України та премією молодих вчених Львівської облдержадміністрації та обласної ради.

Веде насичену концертно-гастрольну діяльність в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині, Угорщині, Швеції, Фінляндії, США. Композитор Мирослав Скорик присвятив Назарію Пилатюку Концерт № 7 для скрипки та симфонічного оркестру.

 

Петро Тітяєв (скрипка)
Народився 1988 р. у м. Луцьку (Україна) в родині музикантів. Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів. У 5 років почав займатися грою на скрипці. Як соліст приймав участь у різноманітних концертах на теренах України, Польщі, Німеччини, Чехії, Росії. Випускник Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької та Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка (клас проф. Павлія Г. І.). З 2007 р. є постійним учасником відомого львівського квартету «Phoenix String Quartet» та гастролював у Швейцарії, Польщі, Румунії, Естонії, Німеччині, США, Іспанії та Голландії. Тривалий час був артистом оркестру «Leopolis» та Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів». З 2012 р. є активним учасником мистецької платформи «Collegium Musicum Lviv» та концертмейстером камерного оркестру Collegium Musicum.

 Денис Литвиненко (Україна, Львів) – віолончеліст, композитор, концертмейстер групи віолончелей Львівської національної філармонії, учасник квартету «Фенікс».
Закінчив Львівську музичну спеціалізовану школу-інтернат ім. С. Крушельницької (клас Євгена Шпіцера та Надії Квик, 1992-2003). Продовжив навчання у Львівській державній музичній академії ім. М. Лисенка (клас Юрія Ланюка, 2003-2008) . За роки навчання багато концертував, був учасником міжнародних майстер класів (Томаш Штраль) і фестивалів, неодноразово приймав участь у конкурсах та здобував призові місця:
І премія, Всеукраїнський конкурс віолончелістів та альтистів (Львів, Україна), I ІІ премія, Всеукраїнський конкурс камерних ансамблів та квартетів (Львів, Україна).
Навчаючись у консерваторії почав працювати у Львівській національній філармонії, а згодом обійняв посаду концертмейстера групи віолончелей в оркестрі K&K Philharmoniker (Україна- Австрія). Гастролював з оркестрами в Німеччина, Австрія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Швейцарія, Польща та ін.
З 2014 року – концертмейстер групи віолончелей академічного симфонічного оркестру Львіської національної філармонії.
Співпрацював з такими диригентами, як Ілля Ступель, Георг Кугі, Теодор Кучер, Федір Глущенко, Міша Кац, Володимир Сіренко, Шунго Моріяма та багато інших.
Веде активну концертну діяльність у складі квартету «Фенікс». Квартет бере участь у концертах та фестивалях в Німеччині, Японії, Італії, Польщі, США та займається відродженням української квартетної музики.
У співпраці з KLK New Music записав близько 100 сучасних камерних та сольних створів. Здійснював записи для видавництва Naxos та Aldebaran Editions.

 

Вероніка Педорич ( альт)
1984 – 1988р.р. – навчалась у Кіровоградському музичному училищі (класі А. Г. Лірника).
У 1994 році закінчила Вищий державний музичний інститут ім. М. В. Лисенка (клас професора З. О. Дашака З. О. та ст. викладача Ю.С.Далецького).
З 1991 року працює артисткою симфонічного оркестру Львівської державної філармонії.
В різні роки працювала та гастролювала у складі багатьох львівських оркестрів та ансамблів як концертмейстер групи альтів та солістка-ансамблістка: Камерний оркестр Львівської консерваторії, камерний оркестр «Леополіс», камерний оркестр «Віртуози Львова», музичний ансамбль «Колаж» та ін.
Брала участь у різноманітних музичних фестивалях, майстеркласах, записах як оркестрантка та ансамблістка в Україні, а також Польщі, Німеччині, Франції, Іспанії, Бельгії, Голандії, Швейцарії та ін.

 

Найближчі події
2022
17
сер.
середа
18:00-19:00 | 150-350 грн
Дзеркальна зала на 15 рядів
Обрати деньКупити квиток
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців