Музичний салон

Верді. Століття любові

концерт
Верді. Століття любові
концерт
60 Хвилин.

Концерт вокальної та інструментальної музики «Верді. Століття любові». Поціновувачі музичного  мистецтва добре знають музику італійського композитора, завдяки впізнаваності та популярності його оперних шедеврів. Натомість на концерті «Верді. Століття любові» звучатиме інструментальна музика Джузеппе Верді, а також його романси у виконанні провідної солістки театру, народної артистки України Світлани Мамчур.

Солісти:

Світлана Мамчур — сопрано

Андрій Чайковський — скрипка

Оксана Кудринецька — скрипка

Теодор Кучар — альт

Оксана Литвиненко —  віолончель

Олександра Менцінська —  фортепіано

Програма:
Дж. Верді. Романси (з циклів 1838 та 1845 років):
1. “L’esule”
2. “Dei pietoso”
3. “In solitaria”
4. “Non t’accostare”
5. “More, Elisa”
6. “Ad una stella”
7. “La zingara”
8.” Lo spazzacamino”
9. “Brindisi”

Струнний квартет мі мінор (1873) у 4 частинах:
1. Allegro
2. Andantino
3. Prestissimo
4. Scherzo Fuga

Лібрето вистави
Про виставу

Інформація про виконавців:

Світлана Мамчур, сопрано

Народна артистка України, провідна солістка Львівської національної опери.

Володіє сопрано красивого лірико-драматичного тембру повного діапазону. Створила галерею різнопланових образів – від яскравої  експресивної  Абігаїль („Набукко”Д. Верді), яка вражає складністю вокальної партії, до м’якої ліричної Мікаелли з виразною кантиленою, широкою мелодичною фразою на довгому диханні. У її репертуарі такі складні партії як: Абігаїль, Леонора, Амелія, Дездемона („Набукко”, „Трубадур”, „Бал-маскарад”, „Отелло” Д. Верді); Сантуцца (Сільська честь” П. Масканьї); Недда („Паяци”   Р. Леонкавалло), Мікаелла („Кармен” Ж. Бізе) та ін. Першопрочитанням є твори сучасних українських  композиторів: „Страсті Господа нашого Ісуса Христа” О. Козаченка, „Гамалія”, „Мойсей” М. Скорика – виконання яких записано на СD-диски. Ряд творів, які виконала Мамчур С. А., увійшли в  диск композитора-класика Колесси М. Ф. З серії „Персоналіїї”. Співачка створила ряд образів української національної класики: Марильця, Оксана („Тарас бульба”, „Різдвяна ніч” М. Лисенка); Оксана („Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), які записані фондом Державного радіо у 1992 році. Великим досягненням співачки є робота з творами кантатно-ораторіального фонду: „Реквієм” Д. Верді;  „Шлюби Яна-Казимира» А.Солтиса”. Як солістка Мамчур С. А. виступала з капелою „Трембіта” в Римі (Італія) перед Папою Іваном Павлом ІІ. Гастролювала в багатьох країнах Європи: Іспанія, Німеччина, Австрія, Італія, Польща. Брала участь у фестивалях оперного мистецтва на Львівській оперній сцені. Її  високий професіоналізм сприяє створенню високохудожніх музично-сценічних образів.
Світлана Мамчур неодноразово брала участь у доброчинних концертах, кошти від яких були спрямовані на допомогу воїнам Української Армії. Виступала перед ними у зоні АТО – в Маріуполі, Бердянську.

 

Андрій Чайковський, скрипка
Андрій Чайковський – заслужений артист України, соліст-концертмейстер оркестру Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Веде активну сольну діяльність у філармоніях та концертних майданчиках України, Європи та країнами Латинської і Центральної Америки (Колумбія, Венесуела, Перу, Еквадор, Сальвадор, Гондурас, Гватемала). Брав участь як соліст у фестивалях «Хмельницький камер-фест» і «Віртуози» (м. Львів). Співзасновник і творчий керівник камерного оркестру Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької. У 2019 році Андрій Чайковський був нагороджений подякою за значні досягнення, що сприяють зміцненню культур та партнерства між США та Україною, а також підтримку культурної дипломатії. Співпрацює з Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова». У творчому доробку запис компакт-дисків: «Музика для всіх-2» і «Український квінтет» Бориса Лятошинського.
Оксана Кудринецька, скрипка
 Здобула диплом «магістра» у Львівській національній музичній академії ім.М.Лисенка (2004-2009), та закінчила аспірантуру у цьому навчальному закладі (2009-2012) у проф. Г.І.Павлія. З 2005р. концертувала в Україні, Польщі, Австрії. Була учасницею симфонiчного оркестру європейської мiжнародної академiї ім. А. Брукнера (2005р., Iннсбрук, Австрiя). В репертуар скрипальки входять твори світової класики: Й.С.Баха, Е.Ізаї, Н.Паганiнi, Ф.Ваксмана, К.Сен-Санса, Й.Брамса. Виконувала у супроводі симф.оркестру Е.Лало “Iспанську симфонiю”; В.А.Моцарт. Концерт N-5 A-dur; С.Прокофєв Концерт N1 D-dur; Г.Венявський. Концерт N1; концерт А.Дворжака, Концерт Й.Брамса для скрипки з оркестром. 2005-2009 рр. була концертмейстером камерного оркестру Львівської національної академії ім.М.Лисенка «Perpetuum mobile». На сьогодні є артисткою оркестру у Львівському національному театрі опери та балету ім.С.Крушельницької. Концертує у складі камерно-інструментальних ансамблів.
Теодор Кучар, альт
Американський диригент, українець за походженням. Володар багатьох музичних нагород, найбільш записуваний серед диригентів свого покоління: здійснив записи понад 115 компакт-дисків для агенцій Naxos, Brilliant Classics, Ondine, Marco Polo, Toccata Classics. Був артистичним директором і головним диригентом двох провідних європейських оркестрів – Національного симфонічного оркестру України і симфонічного оркестру філармонії ім. Л. Яначека (Прага,Чехія), паралельно працюючи головним диригентом Словацького національного симфонічного оркестру і «Словацької симфонієтти». В концертному сезоні 2011-2012 р. як художній керівник та головний диригент він розпочав співпрацю з Симфонічним оркестром Венесуели, чому передувала його співпраця з Квінслендським філармонійним оркестром (м. Брісбейн, Австралія), де він обіймав посаду музичного керівника та головного диригента. Цю диригентську діяльність доповнював обов’язками артистичного директора двох найбільших у світі фестивалів камерної музики – в Австралії (1991-2007) і США (Невада, 2003-2018). Його професійна кар’єра в США включає співпрацю з Боулдерським філармонійним оркестром (1996 – 2006), Філармонійним оркестром м. Фресно (2001 – 2017) та Камерним оркестром м. Рено (2002 – 2018), де він обіймав посади музичного керівника та головного диригента. Тривалий час мав тісні дружні контакти з Національним симфонічним оркестром України і в 1994 р. був призначений його художнім керівником та головним диригентом. Під його керівництвом цей колектив здійснив понад 300 виступів у Києві і на чотирьох континентах, записав понад 70 компакт-дисків. У лютому-березні 2017 р. із цим оркестром Т. Кучар дав 44 концерти у Сполучених Штатах Америки. У 2016-17 рр. він, окрім виступів із симфонічними оркестрами Америки, провів майстер-класи і семінари для молодих талановитих диригентів й інструменталістів. Він гостинно виступав із симфонічними оркестрами Англії, Чехії, Ізраїлю, Венесуели та ін.. Особливої уваги заслуговують його контакти з оперними театрами, зокрема Фінляндії (понад 300 вистав). Диригентська діяльність включає великі оркестри і оперні театри Анкари, Анталії, Пекіну, Буенос-Айресу (театр «Колон»), Кейптауну, Гельсінкі, Стамбулу, Харкова, Києва, Львова, Праги, Стокгольма та багато інших. Теодор Кучар співпрацював зі знаменитими артистами, серед яких Джеймс Ґелвей, Лінн Харелл, Іцхак Перельман, Йо-Йо-Ма, Роберт Левін, Мстислав Ростропович та ін.
Оксана Литвиненко, віолончель
Народилась у Львові. Закінчила Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. Соломії Крушельницької у класі викладача Людмили Комар. Впродовж 2010-2015 рр. навчалась у Львівській національній музичній академії ім. Миколи Лисенка у класі професора Юрія Ланюка, а з 2015 року продовжила навчання в асистентурі-стажування (творчий керівник проф. Юрій Ланюк). Під час навчання брала участь у різноманітних міжнародних, регіональних конкурсах та музичних фестивалях. Неодноразово виступала як солістка у супроводі симфонічного оркестру, а також з сольними програмами. Лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців «XXI Century Art» (Київ, 2012) та всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016 р.)
Найближчі події
2022
26
січ.
середа
19:00-20:00 | 200-450 грн
Дзеркальна зала на 15 рядів
Обрати деньКупити квиток
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців