Балет

Допрем’єрний показ балету «Даремна обережність»

П. Гертель
Допрем'єрний показ балету «Даремна обережність»
Балет-водевіль на 2 дії
120 Хвилин.

Лібрето Жана Доберваля у редакції Василя Вовкуна та Сергія Бондура

Повернення на сцену улюбленої балетної класики! Запрошуємо на першу прем’єру нового театрального сезону –  балет “Даремна обережність” Петера Гертеля!

“Даремна обережність” – один з найбільш радісних, світлих та комедійних творів в історії балету. На сьогодні це найдавніша вистава у репертуарі оперних театрів світу, яка іде з успіхом вже понад 200 років!

Зануртесь у щиру та романтичну історію кохання Лізи та Колена, які попри надмірну опіку Марцеліни, матері дівчини, шукають способи бути разом.

Кокетливі загравання, кумедні ситуації між матір’ю, донькою та її залицяльниками, приправлені доброю іронією та щирим гумором, втіляться на сцені театру у чудовій й життєрадісній музиці Петера Гертеля та майстерності й вишуканості класичного балету.

Відчуйте такі потрібні миті радості у балеті “Даремна обережність” у новій постановці Львівської національної опери!

У новій постановці “Даремної обережності” використано музику Петера Гертеля, а також вставні номери Адольфа Адана та Фердинанда Герольда.

Постановники
Балетмейстер-постановник

Сергій Бондур народний артист України

Диригент-постановник

Юрій Бервецький заслужений артист України

Художник-постановник

Тадей Риндзак народний художник України

Художниця костюмів

Жанна Малецька

Художник світла

Олександр Мезенцев

Лібрето вистави
1 дія

Картина 1

Невелике селище у Франції. Будинок заможної господині Марцеліни. Світає. Дочка Марцеліни, Ліза, закохана у Колена, але їх зустрічі відбуваються таємно від матері, оскільки остання проти стосунків. Напередодні одного з таких побачень, дівчина залишає стрічку від корсета на дверцятах біля стайні, де вона напередодні годувала курчат, щоб у хлопця не виникало сумнівів у взаємності почуттів. Згодом Колен помічає цю стрічку і розуміє, що кохана десь поруч. Врешті закохані зустрічаються, але їх зустріч невдовзі перериває Марцеліна та виганяє хлопця. Щоб завадити подальшим побаченням, мати примушує Лізу займатися господарством та не спускає з неї очей. Тож дівчині доводиться прибирати подвір’я та збивати вершки. Колен не втрачає надії та намагається побути з коханою хоч хвильку. До Лізи приходять подруги та кличуть її разом іти в поле. Дівчина погоджується, але Марцеліна проти, оскільки чекає гостей. На подвір’ї з’являється заможній міщанин Тома зі своїм сином Нікезом. Вони прийшли просити руки Лізи. Тома пропонує Марцеліні мішечок з грошима. Жадібна Марцеліна погоджується та вже хоче благословити молодят, але Ліза тікає у поле до свого коханого.

Картина 2

Селяни працюють в полі та збирають врожай, серед них і Колен. До них прибігає Ліза та спочатку не помічає коханого, адже він заховався серед юрби. Аж раптом з’являється Колен, закохані знову разом. Втім радість їх зустрічі триває недовго, адже вже незабаром з’являються Марцеліна, Тома та Нікез. Колен пропонує Лізі сховатися в снопах, але їх все одно знаходять. Матір хоче благословити Нікеза з Лізою, але раптово починається гроза. Всі рятуються від негоди.

2 дія

Картина 1

Будинок Марцеліни. Ліза з матір’ю повертаються з поля. Марцеліна садить дівчину працювати за прядку та вирішує зачинити двері, щоб та не втекла. Сама ж жінка прикрашає весільну фату для дочки, милується нею та згодом засинає. З’являється Колен. Ліза радіє йому, але сповіщає, що мати зачинила двері та заховала ключ у кишені. Дівчина пробує дістати ключ, але марно, тож спілкується з коханим через двері. За дверима чути гомін, селяни принесли снопи. Вони заносять їх до хати та складають у копицю, в якій ховається Колен. Після того, як Марцеліна іде з хати випроваджувати гостей, Ліза залишається наодинці та мріє про коханого. Аж раптом лякається, оскільки бачить його серед снопів. Щасливі закохані обмінюються хусточками. Повертається Марцеліна. Ліза ховає Колена у свою кімнату та продовжує роботу. Побачивши на шиї дочки хустку Колена, Марцеліна підозрює щось недобре. Незабаром повинні прийти Тома та Нікез, тож матір зачиняє Лізу в кімнаті. Вигідний шлюб радує Марцеліну. За деякий час приходять Нотаріус, Тома, Нікез та селяни, щоб оформити шлюб. Марцеліна урочисто вручає Нікезу ключ від кімнати Лізи. Двері відчиняються. На порозі – Ліза і Колен. Усі обережності Марцеліни даремні.

Картина 2

Біля церкви селяни вітають весільну процесію. Ліза кидає букет, його ловить Нікез. Тома повертає гроші Марцеліні та пропонує їй свою руку і серце. Весілля завершується загальним святом та піднесенням.

Про виставу
Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців