Музичний салон

МС/ БАХ ТА ДРУЗІ

концерт
БАХ ТА ДРУЗІ
концерт
60 Хвилин.

У програмі концерту:

Й.С.Бах – Концерт для фортепіано та струнних №1, BWV 1052

Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт №6, BWV 1051

Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт №5, BWV 1050

Участь беруть:

Мирослав Драган – фортепіано

Роман Ієвський – флейта

Леся Дерменжі – скрипка

Марія Панчук – альт

Сергій Гаврилюк – альт

YOUNG Ensemble

Лібрето вистави
Про виставу
БАХ ТА ДРУЗІ

   Вже знайомі львівській публіці молоді харизматичні музиканти, учасники проектів «Альт і друзі/VIOLA & FRIENDS» та «Viola Virtuoso» презентуватимуть на сцені Дзеркальної зали нову концертну програму. Цього разу у супроводі молодих виконавців виступить відомий львівський піаніст Заслужений артист України Мирослав Драган. Разом музиканти презентуватимуть вечір музики Й. С. Баха: Концерт для клавіру №1 ре мінор, а також два дуже відомі концерти, які були написані славетним композитором як подарунок Прусському принцу, маркграфу Бранденбург-Шведському, який щиро захоплювався талантом Й.С.Баха. Композиції, підібрані так, аби показати слухачам, що музиканти комунікують між собою, ніби розмовляють мовою музики. Музичні діалоги об’єднають фортепіано, скрипку, флейту та альт.

У програмі концерту:

Й.С.Бах – Концерт для фортепіано та струнних №1, BWV 1052

Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт №6, BWV 1051

Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт №5, BWV 1050

Участь беруть:

Мирослав Драган – фортепіано

Роман Ієвський – флейта

Леся Дерменжі – скрипка

Марія Панчук – альт

Сергій Гаврилюк – альт

YOUNG Ensemble

Мирослав Драган (фортепіано)

Народився у Львові. Навчався у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької та Львівській державній консерваторії імені М. Лисенка у класі професора Лідії Крих, продовжив навчання в аспірантурі у професора Марії Крих. З 1989 року працює у Львівській державній консерваторії (зараз – Львівська національна музична академія імені М. Лисенка), з 1998 року викладає на кафедрі спеціального фортепіано, з 2012р. – на посаді доцента кафедри. Лауреат Міжнародного конкурсу камерних ансамблів (1993, м. Хмельницький) та Міжнародного джазового фестивалю «ДЖАЗ-ФЕСТ-ПОДІЛЛЯ, 2011».
Мирослав Драган є яскравим представником сучасного фортепіанного виконавства України. Учасник багатьох Міжнародних музичних фестивалів в Україні, зокрема, «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль давньої музики» у Львові, «Київ-Музік-Фест» та «Київські прем’єри», «Фестиваль музики І. Стравінського», «Два дні і дві ночі нової музики» в Одесі та багатьох інших, а також за кордоном – у Польщі, Німеччині, Швейцарії, Франції.
Виступає як сольний виконавець, так і в складі різноманітних камерних ансамблів. Є одним з найкращих камералістів України. Співпрацює з визначними українськими виконавцями, серед них Марко Комонько та Ярослав Мигаль, Оксана Рапіта та Йожеф Єрмінь, Назар Пилатюк і Тарас Менцинський Київський квартет саксофоністів та ін., а також його партнерами були скрипалі Лівіо Прунару (Швейцарія), Аннар Фолеса (Норвегія), Соломія Івахів (США), віолончелісти Медея Абрамян (Вірменія), Назар Джурин (США), альтист Андрій Війтович (Англія), контрабасист Руслан Луцик (Швейцарія). Серія концертів була здіснена з ансамблем «Солісти КОВЕНТ ГАРДЕН».
Значною сторінкою його творчої біографії є співпраця з вокалістами. Зокрема, здійснено запис компакт-диску «Доля» з музикою М.Лисенка до «Кобзаря» Т. Шевченка зі солістом, лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка, заслуженим артистом України Андрієм Шкурганом. У співпраці із заслуженою артисткою України Лілією Кострубою видано записи вокальних творів Остапа та Нестора Нижанківського, а програма вокальних творів В. Барвінського здійснена із Заслуженою артисткою України Наталією Дитюк.
Репертуар піаніста охоплює твори різних стилів та епох, та особливе значення відводиться пропаганді нової та невідомої музики. Зокрема, М. Драган є виконавцем музики Ф.-К. Моцарта, сина В.А. Моцарта, котрий жив і працював у Львові. Значним доробком піаніста є участь у записі компакт-диску «Прогулянка» із джазових творів М. Скорика, а також світова прем’єра поеми «Море» К. Дебюссі у перекладі для 2-ох фортепіано в 6 рук. У 2015 році виконав світову прем’єру фортепіанного концерту Івана Небесного із Національним симфонічним оркестром України під диригуванням В. Сіренка. З 2015 року активно концертує у складі камерного ансамблю «Леополіс».
За концертні програми у складі дуету з Оксаною Рапітою нагороджений обласною премією ім. С. Людкевича (2011).
Випускники класу М. Драгана успішно працюють в різних музичних закладах України та за кордоном (Німеччина, Норвегія, ОАЕ, Польща). Він виховав багатьох лауреатів фортепіанних конкурсів різного рівня (І.Петрица, Р.Підлипна, М.Бойко та ін.) М.Драган є членом та головою жюрі багатьох регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів (Львів, Луцьк, Дрогобич, Вінниця). Голова ДЕКу в Ужгородському музичному училищі ім. Д. Задора (2017, 2018).
В 2016 році М. Драган удостоєний звання «Заслужений артист України»

Ієвський Роман (флейта)

Закінчив Кіровоградський музичний коледж. Зараз навчається у Львівській національній музичній академії імені М. Лисенка у класі О.Ф. Павленко.
Лауреат Всеукраїнських конкурсів «Дніпровські сурми» (2015, Гран Прі), «Обрії класики» (2016, І премія), імені М. Тимохи (2017, І місце) та Міжнародних конкурсів Є. Станковича (Київ, 2016, Гран-Прі), імені Д. Біди (Львів, 2016, ІІ премія), імені В. Антоніва та М. Закопця (Львів, 2018, ІІІ премія). Стипендіат Altus UK (2015, Великобританія). Брав майстер-класи у таких педагогів як Денис Буряков (Лос-Анджелеська філармонія), Вільям Беннет (Королівська академія музики, Лондон), Міччі Беннет (Королівська академія музики, Лондон), Марія Семотюк (Національний симфонічний оркестр м. Амстердам), Алексіс Коссенко (Франція), Станіслав Зубицький (Україна – Італія), Тон Фрет (Бельгія).
Концертував у складі симфонічних оркестрів Кіровоградського музичного коледжу, Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, камерного оркестру Кіровоградської обласної філармонії, К&К Philharmoniker.

Леся Дерменжі (скрипка)

Народилася у Чернівцях. Навчалася у Львівській національній музичній академії імені М. Лисенка у професора Богдана Каськіва. Зараз активно концертує.
Уже декілька років Леся цікавиться бароковою музикою та історично інформованим виконавством. Поміж виконуваних скрипалькою творів – композиції доби раннього бароко, класика, романтика, сучасна музика, зокрема, твори Кореллі, Вівальді, Баха, Моцарта, Брамса, Васкса, Сильвестрова.
Леся Дерменжі співпрацювала з такими відомими музикантами – Мареком Топоровським, Олександром Пільченим, Назаром Кожухарем, Левом Маркізом та Теодором Кухарем.

Марія Панчук (альт)

Закінчила Вінницький коледж культури і мистецтв ім. М. Леонтовича. Зараз навчається у Львівській національній музичній академії імені М. Лисенка у класі доцента Юрія Далецького.
Бере активну участь у музичних та мистецьких подіях. Співпрацювала з такими відомими музикантами, як Олександр Пільчен, Назар Кожухар, Лев Маркіз, Теодор Кухар та багатьма іншими.
Увійшла в склад молодіжного симфонічного оркестру України, створеного О. Линів у 2017 році. Марія виявляє значний інтерес до музики різних стилів та напрямків, у її репертуарі твори Й. С. Баха, Й. Брамса, П. Гіндеміта, К. Пендерецького, В. Волтона, К. Стаміца та ін.

 

Сергій Гаврилюк (альт)

Закінчив Львівську музичну школу №10 у класі Маргарити Крук (скрипка) та Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької. Зараз навчається у Львівській національній музичній академії імені М. Лисенка у класі доцента Юрія Далецького.
Бере активну участь у мистецьких подіях і музичних фестивалях. Працює також як композитор. Займається композицією під керівництвом Богдани Фроляк.
Співпрацював з такими відомими музикантами, як Марек Топоровський, Мацей Творек, Кшиштоф Пендерецький, Мирослав Скорик, Міхаїл Вайман, Діна Йоффе, Сімон Камартін, Хобарт Ерл, Теодор Кухар та іншими. 2017 року став Лауреатом стипендії імені Ріхарда Вагнера.

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців