Operetka

Próba ogólna: „Dyrektor teatru” / „Mąż za drzwiami”

jednoaktowe komedie
Próba ogólna: "Dyrektor teatru" / "Mąż za drzwiami"
120 Хвилин.

„Dyrektor teatru” singspiel w jednym akcie z muzyką autorstwaW.A.Mozarta

 „Mąż za drzwiami” operetka komiczna w jednym akcie z muzyką J. Offenbacha

Libretto wystawy
"Dyrektor teatru" (Der Schauspieldirektor) W.A. Mozart

Akcja została umieszczona w czasach współczesnych Mozartowi i opowiada perypetie dyrektora Franka, który chce otworzyć teatr i skompletować zespół aktorów.

Mąż za drzwiami, operetka komiczna w jednym akcie z muzyką Offenbacha

Гульвіса-композитор, який пише оперети, тікаючи від розлюченого чоловіка своєї коханки, рятується на даху одного з сусідніх будинків, а бачачи розкрите вікно, влазить через нього в кімнату і в результаті потрапляє в спальню Сюзан, яка щойно вийшла заміж за помічника поліцейського шерифа Анрі Мартеля. Сюзан після весілля розмовляє в цій спальні зі своєю чарівною подругою Розітою, і поява молодого композитора зовсім не входить в її плани – наближається ніч, і вона повинна чекати новоявленого чоловіка. Подруги вирішують, як їм звільнитися від несподіваного гостя, та й той спочатку не збирається бути занадто нав’язливим; він би з задоволенням вистрибнув з вікна, але вікно розташоване на четвертому поверсі, що затримує молоду людину в чужій спальні. Крім того, йому дуже сподобалася Розіта, подруга нареченої, і він вже і не настільки квапливо прагне попрощатися. У жаху від того, що відбувається Сюзан замикає двері спальні від чоловіка, щоб той не побачив її в суспільстві чужого парубка. До всього іншого ключ випадає з вікна на тротуар. І тут, звичайно, з’являється чоловік і наполягає на своїх цілком законних правах, щоб зайти в спальню до дружини. І його можна зрозуміти: він врешті-решт чесно одружився.

Ось така жахлива історія відбувається в опереті на очах глядачів.

Відразу скажемо: все закінчується добре. І це – незважаючи на те, що ревнивий чоловік, знайшовши ключ на бруківці, все ж потрапляє в кімнату суженої, де знаходить всю компанію.  

O wystawie
"Dyrektor teatru" (Der Schauspieldirektor) W.A. Mozart

  Singspiel „Der Schauspieldirektor” KV 486 Mozart skomponował do słów Gottlieba Stephanie w 1786 roku. Kompozycja ta była pierwszym zamówieniem, jakie Mozart zrealizował dla dworu wiedeńskiego. Powstała one bowiem dla uświetnienia przyjęcia wydawanego przez Józefa II. Utwór „Der Schauspieldirektor” to sinspiel (śpiewogra), a więc komedia z muzyką. Łączy ona w sobie przedstawienie teatralne z uwerturą, ariami i tercetem. Akcja dzieje się w czasach współczesnych Mozartowi, a jej miejscem jest bufet w teatrze. Dyrektor teatru – Frank, który zbankrutował nie wie, co dalej zrobić. Sprawy biorą zatem w swoje ręce jego pracownicy. Niniejsze wydanie „Der Schauspieldirektor” jest opracowaniem tego utworu na głosy wokalne (SSTB) oraz fortepian (wyciąg fortepianowy partii orkiestry).

"Mąż za drzwiami", operetka komiczna w jednym akcie z muzyką Offenbacha

  Вже понад 150 років французька опера-буф з пікантною назвою «Чоловік за дверима, або Ключ на бруківці»( фр.: Un mari à la porte ) радує глядачів.

   Довгий час цей опус Оффенбаха прикрашав афішу його власного театру „Bouffes-Parisiens” під назвою „Чоловік на порозі”. Сьогодні ця музична комедія отримала назву „Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі”.

   В основі сюжету  – анекдотична історія про пригоди молодого гульвіси, який, рятуючись втечею від розлюченого чоловіка-рогоносця, потрапляє в чужу спальню.

   Тема любовних трикутників, коханців в шафі, жіночої логіки і меж чоловічого терпіння завжди викликала інтерес у публіки. Не менш актуальна вона і сьогодні …

І відповідь на питання: «А чи можна вірити жінці, якщо навіть в першу шлюбну ніч вона проводить час з іншим в замкненій кімнаті?! .. – дізнаєтесь переглянувши комічну оперу «Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі».

Nadchodzące wydarzenia
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców
11 wrzesień 2017
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców