Salon muzyczny

Krzysztof Meyer: szkic portretu kompozytora

25 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Kontrasty”
Krzysztof Meyer: szkic portretu kompozytora
60 Хвилин.

Twórczość Krzysztofa Meyera:

„Aforyzmy” na fortepian op. 3 (1961)

Prawie fantazja na fortepian op. 104 (2005)

„Sei intermezzi” na fortepian op. 121 (2013)

Tajemniczy na wiolonczelę i fortepian (1994)

„Canzona” na skrzypce i fortepian op. 56 (1981)

Kwartet fortepianowy op. 112 (2009)

Soliści:

Marko Komonko – skrzypce

Zenon Dashak – altówka

Oksana Lytwynenko – wiolonczela

Oksana Rapita – fortepian

Natalia Pelekh – fortepian

Maksym Sasko – fortepian

Libretto wystawy
O wystawie

Кшиштоф Меєр (*1943) – сучасний польський композитор, піаніст, музикознавець. Він був учнем видатних польських митців ХХ століття – Вітольда Лютославського та Кшиштофа Пендерецького, брав уроки в знаменитої викладачки Наді Буландже. Сам Меєр до сьогоднішнього часу залишається знаним педагогом в університетах та академіях Кракова, Познані, Кельна.  

Стиль Меєра сформувався під впливом авангардних напрямків, зокрема, для його творчості важливим стає сонористичний звукопис. На концерті прозвучать камерні твори: від найбільш ранніх композиторських спроб – циклу із 9-ти мініатюр для фортепіано «Афоризми», створеного ще 18-літнім учнем Краківського музичного ліцею – до зрілих композицій. Серед них: Quasi una Fantasia (2006), написана для учасників першого фортепіанного конкурсу ім. Бетховена; шість Intermezzo для фортепіано (2013), Canzony для віолончелі і фортепіано (1981), Misterioso для скрипки і фортепіано (1994), яке було створене на замовлення ІІ Міжнародного скрипкового конкурсу ім. Йозефа Йоахіма в Ганновері. Завершить програму Фортепіанний квартет (2009).  

У програмі – твори композитора Кшиштофа Меєра:

Aforyzmy (Афоризми) для фортепіано Op. 3 (1961)

Quasi una fantasia для фортепіано Op. 104 (2005)

Sei intermezzi (6 інтермецо) для фортепіано Op. 121 (2013)

Misterioso (1994)

Canzona (Канцона) Op. 56 (1981)

Фортепіанний квартет Op. 112 (2009)

Виконавці:

Микола Гав’юк, скрипка

Устим Жук, альт

Оксана Литвиненко, віолончель

Оксана Рапіта, фортепіано

Наталія Пелех, фортепіано

Максим Сасько, фортепіано

Інформація про виконавців:

Марко Комонько, скрипка

З 2014 року Марко Комонько є солістом Львівської обласної філармонії.

Навчався у Великобританії в Лондонському Королівському музичному коледжі у професора Фелікса Андрієвського та в Німеччині, у м. Кельн у видатного скрипаля сучасності Віктора Трет’якова. Постійно концертує, здобуває численні нагороди, серед яких – Друга премія Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Георга Куленкапфа (Кельн, 1993). Живучи в Європі скрипаль навідується до рідного Львова, виступає з симфонічним оркестром (диригенти: Р. Сімович, І. Юзюк, П. Сондецкіс, Т. Кучер та інші) та «Віртуозами Львова» під орудою С. Бурка. Тривалий час його запрошують в якості соліста в Київську філармонію (диригенти В. Дядюра, Р. Кофман).

Зенон Дашак, альт

Народився у Львові. Завершив навчання у Львівській середній спеціальній музичній школі інтернат імені С.Крушельницької та Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка у класі проф. Дмитра Комонька.

Навчався у проф. Гартмута Роде у Берлінському університеті мистецтв. Лауреат міжнародних конкурсів та постійний учасник фестивалів, веде активну концертну діяльність як альтист NewEra Orchestra та Ухо-ансамблю.

Оксана Литвиненко, віолончель

Випускниця Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернат імені С. Крушельницької (клас викладача Людмили Комар). Впродовж 2010-2015 рр. навчалась у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка у класі професора Юрія Ланюка, а з 2015-го продовжила вдосконалювати майстерність у класі професора як асистент-стажист. З 2017 року – старший викладач кафедри струнно-смичкових інструментів ЛНМА імені М.В. Лисенка.

Під час навчання брала участь у різноманітних міжнародних, регіональних конкурсах та музичних фестивалях, таких як «Контрасти», «Віртуози», «Нова музика Львова», Міжнародні мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк та друзі», «Київ Музик Фест». Неодноразово виступала як солістка у супроводі таких оркестрів, як-от Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, симфонічний оркестр «INSO-Львів», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Камерний оркестр «Академія», Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, а також з сольними програмами в Україні та закордоном. Лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців «XXI Century Art» (Київ, 2012), Всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016) та Міжнародного конкурсу Rising Stars Grand Prix (Берлін, 2017). У 2019 році стала лауреатом премії імені Л. М. Ревуцького.

 

Оксана Рапіта, фортепіано

Відома українська піаністка, Заслужена артистка України.

Викладає на кафедрі спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. За концертні програми в дуеті із Мирославом Драганом нагороджена обласною премією ім. С. Людкевича (2009).

Лауреат Республіканського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), Міжнародного конкурсу камерних ансамблів «Золота осінь» (1993, м. Хмельницький), дипломант міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О’Ши (1990, Іспанія). Лауреат VІ Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера (2005, м. Житомир), VІІ Міжнародного фестивалю ім. П. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (2009, м. Вінниця).

Інтенсивно концертує в Україні та за її межами (Польща, Швейцарія, Бельгія, Німеччина, Австрія, Росія, Казахстан, Киргизстан). Володіє значним репертуаром від музики бароко до сучасності. Здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD з музикою українських композиторів (С. Людкевич, І. Соневицький, М. Скорик, Ю. Ланюк, В. Камінський, Ю. Олійник, О. Козаренко). Співпрацює з різними симфонічними оркестрами України, Польщі, Швейцарії, Росії.

О. Рапіта є учасником багатьох міжнародних музичних фестивалів, зокрема: «Контрасти», «Віртуози», «Київ-Музик-Фест», «Київські прем’єри», «2 дні і 2 ночі нової музики», «Барви музики ХХ ст.», ім. Стравінського (Україна), «Дні музики краківських композиторів», «Варшавські музичні зустрічі», фестиваль сучасної музики ім. В. Лютославського в Любліні (Польща), «MENHIR» (Швейцарія), Фестиваль музики Ф. Шуберта (Швейцарія-Німеччина), «Новое передвижничество» (Росія-Киргизстан) та ін.

 

Наталія Пелех, фортепіано

Закінчила Львівську консерваторію по класу фортепіано у Оксани Шпот.

Виступає зі сольними концертами, а також як учасник різноманітних камерних ансамблів в Україні та за кордоном (Польща, Німеччина, Франція, США). Нагороджена численними відзнаками як кращий концертмейстер багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Була неодноразовим учасником фестивалів «Контрасти», «Віртуози» (Львів). Велике місце у репертуарі займає музика композиторів ХХ ст.: Шнітке, Пярта, Гінастера, Васкса, Лютославського, Меєра, Станковича, Ланюка, Щербакова, Алмаші, Сидоренко, Фроляк. Брала участь у прем‘єрних виконаннях творів українських композиторів та є активним пропагандистом української музики за кордоном.

 

Максим Сасько, фортепіано

Закінчив Рівненське державне музичне училище у класі викладача Лілії Духовної. З 2012 року навчався у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка, а у 2018-му – продовжив навчання в асистентурі-стажуванні у класі професора Йожефа Ерміня.

Лауреат Міжнародних конкурсів. Максим Сасько завоював III місце на VI Міжнародному конкурсі імені С. В. Рахманінова (2008), де також отримав премію за найоригінальніше виконання обов’язкового твору. Виступає як в Україні, так і за кордоном, виконуючи кращі твори фортепіанного мистецтва.

 

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców
11 wrzesień 2017
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców