Aktualności

Zawsze bądź pierwszymi, którzy wiedzą o wydarzeniach w naszej operze

У Львівській опері відбудеться прем’єра музичного дійства до 150-річчя Лесі Українки

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Музика сучасних українських композиторів, натхненна творчістю Лесі Українки прозвучить 12 травня у Дзеркальній залі театру. Цього вечора відбудеться прем’єра музичного дійства «Леся: голоси і струни» до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. У програмі, зокрема, вокальна музика Мирослава Волинського та Олександра Козаренка.
 
Мирослав Волинський поділився своїм баченням творчості Лесі Українки та роботою над музикою на вірші видатної драматургині: «Я завжди розглядав її як багатогранного поета (поетеса – це слово не для неї!), від найтоншої лірики до найглибшої філософії. Більше притягували драматичні твори. Тому перший мій твір на її слова – опера «Лісова пісня». Ніколи не розлядав її, як напівфольклорну казку, а як філософсько-символічну драму, близьку до творів Метерлінка, або навіть древньогрецьких трагедій.
Другим твором на слова Лесі Українки була опера «Одержима» (1989 р.). Написана з подачі моєї дружини Анни і їй же присвячена. Тут відчувається моє захоплення операми Вагнера та Ріхарда Штрауса, особливо його оперою «Саломея». Хотілося створити щось подібне, але на українському грунті».
 
Вірші Лесі Українки п’янливо та трепетно відчуваються навесні. В них присутній чар пробудженої природи, творчого пориву та заквітчення любові. Вокальний цикл «Сім струн» українського композитора Олександра Козаренка написаний в ранній період творчості і, без сумніву, позначений особливим відтінком життєвої пори. 
Композитор трактує цикл як невеличкий, але експресивний театр, в якому виконавці перевтілюються та відшукують Лесин образ в музиці, залишаючи недоторканим поетичний текст.
На прем’єрі музичного дійства «Леся: голоси і струни» вокальний цикл «Сім струн» Олександра Козаренка виконає сопрано Ірина Ключковська, партія фортепіано – Мар’яна Самотос.
 
Квитки можна придбати у касі театру та онлайн.