Початок творення нового Музичного центру імені Людвіґа Геллера, колишнього директора Львівської опери

Сьогодні, 12 квітня ми завітали до унікальної Львівської вілли, яку називають Сонячною або ж віллою Геллера.
 
Людвік Геллер (1865-1926) – одна їх постатей, якій завдячує своїм розвитком не лише Львівська опера, але й кілька музичних інститутуцій нашого міста. Театральний критик і менеджер, як би ми його назвали сьогодні, наприкінці ХІХ століття керував театром Скарбка, далі заснував у ньому в 1902 році Львівську філармонію, а згодом став директором Великого міського театру (Львівської опери).
➡️ У 1905 році була збудована його вілла, що зараз знаходиться за адресою Мельника 7.  На цокольному поверсі цієї вілли планується фундація мистецького «Геллер-центру», який в перспективі стане підрозділом Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Звідки ж взялася ідея? До Управління Культури звернулася ініціативна мешканка “Вілли Сонячної” пані Людмила Савенко з пропозицією відкрити у незадіяному приміщенні вілли, яке належить Львівській міській раді музей колишньому власнику вілли, другому директору Львівської опери, а також театральному критику, підприємцю, меценату…  Оперативно було організовано нараду, на якій, проаналізувавши ситуацію, запропоновано організувати у цьому приміщенні Музичний центр імені Людвіґа Геллера. Роботи багато, зараз опрацьовується концепція, потім треба буде розробляти проекти ремонтів та наповнення… але точно, що за декілька років там постане дуже якісне та цікаве місце, яке замаркується на музичній мапі міста.
 А сьогодні від пані Людмили Савченко отримали перший подарунок, який буде першим експонатом майбутнього музею – картину, яка залишилася, ще від самого Геллера і дійшла до наших днів.
 Будемо раді долучитися до розвитку центру, що популяризуватиме в т. ч. історію оперного мистецтва у Львові.
 Як старт цієї ініціативи ми сьогодні спільно висадили саджанець райської яблуньки, яка, за словами старожилів, завжди росла поруч з будинком директора театру.
 
Вілла Людвіка Геллера збудована в карпатському стилі з елементами сецесії, з гарними різьбленими верандами за проектом Августа Богохвальського.