Aktualności

Zawsze bądź pierwszymi, którzy wiedzą o wydarzeniach w naszej operze

#Підсумки2020: Людмила Осташ, солістка Львівської національної опери

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сопрано Людмила Осташ, солістка Львівської національної опери, заслужена артистка України розповідає про найбільш хвилюючі і радісні моменти у 2020 році, а також майбутні цілі, які вимагають щоденних кроків і роботи над собою.

Найяскравіші враження 2020 року

2020 рік став досить незвичним. В одну мить життя раптом змінилось і почали діяти зовсім інші правила існування. Це рік викликів, з однієї сторони, і можливостей – з іншої, адже коли руйнується одна система, з’являється необхідність і можливість будувати нову. Яскравим прикладом стала підготовка прем’єри опери «Турандот», яка в умовах карантину відбувалась в онлайн форматі – абсолютно нова практика роботи в нашому театрі.
Якщо ж говорити про найяскравіший спогад, то для мене це було святкування 120-ої річниці театру. Це був період інтенсивної підготовки до відповідальної події, в якій я брала участь не лише як виконавиця, а й як ведуча… Навантаження величезне: щодня зміни в сценарії, репетиції допізна… нерви були на межі! І менше за все я тоді очікувала вийти на сцену не згідно сценарію, а для отримання нагороди і звання «Заслужена артистка України»! Дізналась про це в останній момент, фактично в день вручення, тому емоцій було дуже багато. Коли виходила на сцену для вручення відзнаки – серце вискакувало, але коли потім виходила співати – хвилювання було ще більше, адже з високим званням і відповідальність зросла в рази! Я дуже вдячна дирекції театру за ці моменти, особливо генеральному директору-художньому керівнику Василю Вовкуну за можливість професійного і кар’єрного росту, за вміння цінувати працівників і відзначати щоденний вклад кожного в розвиток театру!

Спогади про прем’єри

Підготовка прем’єри – це завжди цікаво і хвилююче, особливо, коли це постановка щойно написаного твору. Опера «Лис Микита» в цьому плані стала тим ще викликом, адже ніхто не міг передбачити, яким буде кінцевий результат. Це був процес творення під час творення – перші співанки, перші оркестрові… Ми слухали нові гармонії, нові ритми і малювали в уяві образи і настрої своїх персонажів. Це був дуже цікавий досвід! Мабуть так почували себе співаки минулого, коли готували прем’єри теперішніх шедеврів світової оперної спадщини!
Постановка опери «Турандот» взагалі відбулася в умовах карантину в абсолютно новому незвичному форматі онлайн, і для мене це стало ще одним прикладом того, що коли є справжня мета – немає нічого неможливого!
Дж. Пуччіні – один з моїх найулюбленіших оперних композиторів, тому робота над підготовкою партії Лю принесла мені особливу насолоду. Це музика, в якій голосом можна малювати картини, розкриваючи широчезний спектр емоцій і станів. Прем’єрні вистави були дуже хвилюючі, перший вихід у партії завжди найскладніший, а тут ще й онлайн трансляція на увесь світ! Але коли відзвучали фінальні акорди і публіка зірвалась бурхливими аплодисментами… в цей момент вся напруга зникає і змінюється станом радості! Ось він… результат довготривалої праці і підготовки – вдячні оплески і щасливі обличчя людей в залі! А дляартиста – натхнення творити ще і ще…

Мета на наступний рік

Взагалі не люблю говорити про глобальні плани… Є скоріше ряд цілей, до яких я рухаюся маленькими кроками. Це саморозвиток як в професійному, так і в особистісному плані. Це вдосконалення професійних навичок, підготовка нових партій. Рух вперед, позитивний настрій і відкритість до нового – ось, мабуть, основні завдання, які я ставлю перед собою щодня!