Aktualności

Zawsze bądź pierwszymi, którzy wiedzą o wydarzeniach w naszej operze

Музична мандрівка «100 років тому у Європі» з піаністом Дмитром Онищенко

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Музичну мандрівку європейськими країнами й своєрідну подорож у часі на століття у минуле подарувала слухачам концертна програма «100 років тому у Європі» піаніста Дмитра Онищенка.

Концерт відомого українського піаніста, що народився у Львові, відбувся 13 жовтня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери, з цією програмою музикант гастролює найближчим часом також у Києві та Житомирі.

Дмитро Онищенко – лауреат численних престижних міжнародних конкурсів, а саме Міжнародного конкурсу піаністів в Австралії, конкурсу імені П. Чайковського у Москві, Міжнародних конкурсів, що проводилися у Києві – пам‘яті Володимира Горовиця, а також імені М. Лисенка.

Твори, що виконав Дмитро Онищенко під час концерту, написані в один час – на початку ХХ століття, композиторами-представниками різних європейських країн.

Це – австрієць Альбан Берґ, один із найяскравіших представників експресіонізму в музичному мистецтві; француз Клод Дебюссі; іспанець Енріке Гранадос, сонячний настрій країни якого якнайкраще втілений в музиці митця; на противагу йому – Ян Сібеліус із Фінляндії; російський митець Сергій Рахманінов. Піаніст виконав також цикл «Листи до неї» львівського композитора початку ХХ століття Нестора Нижанківського.

Попередньо не заявивши у програмі, піаніст додав ще до свого речиталю прелюдії Олександра Скрябіна та твір в редакції Ферручо Бузоні на теми Й.С. Баха.

Слухачі цілком занурилися в мистецьку атмосферу початку минулого століття і цьому сприяла не тільки «музична мандрівка», але й інтер‘єр Дзеркальної зали, адже будівля театру була збудована і відкрита в той самий час – 1900 року.

    Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celach informacyjnych. Możesz przeczytać więcej na stronie polityki prywatności.