Зоряна Кушплер

Зоряна Кушплер народилася у Львові у сім' ї музикантів.
Після закінчення Львівської музичної академії по каласу вокалу у свого батька народного артиста України, проф. Ігора Кушплера продовжила навчання у Гамбургській музичній академії у класі проф. Юдіт Бекманн.
Зоряна Кушплер є лауреатом декількох міжнародних конкурсів зокрема у 2000 році здобула 1 Премію на конкурсі Баварського радіо і телебачення (АРД) у м.Мюнхен. Звідти і почалася інтернаціональна кар'єра співачки.
Зоряна Кушплер співає на оперних сценах зокрема Праги, Кьольну, Берну, Мадриду, Парижу, Лондону, Шанхаю, Сеулу, Тайвані, Сінгапуру, Токіо, Йокохами, Грацу.
З 2007 року Зоряна Кушплер є провідною солісткою Віденської національної опери-де виконує партії зокрема Ульріки (»Бал маскарад«), Фенени (»Набукко«), Ольги (»Евген Онегін«), Поліни (»Пікова дама«), Кармен, Джульетти (»Казки Гоффмана«), Магдалени (»Нюрнбергські майстерзінгери«), Вальтрауте (»Загибель богів«), Переціозілли («Сила долі»), Аделаіди («Арабелла»).
Працювала із диригентами - Сейжі Озава, Рене Якобс, Крістоф Ешенбах, Сір Невіл Меррінер, Франц Вельсер-Мьост, Зубін Мета та інші. Її постійними партнерами на сцені є такі видатні співаки як Анна Нетребко, Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Самуел Ремі, Едіта Груберова, Дмитро Хворостовський, Рамон Варгас, Роберто Аланья, Хосе Кура та інші. Не забуває співачка і про концертну діяльність.
Разом із сестрою-близнючкою Оленою Кушплер виступала з сольними концертами у Берліні, Гамбургзі, Мюнхені, Касселі, Дюссельдорфі, Реклінхаузені, Відні та Львові на різноманітних фестивалях Европи. У вересні 2012 року відкривала сезон у Клівленді у Северанс Холл соло партією у 3 симфонії Гумтата Малера під батутою Франца Велсер-Мьоста та Клівленського симфонічного оркестру.
 На фірмі грамзапису »Капріччо«, Дойче Граммофон та »Вінерштатсопер лайф« вийшли 4 диски співачки із творами Дмитра Шостаковича з Петерсен Квартетом,  два спільних диски з сестрою Оленою Кушплер, пісня Алексанра фон Цемлінського з ансамблем Лінос, опера Шарля Гуно «Фауст» та «Перстень нібелунгів» Р. Вагнера. Числені записи на радіо та телебаченні Европи, Азії та Америки. ДВД »Летюча миша« (Фестиваль у м. Мєрбіш 2012), Арабелла (Віденська національна опера 2012).
У 2014 році Зоряна Кушплер дебютувала у знаменитому Нью Йоркському »Карнегі Холл« з 9 симфонією Бетовена, виконала партію Фенени у опері «Набукко« поруч з видатним тенором Пласідо Домінго у віденській національній опері, дебютувала у Альберт Холл у Лондоні в опері »Електра«, а також виконала партію Маргарити в опері »Чотири грубіяна« композитора Фольфа-Феррарі у Принцрегент Театрі у м. Мюнхен.
Творча діяльність пов’язує співачку і з Україною. У 2016 році Зоряна Кушплер виконувала партію Кармен у Національній опері України у м. Київ та театрі опери та балету м. Одесси, двічі брала участь у фестивалі LvivMozArt, у 2018 році дебютувала у Київській національній філармонії з вокальним циклом Г. Берліоза під батутою Романа Кофмана.
Також взяла участь у святкуванні до 150 річчя Національної опери України у симфонії # 2 Густава Малера, а також у проєкті "В Україну повернуся" на Софіївській площі у м. Київi.
У 2016 році Зоряна Кушплер стала Людиною року в Україні.