
18 листопада, неділя 18.00 Глядацька зала
Опера Гала. Урочисте завершення XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької
18 .11.2018 LIVE BROADCAST! ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ КОНЦЕРТУ:
https://www.youtube.com/watch?v=Wo8zholwM9E
Ведучі концерту: Людмила Осташ, Петро Радейко, Андрій Сітарський
Участь беруть світові та українські зірки оперної сцени:
- Мельба Рамос, (сопрано, Австрія)
- Стефан-Маріан Поп (тенор, Румунія-Італія)
- Віталій Білий (баритон, Україна-США)
- Тетяна Бусуйок (мецо-сопрано, Молдова)
- Сергій Магера (бас, Україна)
- Тетяна Оленич (сопрано, Україна)
- Любов Качала (сопрано, Україна)
- Тетяна Вахновська (мецо-сопрано, Україна)
- Людмила Осташ (сопрано, Україна)
- Роман Трохимук (тенор, Україна)
- Анастасія Корнутяк (сопрано, Україна)
- Анна Носова (сопрано, Україна)
- Дмитро Кокотко (бас, Україна)
- Андрій Савка (тенор, Україна)
- Андрій Бенюк (баритон, Україна)
Хор Львівської Національної Опери (Хормейстер – Василь Коваль)
Симфонічний оркестр Львівської Національної Опери
Диригенти :
- Михайло Дутчак (Україна)
- Андрій Юркевич (Молдова)
Мельба Рамос – оперна співачка, сопрано, лауреат міжнародних конкурсів. Народилася в Пуерто-Ріко. Навчалася в Музичній консерваторії в Сан Хуані. З 1989 до 1992 р. була солісткою оперної студії в театрі «Колон» (Аргентина). Виступала в багатьох театрах і концертних залах світу, зокрема: в Нью-Йорку, Барселоні, Більбао, Лондоні, Генуї та ін. Останнім часом – в основному в Німеччині та Австрії (Volksoper, Відень). В її репертуарі до двох десятків оперних партій, зокрема: Чіо-Чіо-сан, Тоска, Турандот («Мадам Баттерфляй», «Тоска», «Турандот» Д.Пуччіні), Амелія, Макбет, Леонора («Бал-маскарад», «Макбет», «Трубадур» Д.Верді), Русалка («Русалка» А.Дворжака) та ін.
Михайло Дутчак – головний диригент (із 2005 р.) Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України. У Театрі працює з 1976 року – після закінчення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Має у репертуарі понад півсотні опер та балетів. Здійснив постановки опер «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака- Артемовського, «Наталка Полтавка»М.Лисенка, «Мойсей» М.Скорика, «Травіата» і «Бал-маскарад» Д.Верді, «Орфей і Еврідіка» К.-В.Глюка «Кармен» Ж.Бізе «Страшний двір» С.Монюшка, оперети «Циганський барон» Й.Штрауса, сценічної кантати «Карміна Бурана» К.Орфа та «Реквієму» Д.Верді, балетів «Лілея» К.Данькевича, «Лісова пісня» М.Скорульського, «Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика та ін. Лауреат премії «Слава Львова»(2001 р.). Проводив майстер-класи для молодих оперних диригентів Європи та Азії у м.Бургас (Болгарія,2009 р.). Гастролював у Польщі, Франції, Австрії, Німеччині, Катарі.
Андрій Юркевич – диригент, музичний керівник Національної опери Молдови. Закінчив факультет оперно-симфонічного диригування та аспірантуру Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка, де в 1999-2002 рр. роках був викладачем. У 2001- 2002 рр. стажувався у Великому театрі Варшави. У 2002 р. навчався в консерваторії ім.Д.Россіні (м.Пезаро, Італія). У 2006-2009 рр. співпрацював із Одеським національним театром опери та балету, у якому в 2008-2009 рр. був головним диригентом. У Західній Європі дебютував, диригуючи в Римській опері балетом «Лебедине озеро» П.Чайковського, а також оперою «Фальстаф» Д.Верді, де режисером був всесвітньо відомий режисер Франко Дзефереллі. З 2007 р. почав здійснювати оперні постановки у знаменитих театрах Європи та Америки. Він виступав як диригент у національних операх Австрії (Відень)., Швейцарії (Цюріх), Бельгії (Брюссель), Німеччини(Берлін, Мюнхен), Греції (Афіни), Іспанії (Мадрид, Барселона), Чилі (Сатьяго), США (Сан-Франциско), у багатьох театрах Італії ( Генуя, Болонья, Палермо, Флоренція та ін.). У 2014-2017 рр. працював головним диригентом Великого театру Варшави. Це був перший головний диригент-українець, що керував найповажнішим оперним театром Польщі. Він став першим українським маестро, який диригував виставами у національних театрах Австрії та Швейцарії.
Тетяна Бусуйок – провідна солістка Молдавського театру опери та балету ім.М. Бієшу, заслужена артистка Молдови. Закінчила Тираспольське музичне училище та Одеську музичну академію ім.А Нежданової. Співпрацювала з багатьма оперними театрами України, Румунії. Італії, Франції, Англії. З рідним театром виступала на великих сценах світу. В репертуарі має більше двох десятків партій мецо-сопранового репертуару. Серед них – Амнеріс, Азучена, Ульріка, Еболі («Аїда» , «Трубадур», «Бал-маскарад», «Дон Карлос» Д.Верді»), Кармен («Кармен» Ж.Бізе), Сузукі («Мадам Баттерфляй» Д.Пуччіні) та ін.. Із 2006 р. – доцент кафедри сольного співу в Кишиневській академії музики та мистецтв. Її учні – переможці престижних міжнародних конкурсів.
Людмила Осташ – оперна співачка (сопрано), лауреат міжнародних конкурсів. Після закінчення Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка у 2012 р. стала провідною солісткою Львівського національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької. У її репертуарі більше десятка різнопланових партій, серед яких: Паміна, Ельвіра («Чарівна флейта», «Дон Жуан» В.-А.Моцарта), Оксана («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака- Артемовського), Мімі (« Богема» Д.Пуччіні), Саффі («Циганський барон» Й. Штрауса), Недда («Паяци» Р.Леонкавалло), Норіна («Дон Паскуалє» Г.Доніцетті), Віолетта («Травіата» Д.Верді), Мікаела («Кармен» Ж.Бізе), Іоланта («Іоланта» П.Чайковського) та ін.
Сергій Магера – соліст опери (бас), лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів, народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка. Після закінчення Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка працював у Львівській національній Опері. Із 1998 р. – соліст Національної Опери України. Гастролював у престижних театрах світу, зокрема в Німеччині, США, Данії, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Голландії, Угорщині та ін. Репертуар співака, який володіє могутнім басом повного діапазону і красивою тембровою палітрою, характеризується різноманітністю стилів і характерів: Мойсей в однойменній опері М.Скорика, Ярослав Мудрий в однойменній опері Г.Майбороди, Собакін («Царева наречена» М.Римського-Корсакова), Гремін, Кочубей («Євгеній Онєгін», «Мазепа» П.Чайковського), Пімен, Кум («Борис Годунов», «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського), Базіліо ( «Севільський цирульник» Д. Россіні), Феррандо, Захарія, Монтероне, Рамфіс, Банко («Трубадур», «Набукко», «Ріґолетто», «Аїда», «Макбет» Д. Верді), Лепорелло («Дон Жуан» В.-А.Моцарта), Капулетті («Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно), Оровезо («Норма» В.Белліні), Дулькамара («Любовний напій» Г.Доніцетті) та ін.
Стефан Поп – оперний співак(тенор), лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів. Народився в Румунії, освіту здобув у Музичній академії міста Клюй Напока (Угорщина). Його блискуча кар’єра розвивалася стрімко. Він дебютував у партії Неморіно в Румунській Національній Опері в Тімішуарі і майже відразу – в Трієсті, Гамбургу, Бухаресті і навіть у Лондоні в Ковент Ґарден. Запрошення посипались одне за одним. Партію Альфреда («Травіата»Д.Верді) він заспівав у Римі, Афінах, Відні, Генуї, Палермо, Тель-Авіві, Венеції. А потім – Кассіо(«Отелло»Д.Верді), Герцог («Ріґолетто» Д.Верді) та ін.. – всі на сценах знаменитих театрів: Королівська Опера в Лондоні, «Бастілія» в Парижі, Національна Опера в Цюріху та ін. Його репертуар щораз збільшується : Рудольф(«Богема» Д.Пуччіні), Полліон («Норма» В.Белліні), Ґабріель, Адорно(«Симон Бокканеґра»Д.Верді), Дон Оттавіо («Дон Жуан» В.-А.Моцарта), як і географія виступів. Його партнери на сцені – зірки світової величини; він співає під батутою знаменитих диригентів і є бажаним гостем найвідоміших оперних фестивалів.
Віталій Білий – соліст опери ( баритон), лауреат міжнародних конкурсів. Випускник Одеської національної академії ім.А.Нежданової (хорове диригування та оперний спів). Із 1997 р. – соліст Одеського державного хору, з 2000 р. – Одеського театру опери та балету (дебютував у партії Жоржа Жермона в «Травіаті» Д.Верді), з 2002 р. – театру «Новая опера» (Москва). У 2004 р. почав виступати у Західній Європі та США. Йому аплодували у знаменитих театрах світу: Метрополітен (Нью-Йорк, США), Ла Скала (Мілан, Італія), Опера Бастилія (Париж, Франція), Нова ізраїльська опера (Тель-Авів), Театр ла Феніче (Венеція, Італія). Большой (Москва), Маріїнський (Санкт-Петербург), Сан Франциско (США), Сан Карло (Неаполь) та ін. У репертуарі співака – понад два десятки партій: Ріккардо («Пуритани» В.Белліні), ді Луна, Жермон, Родріґо, Ренато, Набукко, Амонасро («Трубадур», «Травіата», «Дон Карлос», «Бал-маскарад», «Набукко», «Аїда» Д.Верді), Ескамільйо, Зурга («Кармен, «Шукачі перлів» Ж.Бізе). Альфіо («Сільська честь» П.Масканьї), Сільвіо («Паяци»Р.Леонкавалло), Марчелло («Богема» Д.Пуччіні), Онєгін, Роберт, Ебн-Хакіа («Євгеній Онєгін, «Іоланта» П. Чайковського) та ін.
Роман Трохимук – провідний соліст Львівської Національної Опери (тенор), переможець Міжнародного конкурсу оперних співаків імені С. Крушельницької, заслужений артист України. Стипендіат Вагнерівського товариства. Має в репертуарі до двох десятків партій, серед яких такі складні, як Річард, Альфред, Герцог («Бал-маскарад», «Травіата», «Ріґолетто» Д.Верді), Рудольф, Пінкертон, Каварадоссі («Богема», «Мадам Баттерфляй», «Тоска» Д.Пуччіні), Стефан («Страшний двір» С.Монюшка) та ін. У складі колективу Театру виступав із цими партіями у Польщі, Німеччині, Голландії, Бельгії. Був запрошений на гостинні виступи до всіх оперних театрів України, а також до провідних театрів Західної Європи. Має великий концертний репертуар.