Фестивалі

17 листопада, субота 15.00 Дзеркальна зала

КВИТКИ ТУТ/ TICKETS HERE

17 листопада, 15:00

Дзеркальна зала     

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

 • Джованні Баттіста Перголезі
 • Лібрето Дженнаріо Федеріко

СЛУЖНИЦЯ – ПАНІ

Комічна опера на 1 дію (виконується італійською мовою)

Постановники:

 • Диригент – Ірина Стасишин
 • Режисер – Галина Воловецька, заслужений діяч мистецтв України
 • Художник – Богдан Лужецький
 • Художник костюмів – Христина Козак

Дійові особи та виконавці:

 • Уберто – Дмитро Кокотко, Ігор Міхневич, Володимир Дутчак
 • Серпіна, його служниця – лауреат міжнародних конкурсів: Анастасія Корнутяк, Наталія Курильців, Анна Носова, Марія Шрам
 • Веспоне – Віталій Роздайгора, Іван Борхес-Самко
 • Партія клавесина – Наталія Пелех, заслужена артистка України
 •                                              Мар’яна Самотос, лауреат міжнародних конкурсів

   В опери Д.- Б. Перголезі «Служниця пані» (La Serva Padrona) незвичайно щаслива сценічна доля. Коли двадцятитрьохлітній композитор з Неаполю створював інтермеццо до своєї опери-серіа «Гордий бранець» (два комічні номери, які виконувалися між діями трьохактної опери), він, безумовно, не сподівався, що саме ця інтермедія «Служниця-пані» перевершить за популярністю усі написані ним твори і принесе йому гучний успіх та славу родоначальника нового жанру – італійської комічної опери-буфа.

 «Служниця-пані» отримала популярність не тільки в Італії. Після того, як вона була перекладена французькою мовою, опера витримала майже 200 вистав у Парижі (1752), а потім завоювала всю Європу. 

Стислий зміст 

Картина 1

У будинку багатія Уберто – безладдя й плутанина. Слуга Веспоне  – ледар, а служниця Серпіна так хоче одружитися з  хазяїном, що думає тільки про весілля. Тому Уберто з самого ранку потрібно докласти чимало зусиль, щоб отримати сніданок. Але слабохарактерному хазяїнові навіть це не вдається: Серпіна вже почуває себе господинею  й робить тільки те, що вважає потрібним. Дівчина подобається Уберто, але її нестерпна поведінка дратує. Уберто просить Веспоне знайти йому турботливу дружину. Розумниця Серпіна швидко реагує на ситуацію й вирішує будь-що  закохати в себе хазяїна. 

Картина 2

Серпіна застосовує весь арсенал жіночих хитрощів, щоб досягти мети. Зібравши речі, вона повідомляє Уберто, що йде до нареченого (якого насправді не існує). Уберто розгублений і самотній. Серпіна ж продовжує свою гру за принципом «що дорожче дісталося – те більше цінується». Вона вмовляє Веспоне зіграти роль її нареченого – грізного військового, що вимагає за Серпіну величезне придане, і погрожує убити Уберто. Німий слуга чудово справляється зі своїм завданням. Хазяїн, збентежений тим, що нещасній дівчині дістанеться такий грубіян, а до того ж йому доведеться викласти чимало грошей на придане. Врешті Уберто вирішує сам одружитися зі своєю симпатичною служницею.

Клавесин надано Українсько-швейцарською асоціацією Haliciana Schola Cantorum

 

  Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.