Фестивалі

Учасники

Мельба Рамосоперна співачка, сопрано, лауреат міжнародних конкурсів. Народилася в Пуерто-Ріко. Навчалася в Музичній консерваторії в Сан Хуані. З 1989 до 1992 р. була солісткою оперної студії в театрі «Колон» (Аргентина). Виступала в багатьох театрах і концертних залах світу, зокрема: в Нью-Йорку, Барселоні, Більбао, Лондоні, Генуї та ін. Останнім часом – в основному в Німеччині та Австрії (Volksoper, Відень). В її репертуарі до двох десятків оперних партій, зокрема: Чіо-Чіо-сан, Тоска, Турандот («Мадам Баттерфляй», «Тоска», «Турандот» Д.Пуччіні), Амелія, Макбет, Леонора («Бал-маскарад», «Макбет», «Трубадур» Д.Верді), Русалка («Русалка» А.Дворжака)  та ін.

 Михайло Малафій – оперний співак (тенор), лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів. Після закінчення Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка   та майстер-класів у знаменитого болгарського тенора Калуді Калудова у 2015 р. був запрошений на посаду провідного соліста Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, в якому дебютував партією Альфреда («Травіата» Д.Верді). За короткий час освоїв кілька великих тенорових різнопланових партій, із якими виступив на сцені рідного театру: Герцог, Річард («Ріґолетто», «Бал-маскарад» Д.Верді), Рудольф, Пінкертон («Богема», «Мадам Баттерфляй» Д.Пуччіні), Андрій («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського). Із деякими партіями з цього репертуару, а також із партіями Макдуфа  («Макбет»Д.Верді) та Лєнського («Євгеній Онєгін» П.Чайковського ) гастролював у престижних оперних театрах Польщі, Болгарії, Німеччини, Білорусі, Словаччини, Франції, Угорщини, Швеції, Кореї. Має великий концертний репертуар, у який, крім арій із опер, входять пісні та романси українських композиторів і неаполітанські пісні. Із ним виступав у багатьох країнах Європи.

 Василь Василенко – диригент, поет, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка. Закінчив Львівську національну музичну академію імені М.Лисенка (1986 р.). Працював головним диригентом Харківського, Одеського і Донецького театрів опери та балету. Засновник і художній керівник Міжнародного фестивалю оперного мистецтва «Золота корона». Здійснив постановки опер «Катерина»М.Аркаса, «Севільський цирульник» Д.Россіні, «Шлюбний вексель» Д.Россіні(вперше в Україні), «Отелло» Д.Верді, «Любовний напій» Г.Доніцетті, балету «Лілея» К.Данькевича та ін.. Гастролював у  США, Канаді, Великій Британії, Швейцарії та інших країнах Західної Європи. Має фондові записи на Українському радіо. Опублікував збірки поезій «Де Рось дзвінка клекоче», «Медвинські сади», «Тотоха».

 Олександру Самоїле – Музичний керівник і диригент. Народний артист Республіки Молдова, лауреат Державної премії та кавалер ордена Республіки Молдова, лауреат премії Фонду Ірини Архипової. Закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. М. Римського-Корсакова, а також Уральську державну консерваторію ім. М. Мусоргського. О. Самоїле працював головним диригентом і художнім керівником Національної опери Республіки Молдова та Державної опери Ізміру (Туреччина). Співпрацював з Російським національним оркестром, Великим симфонічним оркестром ім. П.І. Чайковського, оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, New Philharmoniс Tokyo (Японія), лондонським Royal Albert Hall, оркестром Румунського національного радіо. Диригував у Большому театрі Росії, в Московському музичному театрі ім. К.С. Станіславського та В.І. Немировича-Данченка, у Михайлівському театрі Санкт-Петербурга, в оперних театрах Києва, Мінська, Самари, Челябінська, Уфи, Єкатеринбурга, Стамбула, Анкари, Анталії та інших міст.  О. Самоїле здійснив понад 70 оперних і балетних постановок. Неодноразово брав участь в оперних фестивалях «Ірина Архипова представляє», міжнародному оперному фестивалі Aspendos та Стамбульському оперному фестивалі. Маестро став одним з фундаторів і засновників фестивалю «Запрошує Марія Бієшу». З 2009 року О. Самоїле – головний диригент і музичний керівник Одеського національного академічного театру опери та балету.

 Василь Вовкун — український режисер, сценарист, культуролог, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України. Міністр культури і туризму України у 2007–2010 роках. Генеральний директор – художній керівник Львівської Національної Опери з березня 2017р.  Василь Вовкун – режисер-постановник більше 350 культурно-мистецьких подій: мистецьких видовищ, неомістерій, класичних опер, державних, релігійних та професійних свят, народних дійств, вітчизняних та міжнародних конкурсів і фестивалів, молодіжних масових акцій, альтернативних концертів, днів української культури і мистецтва у Німеччині, Франції, Китаї, Словаччині, Польщі, Сербії, Грузії, Азербайджані…       Працює у всіх жанрах мистецтва, часто синтезуючи їх. Йому притаманний експериментальний погляд у майбутнє через осмислення часу минулого і сьогоднішнього.   Здійснив постановки опер: «Бал-маскарад» Д. Верді (Львівська Національна Опера, 2005), «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, (Донецька Національна Опера, 2005), «Дон Жуан» В.-А. Моцарта (спільний проект Львівської Національної Опери та Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, 2015), «Весілля Фігаро» В.-А. Моцарта (Варшавська камерна опера, Польща, 2015), «Безумний день, або Весілля Фігаро».  В.-А. Моцарта (спільний проект Львівської Національної Опери та Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, 2016), Різдвяне дійство «З нами – Бог! Розумійте, народи!..»,  концерт-дійство «О моє сонце! O sole mio!», «Набукко» Д.Верді (Одеський національний академічний театр опери та балету, 2017 р.), легендарна феєрія(фолк-опера-балет) «Коли цвіте папороть» Є.Станковича (Львівська Національна Опера, 2017), опера «Дон Жуан» В.-А.Моцарта (Львівська Національна Опера, 2018), балети Ігоря Стравінського «Пульчинелла», «Весна священна» в проекті «Правда під маскою»(2018).

 Тадей Риндзак – український театральний художник, народний художник України (2002), лауреат премії ім. А. Шекери у галузі хореографічного мистецтва (2015), учень і продовжувач живописних традицій видатного сценографа сучасності, народного художника України Євгена Лисика, під керівництвом якого розпочав трудову діяльність.  Здійснив сценографію до опер «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Украдене щастя» Ю. Мейтуса, «Мойсей» М.Скорика, «Князь Ігор» О.Бородіна, «Іоланта» П.Чайковського, «Ріголетто», «Аїда», «Бал-маскарад» Д.Верді, «Дон Жуан» і «Весілля Фіґаро» В.-А.Моцарта, «Орфей і Еврідіка» Х.-В. Глюка;  балетів «Коппелія» Л.Деліба, «Лебедине озеро» П.Чайковського, «Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика та ін.  Оформлював  вистави в Санкт-Петербурзі («Лоенгрін» Р. Вагнера);  у Національній опері України («Аїда» Д.Верді, «Мойсей» М.Скорика, «Лебедине озеро» П.Чайковського), у Донецькому театрі опери та балету («Богдан Хмельницький» К.Данькевича), в Одеській Національній Опері («Набукко» Д. Верді).   Вистави зі сценографією Тадея Риндзака  користуються великим успіхом під час гастролей театру за кордоном (Італія,Франція, Німеччина, Люксембург, Польща та ін.). За визначенням керівництва міжнародної асоціації «Opera Europa», сценографія Тадея Риндзака відзначається особливим почерком і надає неповторності виставам Львівської Національної Опери.

 Ріка Нарімото – японська композиторка. Навчалася в Університеті образотворчих мистецтві музики в Нагакуте і отримала ступінь бакалавра з відзнакою, премію Аіті Ґувернеур, а після закінчення навчального закладу стала магістром музики. Зараз вона – викладач Університету Кінджо Гакуін. Її музика звучить у рідній країні й за кордоном. 

Цвєта Дімітрова – композитор, піаніст, музикознавець, журналіст. Живе у Відні. Навчалася в Державній академії музики (Софія, Болгарія) на теоретичному та композиторському факультетах, а також в Університеті музики й мистецтв у Відні. Була переможцем різноманітних композиторських конкурсів сучасної музики в Австрії (1998, 2002, 2003, 2008, 2017, 2018 рр.). Працює як журналіст-музикознавець на радіо у  Відні (RSO).  Має записи на радіо. Виступала з концертами в Австрії, Німеччині, Люксембурзі, Італії, Словаччині, Болгарії . Її найважливіші твори:«Умбра» – для марімби і вібрафону;  “Dyptychon” для кларнета і фортепіано; «Метаморфоза» для 9 інструментів і фортепіано;  «Гра хамелеонів» для ударних і фортепіано;  «Зимова фантазія» для фагота і фортепіано.

Юлія Гомельська – український композитор (1964-2016). Закінчила Одеську національну музичну академію імені А.Нежданової  та аспірантуру Ґілдґольдської школи музики та драми (Лондон). Із 1991 року викладала композицію в Одеській національній музичній академії імені А.Нежданової. Лауреатка національного та міжнародних композиторських конкурсів (Велика Британія, Бельгія). Брала участь у міжнародних фестивалях у Європі та США. Її твори виконувались у концертних залах Лондона, Барселони; її композиції видавалися у Великій Британії та Швейцарії. Має записи на Бі-бі-сі радіо.

Кармелла Цепколенко – український композитор . Закінчила Одеську національну музичну академію ім. А.Нежданової та аспірантуру при Московському педагогічному інституті, де здобула ступінь кандидата педагогічних наук. Учасниця численних міжнародних фестивалів та форумів, лауреатка всесоюзних та міжнародних композиторських конкурсів. Авторка понад 70 творів, багато з яких записано на 12 компакт-дисках та на радіо різних країн світу. Авторка ідеї, фундаторка та артистичний директор щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Два дні й дві ночі нової музики».    Професор Одеської національної Музичної академії імені А.Нежданової. Лауреатка премії імені Б.Лятошинського, заслужений діяч мистецтв України.

 Ансамбль «Senza Sforzando» – ансамбль, народжений  в Одесі у 2001 р – перед заснуванням фестивалю «Два дні і дві ночі нової музики». Існує як тріо, квартет, ансамбль. Виступає в Україні та  за кордоном. Дрезденський центр сучасної музики(DZzM) запросив двох музикантів цього ансамблю – Олексія Тітова(акордеон) та Олександра Перепелицю (фортепіано) до участі в міжнародному проекті сценічної музики  «passport» , в межах якого, за сприянням  видатних музикантів та композиторів, стипендіати з Німеччини, України та Бразилії створили міжнародний ансамбль «pass_Port». Прем’єра  проекту відбулась на фестивалі «Дрезденські дні сучасної музики» при Європейському центрі мистецтва Геллерау (Дрезден, 2004). Ансамбль брав участь у міжнародному проекті «Європейська ідентичність поза новими кордонами Євросоюзу»(Україна-Угорщина, 2006 р.) та ін..  У 2006 р. ансамбль на живо акомпанував короткометражним відеофільмам Г. Шера. Учасник фестивалю «Гоголь-фест» (2012 р.). Репертуар колективу доволі широкий –  від 18-ого до 21-ого століття. Керівник колективу – піаніст Олександр Перепелиця-молодший.

 Руперт Берґман – бас-баритон, виконавець великого драматичного діапазону . Народився у Ґраці (Австрія). Навчався тут в Академії музики. У 1990 р. дебютував як співак в оперному театрі Граца,  продовжив кар’єру в  кількох театрах Відня. Брав участь у багатьох музичних фестивалях світу:  у містах Європи, Канади, Чілі, Японії, Пуерто Ріко, США. У його репертуарі понад 70 партій в операх композиторів різних країн, епох  і стилів .Брав участь у багатьох світових прапрем’єрах. Його виступи називають вокальним театром, бо перетворює свій виступ на захопливе шоу. Це відбувається всупереч усталеним зразкам поведінки камерних співаків на концертній естраді.    В Україні вперше виступив у 1997 році і закохався в неї, приїжджав сюди більше десятка разів. Спеціалізується на  сучасній музиці. Захоплюється музикою сучасних українських композиторів, популяризує її за кордоном.

Вікторія Рацюк – диригент, музичний діяч. Творчу кар’єру розпочала в 1999 р. Як симфонічний диригент концертувала в Україні, Росії, Німеччині, Данії, Греції, Угорщині, Бразилії із багатогранним репертуаром  – від класики до сучасної нової музики.  Із 2006 р.- диригент ансамблю нової музики «Рікошет», в репертуарі якого було понад 200 творів сучасних композиторів різних країн. Із ним здійснила багато проектів: «Діалог Україна – Японія», «Діалог Україна – Швейцарія», «Діалог Україна – Польща»; провела експериментальний проект поєднання живого та електронного звуків.    Із 2017 р. – диригент Харківського національного театру опери та балету . Здійснила постановки опер «Іоланта» П.Чайковського, «Алеко»  Рахманінова, «Летючий голландець» Р.Ваґнера, «Кощій безсмертний» М.Римського-Корсакова та балету «Панночка і хуліган» Д.Шостаковича.

Галина Дуб – музикознавець, музичний критик. Закінчила Чернігівське музичне училище ім. Л. Ревуцького, пізніше – Національну музичну Академію ім. П. Чайковського за спеціальністю «музикознавство». Працювала заступником головного редактора журналу «Музика» з 2016 року. Друкувалася як оглядач спеціалізованих журналів «Український театр», «Театрально-концертний Київ», «Українська культура» та видань «Культпростір», «Moderato. Все про класичну музику». В 2018 році здобула грант від Українського культурного фонду як автор ідеї та куратор Фестивалю камерних опер «Оперний вікенд».

Зараз у дзеркальній залі йде монтування нової розбірної сцени. Завдяки їй глядачі з дальних рядів зможуть добре бачити, що відбувається на сцені. Також у залі на вікна поставили жалюзі, щоб могли проходити повноцінні вистави з професійним світлом.   

Микола Дядюра –  головний диригент  Національної опери України імені Т.Шевченка, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка. Закінчив Київську національну музичну академію імені П. Чайковського. У 1986-88 рр. був головним диригентом Омської філармонії (Росія), згодом – Сеульського симфонічного оркестру (Південна Корея). Важливий етап у розбудові його кар’єри – отримання премії та спеціального призу  Японської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі диригентів у Токіо в  1987 р. Після цього М.Дядюру запросив всесвітньо відомий диригент С.Озава на стажування до США і провів його разом із Л.Бернстайном та А. Превіном.  У Національній філармонії України М.Дядюра започаткував цикли «Всі симфонії Бетовена», «Всі симфонії та концерти Брамса» та ін. Він – диригент-постановник багатьох театрально-концертних проектів: моноопера «Ніжність» В.Губаренка,опери «Руслан і Людмила» М.Глінки та «Фіделіо» Л.-В.Бетовена та ін..  Як гостьовий диригент працював із філармонічними  оркестрами Італії, Польщі, Росії, Південної Кореї, Японії. Брав участь у багатьох музичних фестивалях. У Сеульській опері здійснив постановки «Тоски» Д.Пуччіні, «Паяців» Р.Леонкавалло, «Сільської честі» П.Масканьї. У Національніому театрі  України імені Т.Шевченка  диригує операми «Севільський цирульник» Д.Россіні,  «Богема» Д.Пуччіні, «Ріголетто» Д.Верді, «Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті та ін..   У 2005 р. отримав нагороду уряду Франції «Кавалер ордена мистецтв і літератури»

Фото Виктора Давыденко 02.04.12 Анатолий Соловьяненко

Анатолій Солов’яненко – головний режисер ( із 2011 р.) Національного театру опери та балету України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка. Закінчив Київський університет ім.Т.Шевченка(правознавство), Київський національний університет культури і мистецтв, Національну музичну академію ім. П.Чайковського. Здійснив постановки опер «Дон Карлос» Д.Верді, «Мойсей» М.Скорика, «Ярослав Мудрий» Г.Майбороди, «Наталка Полтавка» М.Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «Норма» В. Белліні, «Тоска» Д. Пуччіні та ін. Був головним режисером понад 500 міжнародних та загальноукраїнських культурно-мистецьких заходів. Володар титулів «Зірка Італії»(2015 р.) та «Митець року» (2017 р.). Кандидат мистецтвознавства, творчу роботу в театрі  поєднує з педагогічною на посаді доцента  у Київській національній музичній академії ім. П.Чайковського. 

Галина Воловецька – головний режисер Львівської Національної Опери, заслужений діяч мистецтв України. Закінчила Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка та Київський державний  театральний інститут імені Карпенка-Карого. Працювала режисером у Львівському національному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, де здійснила ряд постановок, музичних композицій, концертів, творчих вечорів. Була нагороджена відзнаками багатьох фестивалів театрального мистецтва. На посаду головного режисера у Львівську Національну Оперу була запрошена у  2005 р. Зреалізувала тут постановки опер «Любовний напій» і «Дон Паскуале» Г.Доніцетті, сценічної кантати «Карміна Бурана» К.Орфа, оперети «Весела вдова» Ф.Легара,  вистави-концерту «Уклін Тобі, Тарасе», режисерськи поновила опери  «Украдене щастя» Ю.Мейтуса, «Севільський цирульник» Д.Россіні, «Кармен» Ж.Бізе та ін. Гастролювала у Польщі, Німеччині, Австрії,  де адаптувала театральні вистави до різних сцен. 

Ірина Стасишин – диригент Львівського національного академічного театру опери імені Соломії Крушельницької. Тут працює з  2004 р. – після закінчення Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка. Здійснила постановки опер «Любовний напій » Г.Доніцетті,  «Наталка Полтавка» М.Лисенка, «Севільський цирульник» Д.Россіні, «Попелюшка» А.Спадавеккіа та оперети «Весела вдова» Ф.Легара. В її репертуарі  – опери «Орфей та Еврідіка» К.-В.Глюка, «Дон Паскуале» Г.Доніцетті, «Ріґолетто» і «Травіата» Д.Верді, «Богема» Д.Пуччіні, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «Сільська честь» П.Масканьї, оперета «Летюча миша» Й.Штрауса та ін. Організатор і диригент театрального камерного оркестру. Гастролювала в містах України та Польщі.

Національний ансамбль солістів «Київська камерата»  Засновник – Валерій Матюхін. Перший виступ колективу відбувся в 1977 р. Спочатку колектив спеціалізувався на  виконанні сучасної української музики, пізніше його творчість охопила твори різних епох і жанрів. За роки свого існування ансамбль здійснив велику кількість прем’єрних виконань творів українських композиторів-сучасників, серед них –  В.Сильвестров, І.Карабиць, Є.Станкович, М.Скорик, І.Щербаков, Г.Гаврилець, З.Алмаші, К.Ципколенко та ін., загалом більше тисячі творів українських авторів. Завдяки діяльності цього ансамблю, через твори сучасних українських композиторів Україну сьогодні дедалі більше починають пізнавати в світі..    Професійний рівень ансамблю настільки високий, що кожен із сорока музикантів може виконувати  провідну партію. Ансамбль гастролював майже у всіх країнах Європи, у США і Китаї.

 Валерій Матюхін  – відомий український диригент, піаніст, музичний діяч, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка.  Він зробив  значний внесок у розвиток українського музичного мистецтва, у пропаганду творчості сучасних українських композиторів. Тонкий інтерпретатор та перший виконавець багатьох творів українських композиторів. Веде активну диригентську діяльність як в Україні, так і за її межами – у Франції, Австрії, Німеччині, Греції, Італії , Вірменії, Хорватії та ін.

Євген Станкович – видатний український композитор, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України.     Написав 9 камерних симфоній, балети «Ольга», «Майська ніч», «Ніч перед Різдвом», «Вікінги», «Володар Борисфену», велику кількість ораторіальних, камерно-вокальних та інструментальних творів, вокально-симфонічні поеми «Чорна елегія», «Панахида за померлими з голоду», а також музику до багатьох спектаклів та фільмів.     Його вишукана композиторська техніка, детальна поліфонічна фактура, ліризм повнокровне пост-романтичне оркестрування додають його музиці теплоту й експресію. Цей композитор є однією з ключових постатей у сучасній музиці України.   Твори Є. Станковича звучать у концертних залах Німеччини, Франції, Іспанії, Канади, США та в країнах Східної Європи. Записи його творів здійснені багатьма музичними компаніями.

Золтан Алмаші – композитор, соліст –віолончеліст, учасник ансамблів «Київська камерата», «Рикошет» і проекту В.Рунчака «Нова музика в Україні». Лауреат премій імені С.Прокоф’єва, Л.Ревуцького, Б.Лятошинського. Як композитор і виконавець бере активну участь у всіх найбільших фестивалях сучасної музики в Україні: «Контрасти», «Форум музики молодих», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Два дні і дві ночі сучасної музики»».  Автор понад 60 творів для різноманітних складів, основну частку яких складають твори для камерного оркестру. Їх виконують у Швейцарії, Франції, Польщі, Голландії, Білорусі, Молдові. Серед виконавців – Національний симфонічний оркестр України під орудою В.Сіренка, оркестр «Леополіс», Йожеф Єрмінь, Лідія Футорська, Анна Савицька, Ральф ван Раат та ін.. Із 2002 р. – викладач Національної музичної академії України ім. П.Чайковського.

Юрій Шевченко –  композитор, лауреат премії «Київська пектораль», заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. Автор балетів «Катруся», «Ніч Перуна», «Сіндерела», симфонічно-хореографічної сюїти «Пори року», Пасторальної сюїти для дерев’яних, духових, ударних та арфи, Кантати для дитячого хору «Сонце-Ярило» та ін. Відомий як популярний театральний композитор. Створив музику до вистав «Школа скандалу» Р.Шерідана, «Пані міністерша» Б. Нушича, «Насмішкувате моє щастя» Л.Малюгіна та ін. – у Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки, «Зимовий вечір» М.Старицького, «патетична соната» М.Куліша, «Лісова пісня» Лесі Українки  та ін. – у Національному академічному драматичному театрі імені І.Франка та ін. Тонко відчуває специфіку сцени, драматургічний матеріал.

Михайло Дутчак – головний диригент (із 2005 р.) Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України.  У Театрі працює з 1976 року – після закінчення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.  Має у репертуарі  понад півсотні опер та балетів.   Здійснив  постановки опер «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака- Артемовського,  «Наталка Полтавка»М.Лисенка, «Мойсей» М.Скорика, «Травіата» і «Бал-маскарад» Д.Верді, «Орфей і Еврідіка» К.-В.Глюка «Кармен» Ж.Бізе «Страшний двір» С.Монюшка, оперети «Циганський барон» Й.Штрауса, сценічної кантати «Карміна Бурана» К.Орфа та «Реквієму» Д.Верді, балетів «Лілея»  К.Данькевича, «Лісова пісня» М.Скорульського, «Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика та ін.  Лауреат премії «Слава Львова»(2001 р.). Проводив майстер-класи для  молодих оперних диригентів  Європи  та Азії у м.Бургас (Болгарія,2009 р.). Гастролював у Польщі, Франції, Австрії, Німеччині, Катарі.

Андрій Юркевич – диригент, музичний керівник Національної опери Молдови. Закінчив факультет оперно-симфонічного диригування та аспірантуру Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка, де в 1999-2002 рр. роках був викладачем. У 2001- 2002 рр. стажувався у Великому театрі Варшави. У 2002 р. навчався в консерваторії ім.Д.Россіні (м.Пезаро, Італія). У 2006-2009 рр. співпрацював із Одеським національним театром опери та балету, у якому в 2008-2009 рр. був головним диригентом. У Західній Європі дебютував, диригуючи в Римській опері балетом «Лебедине озеро» П.Чайковського, а також оперою «Фальстаф» Д.Верді, де режисером був всесвітньо відомий режисер Франко Дзефереллі. З 2007 р. почав здійснювати оперні постановки у знаменитих театрах Європи та Америки. Він виступав як диригент у національних операх Австрії (Відень)., Швейцарії (Цюріх), Бельгії (Брюссель), Німеччини(Берлін, Мюнхен), Греції (Афіни), Іспанії (Мадрид, Барселона), Чилі (Сатьяго), США (Сан-Франциско), у багатьох театрах Італії ( Генуя, Болонья, Палермо, Флоренція та ін.). У 2014-2017 рр. працював головним диригентом Великого театру Варшави. Це був перший головний диригент-українець, що керував найповажнішим оперним театром Польщі. Він став першим українським маестро, який диригував виставами у національних театрах Австрії та Швейцарії.

Тетяна Бусуйок – провідна солістка Молдавського театру опери та балету ім.М. Бієшу, заслужена артистка Молдови. Закінчила Тираспольське музичне училище та Одеську музичну академію ім.А Нежданової. Співпрацювала з багатьма оперними театрами України, Румунії. Італії, Франції, Англії. З рідним театром виступала на великих сценах світу. В репертуарі має більше двох десятків партій мецо-сопранового репертуару. Серед них – Амнеріс, Азучена, Ульріка, Еболі («Аїда» , «Трубадур», «Бал-маскарад», «Дон Карлос» Д.Верді»), Кармен («Кармен» Ж.Бізе), Сузукі («Мадам Баттерфляй» Д.Пуччіні) та ін..    Із 2006 р. – доцент кафедри сольного співу в Кишиневській академії музики та мистецтв. Її учні – переможці престижних міжнародних конкурсів.

Людмила Осташ – оперна співачка (сопрано), лауреат міжнародних конкурсів.  Після закінчення Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка у 2012 р. стала  провідною солісткою Львівського національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької. У її репертуарі більше  десятка різнопланових партій, серед яких: Паміна, Ельвіра («Чарівна флейта», «Дон Жуан» В.-А.Моцарта), Оксана («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака- Артемовського), Мімі (« Богема» Д.Пуччіні), Саффі («Циганський барон» Й. Штрауса),  Недда («Паяци» Р.Леонкавалло), Норіна («Дон Паскуалє» Г.Доніцетті), Віолетта («Травіата» Д.Верді),  Мікаела («Кармен» Ж.Бізе),  Іоланта («Іоланта» П.Чайковського) та ін.

Сергій Магера – соліст опери (бас), лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів, народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка. Після закінчення Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка працював у Львівській національній Опері. Із 1998 р. – соліст Національної Опери України. Гастролював у престижних театрах світу, зокрема в Німеччині, США, Данії, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Голландії, Угорщині та ін. Репертуар співака, який володіє могутнім басом повного діапазону і красивою тембровою палітрою, характеризується різноманітністю стилів і характерів: Мойсей в однойменній опері М.Скорика, Ярослав Мудрий в однойменній опері Г.Майбороди, Собакін («Царева наречена» М.Римського-Корсакова), Гремін, Кочубей («Євгеній Онєгін», «Мазепа» П.Чайковського), Пімен, Кум («Борис Годунов», «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського), Базіліо ( «Севільський цирульник» Д. Россіні), Феррандо, Захарія, Монтероне, Рамфіс, Банко («Трубадур», «Набукко», «Ріґолетто», «Аїда», «Макбет» Д. Верді), Лепорелло («Дон Жуан» В.-А.Моцарта), Капулетті («Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно), Оровезо («Норма» В.Белліні),  Дулькамара («Любовний напій» Г.Доніцетті) та ін.

Стефан Поп – оперний співак(тенор), лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів. Народився в Румунії, освіту здобув у Музичній академії міста Клюй Напока (Угорщина). Його блискуча кар’єра розвивалася стрімко. Він дебютував у партії Неморіно в Румунській Національній Опері в  Тімішуарі і майже відразу – в Трієсті, Гамбургу, Бухаресті  і навіть  у Лондоні  в Ковент Ґарден.  Запрошення посипались одне за одним. Партію Альфреда («Травіата»Д.Верді) він заспівав у Римі, Афінах, Відні, Генуї, Палермо, Тель-Авіві, Венеції. А потім  –   Кассіо(«Отелло»Д.Верді), Герцог («Ріґолетто» Д.Верді) та ін.. – всі на сценах знаменитих театрів: Королівська Опера в Лондоні, «Бастілія» в Парижі, Національна Опера в Цюріху та ін. Його репертуар щораз збільшується : Рудольф(«Богема» Д.Пуччіні),  Полліон («Норма» В.Белліні), Ґабріель, Адорно(«Симон Бокканеґра»Д.Верді), Дон Оттавіо («Дон Жуан» В.-А.Моцарта), як і географія виступів. Його партнери на сцені  – зірки світової величини; він співає під батутою знаменитих диригентів і є  бажаним гостем найвідоміших оперних фестивалів. 

Віталій Білий – соліст опери ( баритон), лауреат міжнародних конкурсів. Випускник Одеської національної академії ім.А.Нежданової (хорове диригування  та оперний спів). Із  1997 р. – соліст Одеського державного хору, з 2000 р. – Одеського театру опери та балету (дебютував у партії Жоржа Жермона в «Травіаті» Д.Верді), з 2002 р. – театру «Новая опера» (Москва). У 2004 р. почав виступати у Західній Європі та США. Йому аплодували у знаменитих театрах світу: Метрополітен (Нью-Йорк, США), Ла Скала (Мілан, Італія), Опера Бастилія (Париж, Франція), Нова ізраїльська опера (Тель-Авів), Театр ла Феніче (Венеція, Італія). Большой (Москва), Маріїнський (Санкт-Петербург), Сан Франциско (США), Сан Карло (Неаполь) та ін. У репертуарі співака – понад два десятки партій: Ріккардо («Пуритани» В.Белліні), ді Луна, Жермон, Родріґо, Ренато, Набукко, Амонасро («Трубадур», «Травіата», «Дон Карлос», «Бал-маскарад», «Набукко», «Аїда» Д.Верді), Ескамільйо, Зурга («Кармен, «Шукачі перлів» Ж.Бізе). Альфіо («Сільська честь» П.Масканьї), Сільвіо («Паяци»Р.Леонкавалло), Марчелло («Богема» Д.Пуччіні), Онєгін, Роберт, Ебн-Хакіа («Євгеній Онєгін, «Іоланта» П. Чайковського) та ін.

Роман Трохимук – провідний соліст Львівської Національної Опери (тенор), переможець Міжнародного конкурсу оперних співаків імені С. Крушельницької, заслужений артист України. Стипендіат Вагнерівського товариства. Має в репертуарі до двох десятків партій, серед яких такі складні, як Річард, Альфред, Герцог («Бал-маскарад», «Травіата», «Ріґолетто» Д.Верді), Рудольф, Пінкертон, Каварадоссі («Богема», «Мадам Баттерфляй», «Тоска» Д.Пуччіні), Стефан («Страшний двір» С.Монюшка) та ін. У складі колективу Театру виступав із цими партіями у Польщі, Німеччині, Голландії, Бельгії. Був запрошений на гостинні виступи до всіх оперних театрів України, а також до провідних театрів Західної Європи. Має великий концертний репертуар.

 

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.