News

Be first to know about events in out Opera

Зустріч із композитором, Героєм України Євгеном Станковичем

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   Вона відбулася сьогодні, 15 грудня, о 15-ій годині у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької і стала прелюдією до прем’єри його  фольк-опери-балету «Коли цвіте папороть». Свої імпресії  про творчість композитора висловив  професор Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Юрій Ланюк. Він сказав, що твори молодого Станковича йому асоціюються з вибуховістю поета-шістдесятника Дмитра Стуса; вони – це сплав фольклору і модерну; це самобутність і впізнавальність.

А професор, проректор  Київської національної музичної академії Олександра Олійник наголосила: « Це щастя  – знаходитися в одному часі з таким композитором, як Євген Станкович. Сьогодні ми будемо присутні при народженні великого мистецького явища – фольк-опери-балету «Коли цвіте папороть». І в цьому завдячуємо саме йому. А також режисерові-постановнику, народному артистові України Василеві Вовкуну.

   Скажу про композитора як про викладача. Він уміє вчити ненав’язливо – так, щоб кожен писав по-своєму. І це називається школа Станковича.».

   У концерті прозвучали твори композитора 70-их років минулого століття., зокрема «Соната №3 для віолончелі й  фортепіано», квартет «Елегія пам’яті Людкевича» та ін.

У концерті приймали участь:
Лідія Футорська – скрипка
Оксана Литвиненко – віолончель
Наталія Пелех, заслужена артистка України – фортепіано
Сергій Гаврилюк – альт
Наталія Мартинова – фортепіано
Ірина Литвиненко – скрипка

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.