News

Be first to know about events in out Opera

З Міжнародним днем танцю!

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні, 29 квітня – Міжнародний день танцю: свято для тих, хто без слів – лише рухами та грацією здатний висловити найтонші почуття своєї душі!

У Львівській Національній Опері – це особливий день для балетної трупи та наших артистів, що чарують глядачів мистецтвом танцю в понад 20-ти балетних виставах.

Щиро вітаємо із професійним святом і бажаємо натхнення, яскравих емоцій та неймовірних виступів у вашому захоплюючому й водночас – дуже складному мистецтві танцю.

Міжнародний день танцю, за рішенням ЮНЕСКО, відзначається з 1982 року. День для цього свята обрали не випадковий, адже саме 29 квітня народився французький балетмейстер ХVIII століття Жан Жорж Новер (Jean-Georges Noverre), який вперше створив окрему балетну виставу, адже до того танцювальні номери були лише епізодичними в операх чи інших спектаклях.

Ми запитали у наших артистів балету, яке значення має танець у їхньому житті? І отримали натхнені та щирі зізнання:

Христина Трач: «Танець – це моє життя: дитяча мрія, яка збулася. Це вічний рух – і зовнішній, і внутрішній. Це всамодосконалення й дисципліна, але одночасно – і свобода й безмежність самореалізації. Танець лікує душу. Танець – це мої крила, що дають мені відчуття свободи».

Ярина Котис: «Для мене танець – це рухи тіла та грація, за допомогою яких людина передає свій настрій, певний образ, почуття, вкладає душу та насичується емоціями».

Олександр Омельченко: «Танець – це найбільша та завжди різна емоція моєї душі!».

Дарина Кірік: «Танець – це невід’ємна частина мого життя, це натхнення, мотивація й улюблена справа»!

 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.