News

Be first to know about events in out Opera

Яскравий дебют на сцені Львівської національної опери: запрошуємо послухати українського баса Тараса Бережанського, запрошеного соліста оперних театрів трьох континентів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

30 травня на сцені Львівської національної опери вперше у партії Коллена в опері «Богема» Дж. Пуччіні виступить бас Тарас Бережанський. Український оперий співак є запрошеним солістом театрів кількох континентів – Сіднейської опери, «Дойче Опер Берлін», Ліонської опери, Національної опери Чилі та інших, а відтепер – він приєднався до складу солістів Львівської національної опери.

З містечка Павлоград, що на Дніпропетровщині, до Сіднейської опери – історія українського оперного співака, баса Тараса Бережанського – це історія успіху та величезної праці над собою. Успішну міжнародну кар’єру, виступи співака у Франції, Чилі та Австралії, на жаль, перервала пандемія, однак привела його до Львова.

Вперше на сцені Львівської національної опери Тарас Бережанський дебютував у травні в партії Рамфіса у «Аїді» Дж. Верді. Як зустріла нового соліста львівська публіка, співак поділився враженнями: «Я був дуже зосереджений, адже я співав Рамфіса вперше – це був мій дебют і в театрі, і в партії. Я мав його співати ще в Австралії, але вистави відмінили через карантин. Готував цю партію під час пандемії, маючи надію, що я колись її заспіваю, і шукав цю можливість… Завдяки якраз Львівській опері ця можливість здійснилася!».

Львів’яни матимуть можливість почути оперного співака невдовзі в двох операх – «Богемі» Дж. Пуччіні (30 травня, 18:00) та «Турандот» Дж. Пуччіні (11 червня, 18:00). Про найближчі творчі плани на сцені Львівської національної опери співак розповів: «Готую партію Тимура в «Турандот». Я його дуже хочу заспівати, бо в композитора Джакомо Пуччіні є не так багато основних партій для баса, але є і такі, які є знаковими, хоч і не великі. Серед них – партія Коллена з опери «Богема», яку глядачі зможуть почути найближчим часом. А партія Тимура, безумовно, знадобиться мені в майбутньому і це надзвичайно красива опера, і партія дуже цікава – як в акторському плані, так і у вокальному».

Квитки можна придбати у касі та на сайті театру:

Опера «Богема» Дж. Пуччіні (30 травня, 18:00)

«Турандот» Дж. Пуччіні (11 червня, 18:00).

Довідка:

Оперний співак, бас Тарас Бережанський випускник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Виконував партії Аттіли («Аттіла» Дж. Верді), Коллена («Богема» Дж. Пуччіні) та Спарафучіле («Ріголетто» Дж. Верді) в Сіднейській опері, Греміна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського) у Театрі м. Клаґенфурт, Падре Ґвардіано («Сила долі» Дж. Верді) у Національній опері Чилі, Спарафучіле («Ріголетто» Дж. Верді) в Оперному театрі Північної Ірландії, Короля Рене («Іоланта» П. Чайковського) на Фестивалі Опероза в Чорногорії та в Державному музичному театрі м. Клайпеда, Захарії («Набукко» Дж. Верді) в «Дойче Опер Берлін», а також Реквієм В. А. Моцарта в Женевській консерваторії та ін. В 2016-2020 рр. – соліст Національної опери України імені Т. Шевченка (м. Київ). З 2021 року – соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької.