News

Be first to know about events in out Opera

Вистави за творами Лесі Українки на сцені Львівської опери/ #150ЛесяУкраїнка

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Переважна більшість музичних творів написана композиторами на слова Лесі Українки – це камерні солоспіви та хори, що найбільш емоційно передають зміст та суть віршів. Однак, за драмами поетеси створено і чимало творів у великих музичних жанрах – це опери, балети, драматичні вистави із музикою. Усі ці жанри були представлені в історії Львівської національної опери.
Зокрема, на сцені театру були поставлені:
🔸 Опера «Лісова пісня» Віталія Кирейка за однойменною драмою.
Прем’єра – 27 травня 1958 року.
Прем’єра цієї опери відбулася саме на сцені Львівського театру опери та балету під керівництвом диригента Я. Вощака, режисера Б. Тягна та художника Ф. Нірода.
📸 На архівних світлинах – виконавці партії Мавки і Лукаша – Н. Шевченко та В. Кобржицький.
🔸 Балет «Досвітні вогні» за віршем Лесі Українки.
Прем’єра – 19 червня 1967 року.
Балет увійшов як частина балетного триптиху, разом із творами «Відьма» Віталія Кирейка за поемою Тараса Шевченка і «Каменярі» Мирослава Скорика за віршем Івана Франка. Постановниками цілісного триптиху стали балетмейстери А. Шекера, М. Заславський та диригент Ю. Луців.
🔸Балет «Лісова пісня» Михайла Скорульського за однойменною драмою. Прем’єра – 31 липня 1993 року.
Балет на 2 дії був написаний ще у 30-их рр. ХХ століття. На ідею створення балету композитора надихнула його донька Наталія, яка була балериною. Для створення музики М. Скорульський досліджував фольклор Волині і Полісся. Прем’єра цього твору відбулася у Києві, а от Львівська опера звернулася до балету лише у 1993 році. Диригентом-постановником був М. Дутчак, балетмейстером Г. Ісупов, художником – М. Риндзак.
📸 Додаємо архівні фото та програмку.
 
🔸 Окрім того, на початку ХХ століття на сцені театру, від початку його заснування, тривалий час виконувалися драматичні вистави. До прикладу, у 40-их рр. драма Лесі Українки «Кам’яний господар» виконувалася із музичним супроводом Б. Кудрика у режисурі Й. Гірняка.
Прем’єра – 22 грудня 1942 року.
📸 На світлині – архівна програмка.

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.