News

Be first to know about events in out Opera

«Відомі постаті України» – авторський проєкт відомого скульптора Данила Книшука

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У фоє Львівської національної опери, в рамках персональної виставки Данила Книшука «Відомі постаті України», відбулось представлення двох нових скульптурних образів: портрету Богдана Ступки та погруддя Богдана Козака.
Через ці скульптури автор прагнув відобразити багатогранний внутрішній світ талановитих українців.

Богдан Ступка — український актор театру і кіно. Герой України. Народний артист України. Лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка. Академік Національної академії мистецтв України.

Богдан Козак — український актор та режисер. Народний артист України. Лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка. Академік Національної академії мистецтв України. Професор.

Серед учасників відкриття доповненої експозиції:
Василь Вовкун – генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери, Тамара Смовженко – голова Львівського товариства у м. Київ, Світлана Максименко – театрознавиця, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка, Данило Книшук – скульптор, автор проєкту «Відомі Постаті України» та почесний гість – народний артист України Богдан Козак, чий скульптурний портрет вперше представлений  для огляду в фойє театру.

Основною метою проєкту є розкриття внутрішнього світу обдарованих і діяльних людей через скульптуру, її образно-технічні можливості, а також виховування патріотичних почуттів шляхом безпосереднього знайомства з образами видатних особистостей втілених у скульптуру.

Виставка організована Львівською національною оперою та відбувається за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львiвської ОДА.

 Довідка
Автор проєкту − скульптор Данило Михайлович Книшук. Він народився 2 грудня 1978 року у Києві. До 2005 року проживав в м. Івано-Франківськ, де закінчив Національний технічний університет нафти і газу.

З 2000 року займався творчою діяльністю, графікою та скульптурою. У 2012 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю “Монументальна скульптура”. З 2012 року також займався любительською журналістикою. Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів. Зараз проживає та працює у Києві.

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.