News

Be first to know about events in out Opera

Відкриття персональної виставки до 80-річного ювілею головного художника Львівської національної опери, народного художника України Тадея Риндзака

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Як відкривається театральна завіса і являє перед очами глядачів сценографію вистави, так і сьогодні, персональною виставкою відкрилася низка заходів до 80-річного ювілею головного художника Львівської національної опери Тадея Риндзака.

Впродовж 24-26 вересня на оперній сцені йтимуть вистави із його декораціями. Однак сценографія до вистави – це вже кульмінація діяльності театрального художника, а початок лежить в ескізі, у створенні макету.

Тож сьогодні у коридорі партеру Львівської національної опери відкрилася виставка саме з першочергових імпульсів – сценографічних ескізів та макетів Тадея Риндзака до його знакових вистав, що ставилися на сценах Львова, Києва, Одеси та Донецька.
Серед них – опери «Мойсей» М. Скорика, «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, «Набукко» і «Аїда» Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні, балет «Лебедине озеро» П. Чайковського, кантата «Карміна Бурана» К. Орфа та ін.

Сердечно привітати ювіляра вже завітали перші гості – родина із рідного містечка Болехів, колеги та соратники за понад пів столітню творчу діяльність.

У вітальному слові художник та мистецтвознавець Юрій Ямаш зазначив: «У творчості Риндзака – глибоко в серці є Україна. Як козаки рубали двома шаблями, так і у битві за інтелект, на ниві культурної спадщини він виграє її пензлями в обидвох руках». «Фах сценографа або філософа сцени вимагає координувати різні зв’язки того чи іншого твору; бути інтелектуалом, який вибирає акценти», – зауважив художник і теоретик мистецтва Роман Яців, розповідаючи про творчість Риндзака, – «сила класичного мистецтва, елітарність – вони є вкрай важливі нашій епосі, щоб ми залишалися людьми й надалі ставили світоглядні питання».

Тадей Риндзак, відкриваючи власну виставку і пригадуючи свій доробок висловив думку: «Я дивлюся із ностальгійно тривогою. Комп’ютерні технології наступають, і чи буде існувати надалі мальована сценографія, макети, чи вже стануть музейним мистецтвом?».

Насолодитися не лише виставкою, але й мальованими вручну декораціями до вистав Тадея Риндзака можуть відвідувачі театру впродовж 24-26 вересня.
Квитки у касі та на сайті театру: https://opera.lviv.ua/afisha/

 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.