News

Be first to know about events in out Opera

До уваги представників мас-медіа!

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Запрошуємо представників мас-медіа, театральних критиків на брифінг та генеральну репетицію перед прем’єрою опери «ЛИС МИКИТА» Івана Небесного.

ПРЕСБРИФІНГ

Дата і час: 20 лютого о 17:00
Місце проведення:
Дзеркальна зала Львівської національної опери (м. Львів, проспект Свободи, 28)

20 лютого о 18:00; глядацька зала театру: генеральна репетиція-здача прем’єрної вистави – опери “Лис Микита” І.Небесного. 

Учасники:

 • ІВАН НЕБЕСНИЙ – композитор, автор опери «Лис Микита»;
 • ВАСИЛЬ ВОВКУН – режисер та лібретист, генеральний директор – художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької;
 • ТЕОДОР КУЧАР – диригент-постановник (США);
 • ІРИНА СТАСИШИНдиригентка;
 • МАРЧЕЛЛО АЛДЖЕРІбалетмейстер-постановник (Італія);
 • ТАДЕЙ РИНДЗАКхудожник-постановник;
 • АРВІДАС БУЙНАУСКАСхудожник по світлу (Литва);
 • ГАННА ІПАТЬЄВА художниця костюмів (м.Київ);
 • СВІТЛАНА РЕЙНІШ3D-мапінг.

Телефон для акредитації: 097 680-28-05

АНОНС

Сучасна опера для сімейного перегляду «Лис Микита» написана українським композитором Іваном Небесним на замовлення Львівської Національної Опери. Прем’єра відбудеться вже 21-23 лютого. Постановка матиме чимало несподіванок: від самого звучання до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, а також сучасних технологій 3D-проекції та світла.   

 

В основі постановки – однойменна поема Івана Франка. Перша поява цього твору відбулася на сторінках дитячого двотижневика «Дзвінок» у 1890 році – 130 років тому. «Я найбільше люблю свого “Лиса Микиту”, тому, що я його написав для своїх дітей…» – говорив Іван Франко. Першими слухачами і читачами цього твору були власні діти письменника – Андрій, Тарас, Петро та Ганна.

Оперу рекомендують для сімейного перегляду, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса, ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання.

«У нашому випадку – це справжній бестселер, але вже оперний, для сімейного перегляду, − зазначає режисер Василь Вовкун. − Дійство, у якому органічно поєднуються розважально-авантюрний та сатирично-викривальні змісти й підтексти. І важко сказати, чого  тут більше: людського в звіриному світі чи, навпаки, звіриного у людському?..».

 

Опера «Лис Микита» Івана Небесного матиме несподіване звучання, адже в оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучатимуть народні – цимбали, бандура, дримба, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, а хормейстер – Вадим Яценко.

До числа постановників залучили також митців із-за кордону: молодого художника по світлу із Литви Арвідаса Буйнаускаса, який співпрацює з групою «Океан Ельзи», створюючи незабутні візуальні образи їх концертів. А також італійського хореографа Марчелло Алджері. На сцені Львівської Національної Опери Марчело Алджері поставив виставу «Правда під маскою», яка об’єднує балети І. Стравінського «Пульчинелла» і «Весна священна». У 2019 р. ця постановка перемогла у категорії «найкраща хореографічна/ балетна/ пластична вистава» ІІ Всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА».

Важлива деталь – у опері «Лис Микита» буде не лише хореографія, але й акробатика на повітряних полотнах.

Чи не вперше в українській сучасній опері будуть використані новітні технології 3D-проекції, і це буде «справжня феєрія світла», зазначають постановники. За 3D-мапінг відповідають Світлана Рейніш та Юрій Костенко, які співпрацюють з брендами Ferrari, Mercedes, Coca Cola та ін.  

До створення сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, залучені дизайнери та митці зі всієї України – Тадей Риндзак, Ганна Іпатьєва, Людмила Табачкова, Анжела Городиська.

Квитки за посиланням:

https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/show/265

Довідка:

Оновлення репертуару театру творами сучасних українських митців є однією із пріоритетних завдань програми «Український прорив» − стратегії розвитку, запропонованої очільником Львівської національної опери, генеральним директором – художнім керівником театру Василем Вовкуном. 

Василь Вовкун виступив також лібретистом та режисером опери «Лис Микита» Івана Небесного.

Генеральний партнер – KredoBank

 

  Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.