News

Be first to know about events in out Opera

Урочистий вечір до річниці з дня народження Соломії Крушельницької

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні, у річницю з дня народження Соломії Крушельницької, вирує відчуття свята у її помешканні, а нині – Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові. Працівники музею запросили на гостини й вшанувати славетну українську співачку друзів, зокрема, артистів Львівської національної опери.
 
 На святковому вечорі солістка театру, сопрано Мар’яна Мазур у фортепіаному супроводі Мар‘яни Самотос виконали арії з репертуару Крушельницької і солоспіви на слова українських поетів. Прозвучала чаруюча музика Дж. Пуччіні, С. Монюшка, Ж. Бізе, А. Понк‘єллі, Ю. Мейтуса та ін.
 
 
Директор музею Михайло Кобрин та заступник генерального директора – художнього керівника театру з міжнародних зв’язків та творчих питань Михайло Швед розповіли про підготовку до 150-річного ювілею співачки наступного року, який відзначатиметься на міжнародному рівні, а також згадали про захід, який інституції провели спільно – це аукціон, на якому вдалося виручити 240 тис. грн на відновлення помешкання Соломії.
 
Працівники музею також розповіли гостям про поповнення музею цьогоріч, зокрема, колекцією аргентинської піаністки, приятельки Крушельницької Негріти Кано де П‘яцціні, частину якої передали до музею.
 
 Відтак серед нових експонатів – 50 оригінальних фотографій співачки, афіші, статті, рецензії, в також бібліотека родини. Подарунки для музею здійснюють і українські колекціонери, зокрема, серед цінних надбань – дзеркало та прикраса Соломії Крушельницької.

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.