News

Be first to know about events in out Opera

У Львові вшановують пам’ять Соломії Крушельницької

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

https://day.kyiv.ua/uk/news/171117-u-lvovi-vshanovuyut-pamyat-solomiyi-krushelnyckoyi

17 листопада, 2017 – 16:37
 
 

Учора виповнилося 65 років, як відійшла у Засвіти легендарна оперна співачка і педагог, «Вагнерівська примадонна» XX століття Соломія Крушельницька (23 вересня 1872 – 16 листопада 1952)

На честь знаменитої оперної діви, яка останні роки життя провела у Львові, відбулася низка заходів. Йдеться передовсім про ХVІ  Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької у Львівській опері.

У програмі фесту,  який триватиме до 19 листопада, – оперні постановки «Ріголетто» Джузеппе Верді, «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні, «Аїда» Джузеппе Верді, балет «Повернення Баттерфляй» Джакомо Пуччіні та Мирослава Скорика, також – два концерти пам’яті Соломії Крушельницької, один із яких відбудеться у межах ще одного міжнародного фестивалю, що триває цими днями у Львові, – «Відкриваємо Падеревського».

Розпочалися дні на честь Крушельницької виставкою живопису «Соломія» у Дзеркальній залі Оперного театру, де публіці представили 28 полотен відомих українських художників, які відтворили не тільки образ патронеси Львівської опери, а й зобразили  прекрасні місцини України, пов’язані з ім’ям Соломії Крушельницької. Експозиція буде чинна до 10 грудня. На відкритті виставки, звісно ж, лунали й твори з репертуару Соломії Амвросіївни, які виконала  провідна солістка опери Галина Вільха.  

У переддень пам’яті примадонни у її помешканні на однойменній вулиці (тепер – це Музей Соломії Крушельницької у Львові) для прихильників таланту співачки відбувся концерт, складений з арій та пісень з репертуару зірки, у виконанні  солістів Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Також публіці нагадали найважливіші моменти з життя прими.

А16 листопада, у день пам’яті оперної діви, працівники Львівської опери прийшли на Личаківський цвинтар, де знайшла останній прихисток Соломія Крушельницька, аби покласти квіти, запалити свічки і вклонитися її постаті та талантові.

Пам’ятні заходи у Львові на честь Соломії Крушельницької тривають.

Нагадаємо, що співачку ще за життя визнали однією з найвидатніших виконавиць світу. Виступала на оперних сценах Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Чилі, Аргентини… Співала у виставах «Аїда», «Трубадур», «Фауст», «Страшний двір», «Манон Леско», «Чіо-чіо-сан», «Кармен», «Електра», «Пікова дама»… Автор музики опери «Мадам Баттерфляй» – композитор  Джакомо Пуччіні – подарував Соломії Крушельницькій свій портрет із написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй», тому що друга постановка його опери мала успіх саме завдяки таланту і голосу Соломії (а от перша – провалилася).

Серед численних нагород та відзнак Соломії, зокрема, – звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Бути з нею на одній сцені вважали за честь всесвітньо відомі тенор Енріко Карузо, баритон Тітта Руффо та високий бас Федір Шаляпін.

Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Олени ХРАМОВОЇ.

Джерело: День

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.