News

Be first to know about events in out Opera

У Львові розпочався найбільший фестиваль оперного мистецтва України https://zaxid.net/news/

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

https://bit.ly/2RPtzUm

Фестиваль триватиме до 18 листопада

Культура — Марічка Крижанівська,14 листопада, 14:51 4030
https://zaxid.net/news/

До Львова з’їхалися кращі гастролери і критики оперної України, а ще три театри у повному складі. У місті відкрили Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, який триватиме до неділі, 18 листопада.

Такий фестиваль охоплює усі види мистецтва, причетні до опери. Тому у фойє театру відкрили виставку полотен і макетів сценографії Євгена Лисика і його учнів Тадея та Михайла Риндзаків, нинішніх художників Львівської опери.

«Євген Лисик казав так: ми так повинні працювати і так зробити, щоб здивувати, навіть шокувати публіку, щоб навіть щелепа відвисала, коли глядач гляне, щоб він потрапив в особливий світ», – розповів головний художник Львівської опери Тадей Риндзак.

Фестиваль Соломії Крушельницької заснував ще у 80-х роках головний диригент цього театру Ігор Лацанич, аби не лише у столицях відбувалися такі масштабні події.

Цьогоріч традиційно імпрезу відкрили оперою «Мадам Баттерфляй» Пуччіні, бо саме цю виставу колись в Італії врятувала після провалу прем’єрного показу українка Соломія Крушельницька.

Нині цю партію приїхала виконати солістка Віденської Фольксопери, пуерториканка Мальба Рамос.

«Я вперше у Львові, але знаю багатьох ваших співаків. Велика честь для мене бути тут, у рідному місті співачки Соломії Крушельницької, яка була другом Джакомо Пуччіні і на його прохання виконала партію Мадам Баттерфляй», – зізналася Мальба Рамос.

Львівський фестиваль отримав державне фінансування, виграв конкурс Українського культурного фонду з-поміж 700 проектів.

«Незалежними експертами він був оцінений у 85 балів, це дуже висока оцінка», – розповіла Марина Порошенко, голова Українського культурного фонду.

Уперше за історію фестивалю цьогоріч з’їдуться на лише окремі гастролери, а й цілі театри. Свої постановки привезуть Одеська, Вроцлавська і Київська опери.

«Ми зразу ж зреагували з захопленням на таку ідею гастролей і запропонували показати у Львові одне з найкрупніших полотен Верді – оперу «Дон Карлос». Я сподіваюся, що ця продукція буде цікава», – розповів директор Київської національної опери України Петро Чуприна.

А ще відбуватимуться майстер-класи, лекції і вперше моноопери на камерній сцені.

«Крім великих опер на великій сцені, ми показуємо і знайомимо глядачів із монооперою. Це другий напрямок роботи нашого фестивалю. Такого не було ніколи», – розповіла Надія Труш, завідувачка літературно-драматургічного відділу львівського театру.

Дні класичного мистецтва закриють гала-концертом у неділю, 18 листопада

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.