News

Be first to know about events in out Opera

У Львівській опері відбулась прем’єра опер Дмитра Бортнянського

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

«Сокіл» та «Алкід» вперше з’явились на українській оперній сцені

Катерина Сліпченко, 

У Львівській опері відбулась прем’єра опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід». Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун зазначив, що це єдина постановка опер Бортнянського на оперних сценах України, а також переломний момент у житті львівського театру.

Постановку, яку самі постановники називають сучасною та екстравагантною, приурочили до 270-ї річниці з дня народження композитора.

До цього часу існували лише концертні варіанти опер Бортнянського. Також, у 2018 році у рамках фестивалю LvivMozArt у Свірзькому замку відбулась постановка опери «Алкід». Диригувала Оксана Линів, а постановником став німецький режисер Андреас Вайріх. Саме вони очолили постановочну групу львівської прем’єри.

Для диригентки-постановниці опер Оксани Линів цей матеріал не є чимось новим. Вона давно та успішно працює із музикою Бортнянського (свідченням того є, зокрема, уже згадана постановка в Свіржі), а побачити Бортнянського на сцені українського національного оперного театру було її мрією понад 20 років.

«Ще в 1998 році я брала участь, як співачка камерного хору “Глорія” у створенні запису для французької фірми, і вже тоді її вразила європейськість цієї музики. Не можна допустити, щоб цей матеріал знаходився тільки в архівах та був відомим лише вузькому колу фахівців. Щодо сучасного трактування барокових творів диригентка наголосила, що «класичне мистецтво – це не музейний експонат, який має лежати мертвим, щоб час від часу з нього протирати пил», – каже Оксана Линів.

Тож режисером було запрошено Андреаса Вайріха, сценографкою та дизайнеркою костюмів стала Анна Шеттль. Обидва працюють у Мюнхенській опері та уже співпрацювали з Оксаною Линів в різних проектах.

Дія обох опер відбувається у теперішній час. І режисерські, і сценографічно вони поєднані спільними, пізнаваними образами, що нагадують пандемію, проблеми ізоляції тощо.

Опера «Сокіл» була створена 1786 року на лібрето швейцарця Франца-Германа Лаферм’єра, написане французькою мовою. Лірико-комічна опера поєднує вокальні номери і розмовні діалоги. Сюжет запозичений з «Декамерона» Джованні Боккаччо (день п’ятий, новела дев’ята, що послужила також основою для комічної опери «Сокіл»). Цікаво, що у львівській постановці Сокіл з’явився як окремий персонаж. Цю роль виконала акторка театру «У кошику» Лідія Данильчук.

До прем’єри у Львові зміг долучитись увесь світ, адже відбулась онлайн-трансляція вистави.

Найближчим часом опери «Сокіл та «Алкід» можна буде побачити 16 та 17 вересня.

Фото: Львівська опера

https://zaxid.net/u_lvivskiy_operi_vidbulas_premyera_oper_dmitra_bortnyanskogo_n1526059?

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.