News

Be first to know about events in out Opera

У Львівській опері покажуть заборонену постановку

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

http://bit.ly/2AMh1c5

У Львові покажуть заборонену 40 років тому фольк-оперу-балет Євгена Станковича «Коли цвіте папороть».
Сьогодні, 12 грудня, на репетиції прем’єри побувала і журналістка Гал-інфо.  
Фото: Олена Ляхович
 
Вже відомо, що у прем’єрних виставах візьме участь видатна українська співачка, народна артистка України Ніна Матвієнко. У коментарі для Гал-інфо вона розповіла про почуття, які її наповнюють, під час гри у виставі. «Коли закриваю очі, то наче повертаюсь назад на 40 років. А коли відкриваю, то все абсолютно нове: костюми, постановка, світло. Цей твір епохальний. Я неймовірно рада, що у Львівській опері змогли воскресити цю виставу. Сподіваюсь, що ви всі побачите, як вона наново народиться».

Також Ніна Матвієнко нагадала про одного з перших постановників фольк-опери – сценографа Євгена Лисика. «Він, як квітка, був унікально творчою людиною, ніколи багато не говорив, завжди працював, у його очах була правда. Добре, що Львів не забуває про цього народного артиста України».

Доктор мистецтвознавства Юрій Чекан так сказав про феєрію: «Тут немає векторного сюжету, звичних для опер арій та дуетів. Натомість твір будується як величезна мозаїка, у якій за принципом контрасту поєднуються сцени, замальовки, епізоди. Це все відбиток мозаїчного мислення ХХ сторіччя, дивним чином поєднаний із принципом поетичного кінематографа».

Режисер-постановник  Василь Вовкун розповів, що “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича – це явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний ще у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення. «Саме тут Євген Лисик у співавторстві з Євгеном Станковичем готував шлях поєднання авангардних на той час, фольклорних та народно-символічних технологій, нове розуміння ними сутності зрілого неофольклорного мислення кінця ХХ століття»

 
Фото: Олена Ляхович
 
Організатори заходу також розповіли таке: «Наш театр узяв на себе сміливість яскраво й феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно, зіткане з фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою. У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи. У другій – відчуємо наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи».

Організатори обіцяють здивувати глядачів найсучаснішими засобами візуалізації, новітніми технологіями. «Коли цвіте папороть» творить унікальна команда.

Фото: Олена Ляхович
  • Режисер-постановник – Василь Вовкун.
  • Диригент-постановник – Володимир Сіренко.
  • Художник-постановник – Тадей Риндзак.
  • Художник костюмів – Ганна Іпатьєва.
  • Хормейстер – Василь Коваль.
  • Балетмейстери-постановники – Артем Шошин та Сергій Наєнко.
  • Художник світла та візуалізація – Дмитро Ципердюк.
  • А також – Ніна Матвієнко у прем’єрних показах!

Квитки можна придбати у касі Львівської Опери або на сайті театру: opera.lviv.ua. Тел.: (032) 235-65-86; (032) 260-13-60.

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.