News

Be first to know about events in out Opera

У Гранд-концерті до 120-річчя Львівської національної опери диригуватиме Оксана Линів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

До святкувань 120-річчя Львівської національної опери як запрошена диригентка Гранд-концерту 4 жовтня долучиться Оксана Линів, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені.
Це буде перший виступ української диригентки на Батьківщині після тривалої карантинної перерви, а також сенсаційної новини, що у 2021 році Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу у Байройті, вперше за його 145-літню історію.
Нагадаємо, що професійна діяльність Оксани Линів розпочалася у Львівській національній опері з асистентки диригента у постановці опери «Набукко» Дж. Верді. Згодом на сцені театру відбулися гостьові виступи Оксани Линів в операх «Трубадур» Дж. Верді та «Сільська честь» П. Масканьї.
Оксана Линів співпрацювала як запрошена диригентка з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині, Румунії, Японії та Україні. У сезоні 2019/20 дебютувала з Staatskapelle Berlin, Мюнхенським філармонійним оркестром. Серед інших визначних подій – поновлення опер «Медея» Л. Керубіні та «Чарівна флейта» В. А. Моцарта в Берлінській державній опері, постановка «Аїди» Дж. Верді в історичному комплексі – Храмі Хатшепсут у Луксорі (Єгипет); постановки опер «Дон Карлос» Дж. Верді, «Пасажирка» М. Вайнберга (на жаль, прем’єра була скасована через пандемію COVID-19) та балету С. Прокоф’єва «Попелюшка» в Опері Грац (Австрія); та повернення до Баварської Державної опери з новою постановкою «Юдіт», до якої входять Концерт для оркестру та опера «Замок Синьої бороди» Б. Бартока. У наступному сезоні очікуються дебюти Оксани Линів в Національній опері Парижа та Опері Франкфурта, постановки в Державній опері Штутгарта та Театрі-ан-дер-Він (Відень), а також співпраця з Академією Караяна від Berliner Philharmoniker, Симфонічним оркестром Віденського радіо.
Паралельно з блискучою інтернаціональною кар’єрою Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.
Відчуйте симфонію життя та святкуйте 120-річчя Львівської національної опери разом із нами!

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.