News

Be first to know about events in out Opera

Тиждень української музики: онлайн трансляції Львівської Національної Опери 15-17 травня

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Цього тижня Ви матимете змогу переглянути онлайн оперні вистави українських композиторів з репертуару Львівської Національної Опери. Три обрані вистави – це невеличка подорож у часі: як розвивалося українське оперне мистецтво від кінця ХІХ століття до сьогодення. Від улюбленої багатьма поколіннями опери «Наталка Полтавка», що була створена Миколою Лисенком наприкінці 1880-их рр..; драми «Украдене щастя» Юлія Мейтуса – опери середини ХХ століття; до феєрії сучасного українського композитора Євгена Станковича «Коли цвіте папороть», що написана ще у 1970-их, однак новітня прем’єра якої відбулася лише у 2017 році.

Трансляції вистав відбуваються на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням (доступ до перегляду дійсний на час трансляції вистави та 12 годин після її закінчення): https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

15 травня, п’ятниця о 19:00опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса;

16 травня, субота о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;

16 травня, субота о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.

17 травня, неділя о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;

17 травня, неділя о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.

Опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса з часу прем’єри на сцені Львівської опери у 1960 році, досі залишається в репертуарі театру. Лібрето створене М. Рильським за однойменною драмою Івана Франка. Сюжет опери вражає глибиною життєвої драми, а почуття головних героїв любовного трикутника, втілені у особливо емоційній музиці. Львівська Національна Опера транслюватиме онлайн архівний запис вистави 2009 року, за участі славетних солістів театру – народних артистів України Володимира Ігнатенка (Микола Задорожний) та Ігоря Кушплера (Михайло Гурман), а також заслуженої артистки України Любов Качали (Анна).

Тривалість: 1 год. 55 хв., виконується українською мовою

Опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, прем’єра якої відбулася у 1889 р., написана за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Цей твір вивчають ще у школі, а мелодії з опери – відомі і рідні серцю кожному українцю! Адже понад 200 років Наталка Полтавка – улюблениця українського театру, а згодом сюжет про кмітливу дівчину постав і на оперній сцені. Пісенні номери опери розкривають ключові моменти сюжету – тут і прониклива лірика закоханих, жартівливі пісні та діалоги, і щасливий фінал розумної та вірної Наталки та її нареченого Петра!

Тривалість: 1 год. 45 хв., виконується українською мовою

Феєрія «Коли цвіте папороть» у двох діях сучасного українського композитора Є. Станковича – це вражаючий спектакль, що поєднує енергетичну музику, хорове виконавство, народні традиції обряду на свято Івана Купала і сучасну хореографію. Доповнює враження – яскраве дійство з використанням 3D-технологій.

1 дія «Купало»: Людські, русалчині та відьомські купала тривають у купальську ніч. За легендою, в цей час лише на мить з’являється цвіт папороті. А можливо цією квіткою є саме мить кохання?

2 дія «Героїка»: «Золотій добі» легендарних часів язичництва, де панувала гармонія людини і природи, протиставляється доба гуманітарної катастрофи, війни, хаосу в Україні, починаючи з козацьких часів аж до сьогодення. Сподівання на новонародженого сина, який благословляється рідною землею і матір’ю – як майбутня надія України, її поводир і мудрець.

Новітня прем’єра феєрії відбулася на сцені Львівської Національної Опери наприкінці 2017 року. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою. «Я щасливий, що тепер у Львові мій твір відроджується по-новому, першим у грандіозному проекті Василя Вовкуна «Український прорив», − відзначив композитор Євген Станкович.

Тривалість: 1 год. 35 хв., виконується українською мовою

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.